1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מה דעתכם על ה-LSD שמסתובב בשנים האחרונות?

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתקדמים' פורסם ע"י שולגין, ‏17/3/16.

1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    50 אירו זה לא מחיר של אנליזה כימית ב LC.
    יותר קרוב ל 500.

כנראה שהחומר לא עבר אבולוציה, אלה רק שיטות ההפקה הפכו לזולות וחובבניות יותר.

נראה כדי להכיר חומר צריך קצת לעבוד (לשחק) איתו (במובן הכימי).
    יצא לראות את הסרט הדוקומנטרי על אלכסנדר (סשה) שולגין?
    ממליץ.

נראה לי שלהכין סבון בבית יותר מסובך מלהכין LSD. ואת זה אני אומר כמי שהיתה לו גישה למעבדה מאובזרת.

2. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    שלחתי לא מעט דגימות לספרד ושילמתי עבור כל בדיקה 50EU בביטקוין. לדעתי יש איזשהו סבסוד מצד המעבדה או מגורם אחר, אבל זה המחיר וכל אחד יכול לשלוח דגימות לניתוח:
    http://energycontrol.org/international.html

אם היתה לך גישה לציוד אני מניח שיש לך גם ידע בכימיה אורגנית. בוא תנסה להסביר לי מה שהמדע ועשרות דיונים עם כימאים לא הצליחו להסביר לי.
    איך לשיטת ההפקה יש השפעה על המוצר הסופי? LSD זה LSD, או לפחות זה מה שהמדע טוען.
    למה יש כל כך הרבה הבדל בין ה-LSD שהופמן סינתז לבין ה-LSD שמסתובב היום? הרי זאת אותה מולקולה, לכאורה.

ברור שראיתי את הסרט על שולגין, גם קראתי את שני הספרים שלו. בכל זאת, מעריץ את האיש :)

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    ייתכן שההשפעות השונות שחווית הינן בשל הזיהומים שמצויים בתערובת הסופית. דומה לאפקט הפמליה בקנאביס.

הסבר נוסף, LSD הינה מולקולה כיראלית. ייתכנו איזומרים (צורונים) שונים של אותה מולקולה. ייתכן שרק איזומר אחד באמת פעיל והשאר לא. ייתכן שסינטזות שונות נותנות יחסים שונים בין כל האיזומרים ולכן ההשפעה שונה.

*דוגמא לחומר כיראלי שצורה אחת שלו מועילה וצורה אחרת שלו מזיקה: תילדומיד, תרופה נגד בחילות שגרמה לעיוותים חמורים בעוברים של נשים בהריון שלקחו את התרופה.

ייתכן שבספר PiHKAL של סשה מצויה תשובה ברורה יותר.

אל תצפה ליותר מידי מבדיקה כימית שעולה 50 יורו. רק להכין את הדוגמה להרצה במכשיר עולה יותר.
    כדי לבדוק את ההסברים\השערות שציינתי לעומק צריך מכשור די מיוחד. 50 יורו לא יכסו בדיקה שכזו.

4. הצרכן המתחיל

הצרכן המתחיל חבר חדש

לייקים:
    3
    מאיפה משיגים אסיד אמיתי ולא חאשאב, בארץ?

5. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    העלו בפני את התיאוריה הזו מספר פעמים. קשה לי להאמין של-Impurities יש השפעה כל כך גