1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מדי EC ו PH

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י DrGreenTumb, ‏30/7/16.

1. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    האלן חבריקוס

מה אתם אומרים על המדי חומציות ומוליכות של HM הם עושים את העבודה או שלא כדי להתפשר ולקנות BLUELAB למרות המחיר המופקע???

כרגע אני עובד אם מד סיני זול של PH (הצהוב הרגיל של איביי) כמו שאני מבין לא כדי לסמוך אליו או שזה לא באמת משנה?

2. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115

תשמע, אין טעם להשקיע את הסכום המופקע של בלולאב אני מאוד מרוצה מ HM , זה תמיד שיקולי עלות מול תועלת קח את התרחיש הכי ורוד והתרחיש הכי שחור ותבין שגם הסיני שיש לך עכשיו יכול להביא אותך לאותם התוצאות בדיוק

הPH מסייע לספיגה טובה יותר של הדשן, הוא מקביל לטמפרטורת האוכל בבני אדם
    אני אתן לך לאכול שניצל מהמקרר בלי לחמם לפני זה במיקרו אתה אולי תאכל פחות בסבבה הקיבה שלך תצטרך להתאמץ יותר כדי לעכל אותו אבל שום אסון לא יקרה אם תאכל אותו קר, מהמקפיא זה כבר סיפור אחר....

כל עוד אתה נשאר בתוך התווך של 4.5 - 7.5 PH אתה בסדר גמור והצמח יהיה בסדר גמור וזה משהו שגם המד הסיני יתן לך אני מניח

כמובן שככל שתהייה קרוב יותר ל5.5 זה טוב יותר לצמח השאלה האם אתה תראה הבדל בין 6 ל 5.5 והתשובה היא לא

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא. הוא לא מקביל לכזה דבר.

וממש לא הייתי מציע לרדת מחומציות של 6.
    בחומציות כזו קל לגרום לספיחה מוגברת של אלומינים לצמח. יכול לפגוע בכם ובצמח.

4. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115

אגרונום היקר, מה יהיה? לא נעבור יום בלי התנצחויות הדדיות?

באיזה מצע גידול הוא עובד בכלל אתה יודע להגיד לי?

5.5 זה החומציות האופטימלית לספיחה מקסימלית של הדשן (לפחות במצע גידול קוקוס ) המטרה היא להגיע כמה שיותר קרוב לשם באיזון ואתה משום מה מתעקש לסרטט סקאלת חומציות חדשה שבא הקצה התחתון זה 6

שאלוהים יעזור לך ולמי שמקשיב לעצות שלך :)

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מעניין, עדיין לא צפיתי בבדיקות מינרליות של קנאביס (ICP-MS או בדיקות עלים) בגידול החומציות נמוכה.
    אבל כל צמח אחר שגודל בתנאים שתיארת יוצרים גריגציה של אלומיניום בצמח (מעל 1000 PPM).
    אני מבין שאין ביידך הכלים (או הידע המיקצועי) של אנשי שטח. אבל אני בהחלט מקווה שתבדוק את הנתונים שציינתי מעט יותר לעומק. ורק כדי לתפוס את גודל הטעות בחומציות כה נמוכה.

שוב, אני בהחלט מוכן להדות שאתה מציג גידול מנקודת המבט של מגדל ביתי בסדרי גדול מינאטורים (מיקצועי ככל שתהיה). אך זאת נקודת מבט די מוגבלת ולא יכול הלשתוות לנקודת המבט של איש מקצוע.
    תקן אותי אם אני טועה, אבל לדעתי מעולם ראת אנליזה מינרלית של הצמח בתום הגידול ברמת חומציות כה נמוכה.
    וגם אם יש ביידך אנליזות שכאלה, אשמח לשמוע עליהן.

6. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אם הצמח נראה בריא ועושה את העבודה ברמות הכי גבוהות שיש מה אני צריך להריץ לו אנליזה?

המטרה שלי היא סחורה טובה לא טפיחה על השכם מאיזה מחשב שיגיד לי כל הכבוד איזנת את הPH כמו שצריך...

יש את האסכולה המקצועית שמבקשת נתונים אמפירים , אבל אנחנו בפורום גידול ולא באקדמיה וכל אחד משתדל להעביר קצת מניסיונו האישי לדורות הבאים

זה בכל אופן למה אני פה, אני רוצה לעזור לאנשים ללמוד מהניסיון שלי וגם ללמוד מניסיונם של אחרים
    בתקופה שלי לא היה פורום ישראלי ואת רוב המידע שלי רכשתי לאט לאט במחקר רחב שהתבצע בשפה האנגלית וכלל גם לא מעט ניסוי וטעיה

אני בחיים לא יכתוב משהו שאני לא בטוח בו ב100% , ויש הרבה פעמים שאני מעדיף לא להשתתף בדיון מאשר לומר משהו שמבוסס על ניסיון סובייקטיבי שלא בהכרח יעיד על העניין עצמו (למשל תאורת גידול LED)

אחרי לא מעט שנים בתחום והרבה מאוד שעות קריאה /צפייה ביו טיוב/דיונים בפורומים בחו"ל אני יכול לומר לך שהקונצנזוס הגדול של המגדלים בארץ ובעולם מדברים על תווך שבין 5.5 ל6.5 PH

מה שאני מנסה לומר זה שאין שום סכנה לצמח (לפחות כזאת הנראית לעין) בעבודה עם PH 5 נניח, ואם אתה מוכן להרים את הכפפה ולבצע בדיקה אנליטית אני מוכן לנדב כמה עלים ואולי אפילו איזה פרח רק בשביל לספק את יצר הסקרנות שלי בנושא...

זה מצחיק כי 5.5 PH זה מספר הזהב שלי , שנים אני מאזן כמה שיותר קרוב לזה ,ועכשיו אתה כאילו אומר שיכול להיות שזה בכלל לא היה בריא לצמח אבל האמת היא שזה רק מחזק את הטענה המקורית שלי , אם אחרי כל כך הרבה זמן עשיתי "טעות" ולא שמתי לב כנראה שזה לא כזה קריטי לשמור על PH מאוזן

שבוע טוב ובשורות טובות

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    משה... כל הצמחים שלי נראים מצויין.
    אבל זה לא באמת מספק אותי. אני צריך לעבוד בוודאות קצת יותר גבוהה מ"נראה לי שזה בסדר".

רוב המידע שלי הגיע מעבודה בשטח. הרבה שטח. לא פורום כזה או אחר באנגלית או עברית (יש מידע רלוונטי בעיברית?).
    ה"קונצנזוס של המגדלים" לא רלוונטי עבורי. אני איש מקצוע שצריך מעט יותר נתונים.

אני מניח שניסיונך דל מעט ביחס לניסיוני.
    חומציות נמוכה גורמת להרעלת אלומיניום. זאת עובדה. ניתן לראות זאת בעין וניתן לבצע גם אנליזה כימית לחומר הצמחי.

בכל אופן, אתה יכול להמשיך לעבוד לפי ה"אמונה" שלך ולפי מה שאתה תופס בחושייך המוגבלים (ראיה לדוג'). צמחים הם אורגניזם מעט שונה מבני אדם. מה שנפס על ידי בני אדם באופן אינטואיטיבי בד"כ מסתבר כלא מדוייק במקרה הטוב או כלא נכון במקרה הרע. ככה יש דברים שהחושים האנושיים לא תמיד יכולים לקלוט, מחודדים ככל שיהיו. זאת מגבלה. מצד שני לא לכולם יש גישה לכלים ולידע הדרוש.

שבוע טוב משה.

8. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    שוב, את הבדיקות איכות שלי אני עושה כל יום כמה פעמים ביום, אני עושה בדיקת איכות בפרמטרים הכי חשובים לי ולכל מי שמגדל פה, איכות החומר !

רוב המידע שלך מגיע מהשטח? בנתיים אתה זה שבורח לטיעונים אקדמיים שלא מתיישבים עם השטח, השטח זה המגדלים !

אתה לוקח תעשייה מפוארת של עשרות שנים ומבטל אותה כאילו כלום , אתה איש מקצוע אולי בעגבניות ,בקנאביס אתה לא מבין כלום אחי מצטער אבל זאת האמת

אתה ואני שנינו יודעים שאין כמעט שום מידע אקדמי במיוחד בתחום האגרונומי על הקנאביס וכל המידע שיש לאקדמיה על הקנאביס הוא בזכות אותם מגדלים שאתה כל כך מזלזל בהם

אתה יכול להסתכל על מליוני עלי חסה ביום וזה לא יתן לך שום הבנה בקנאביס, כל צמח יש לו את האופי היחודי שלו ואתה לא יכול לומר שבגלל שראית התנהגות מסויימת בצמח אחר זה אוטומטית מעיד על הקנאביס כמו שחשבת שאין לקנאביס כרומוזומים ונאלצת לאכול את הכובע

קצת צניעות, איך אתה לא מתבייש לנסות להתנגח בי כל פעם רק כדי לגלות שעם כל ההשכלה האקדמית שלך בתחום אתה יותר גרוע מהמגדלים הכי מתחילים כי אתה עקשן ומסרב להודות בבורות שלך שזה שלך ראשון בללמוד את התחום

באמת PH זה הבסיס של הבסיס , ברגע שהערת לי על PH נמוך מ 6 הוכחת לי שלא הקדשת ולו דקה אחת מהחיים שלך ללמוד גידול קנאביס ממישהו שגידל פעם קנאביס מה שאומר שאני מבזבז את זמני היקר בהתנצחות מגוכחת עם איזה טרול רשת שקורא לעצמו אגרונום

הינה לדוגמא ציטוט שלך שמעיד על בורותך "צמחים הם אורגניזם מעט שונה מבני אדם" אם היית מקשיב לי בסיבוב הקודם של ההתנצחות הזאת הייתה מגלה כנראה בפעם הראשונה בחייך שגם בני אדם וגם חיות וגם צמחים זה הכל אורגניזם

אבל אני מניח שההשכלה שלך מוגבלת לצמחים בלבד

אויש איזה באסה אין לי גישה לכלים ולידע שלך יש , אם הייתי רוצה הייתי יכול להעמיד לעצמי את המכשור הכי מקצועי שיש בתחום, לא חסר לי לא ידע ולא אמצעים לרכוש את הידע והציוד שאתה טוען שיש לך ,אתה לגמרי מפספס את הנקודה

אני טוען שאין צורך בידע המיותר ולא רלוונטי שגרם לך להעיר לי כשהצגתי נתונים שבכל פורום גידול קנאביס שמכבד את עצמו כתובים באותיות קידוש לבנה

אתה רוצה לשנות את פני ההיסטוריה? לשנות את הצורה שבא אנשים מגדלים קנאביס? בכבוד, אני אהיה הראשון שיעזור לך ,אבל תביא נתונים אמיתיים אל תגיד לי בדקתי עלים של חסה ונראה לי שזה עובד אותו הדבר, כי זה לא עובד אותו הדבר ודורות על גבי דורות של מגדלים לא פחות חכמים ממך

9. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    למצע קוקוס מומלץ 6.5PH ולהידרופוני מומלץ 5.8PH

Moshe Edri אוהב/ת את זה.
  10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה בהחלט יכול להיות דיון מעניין.
    אני אשאל אותך שאלה כמומה לקנאביס (לכאורה). מה ההבדל בין קנאביס לכל צמח אחר על הפלנטה?
    אני לא מדבר על מטבוליזם שניוני של איזה חומר שניים שמצויי בקנאביס.

אם מחר לוקחים אותי ואומרים לי שמהיום אני מנהל גידול של קנאביס במצע מנותק על שטח של 10 דונם, עד כמה אתה חושב שזה שונה מכל גידול אחר שעבר לי תחת הידיים?

קצת צניעות ידידי המגדל הבייתי, כמדומני בכנסים המקצועיים של קנאביס במכון הוולקני (משרד החקלאות) הפריכו הרבה טענות של המגדלים הביתיים.
    לא היית בכנס האחרון של משרד החקלאות בנושא? חבל, הפסדת הרבה מידע רלוונטי. אחד מהחוקרים שעבד עם פרופ' משולם נאם. אחד ממנהלי המחקר של חברת שיח נאם.
    כנראה שאלה לא באמת אנשים בעלי ניסיון מספק. כנראה שרק אדם שכמותך שגידל בסדרי גודל של כמה עשרות מטרים רבועים בגידול מוגבל (תאורה כלי אנליטיים) יודע.

אנא אל תפנה אותי לפורום כזה או אחרץ רלה לא מקורות אמינים. המגדלים לא מציגים נתונים מדידים, לא מגדלים בסדרי גודל שנתונים לאנליזות סטטיסטיות, ובעצם לא עושים יותר ממדידה איכותית אחת בודד על עצמם (כבר מוטה).

שיהיה לך בכיף יא אח. אל תיקח כל דבר שאני אומר קשה מידי חחחחחח.
    גידול מוצלח!

11. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    מה ההבדל בין קנאביס לכל צמח אחר בעולם?

אפשר למכור אותו ב100 ש"ח לגרם :)

ועכשיו ברצינות, אני לא חושב שתהייה לך בעיה לגדל 10 דונם קנאביס באותה מידה אני חושב שגם לי לא תהייה בעיה כזאת והלוואי שיום יבוא ונוכל לקחת כל אחד 10 דונם לעשות תחרות וליישב את זה אחת ולתמיד :)

אחי המכון הוולקני רק התחיל את המחקר שלו בתחום , אותו הכנס שאתה מדבר עליו זה טקס הפתיחה של המכון משהו שהיה צריך לקרות מזמן ונדחה משיקולים פוליטים

זה אגב אחד החסרונות הגדולים ביותר של המכון הוולקני, הבירוקרטיה סירסה אותו בתחום הקנאביס מאז הוקם

מה יש למישהו שעבד עם פרופסור משולם להוסיף בנוגע לגידול? הוא קיבל חומר יבש מהמשטרה אין לו מושג איך התבצע הגידול....

לא טעמתי סחורה של חברת שיח אבל פה אני מסכים איתך שראש צוות המחקר והפיתוח שלהם הוא סוג של אוטוריטה בתחום או לפחות מישהו ששווה מה שיש לו לומר

מצד שני, חברת הזרעים מספר 1 בהולנד וכנראה בעולם green house פיתחה לא פחות זנים מחברת שיח ,קיימת יותר שנים מחברת שיח וזכתה בהרבה מאוד תחרויות זנים ) בין הפיתוחים שלהם אפשר למצוא את האלמנה הלבנה המפורסמת

הבעלים של החברה הזאת מממן מסעות "צייד זנים" מסביב לעולם ומפרסם את הסרטונים ביו טיוב, ממליץ בחום strain hunters

בחנות האתר שלהם הם מפרסמים יומני גידול מרתקים העוקבים בוידיאו אחרי התפתחות הצמח מזרע ועד הקציר שבוע אחרי שבוע ואפילו טורחים לעשות בחלק מהזנים ועושים השוואה בין 2 צמחים האחד גדל באדמה בעוד השני גדל בקוקוס

לחברה יש ציוד מעבדתי משוכלל שמגיע לרזולוציות של רמת הTHC ו CBD וכיוצא בזה ומפרסמים אנליזה מסודרת בטבלה המתארת את ריכוזם של 60 טרפינים שונים בצמח וכמובן הקנבידואידים החשובים

ונחש איזה נתון אף פעם לא משתנה אצלהם?!? לא זה לא הטמפרטורה היא דווקא משתנה בהתאם לזן ובהתאם לשלב הפריחה, לעומת זאת הPH הקבוע שלהם (באדמה ובהידרו כאחד) הוא 5.5 PH

קישור ליומן הגידול הספציפי שהראתי בצילום מסך :

https://shop.greenhouseseeds.nl/white-widow-feminised.html

upload_2016-7-31_8-50-52.png upload_2016-7-31_8-50-52.png
    upload_2016-7-31_8-51-20.png upload_2016-7-31_8-51-20.png

דוד גו אוהב/ת את זה.
  12. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    מת על הויכוחים שלכם אבל משה אחי, גרין האוס (ואני מת עליהם ועל הסרטונים והסרטים שלהם והזנים והכל, וואלה והייתי עושה ילד עם פרנקו!) הם אחת החברות היותר מסחריות, הם פאקינג תאגיד מטורף וכל פיפס שהם עושים זה הכל במטרה לקדם את עצמם ואת המכירות שלהם (לא שזה דבר רע..) אבל יש גם הרבה חארטות בנתונים שלהם, לא הכל ורוד כמו שהם מתארים ביוטויב.

ועכשיו בנוגע לחומציות, אני לא תמיד מתייחס אבל שאני חושד במשהו אני מאזן ל6 אם זה מיכל גדול אז ל5.8-6 כי החומציות עולה עם הזמן..

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!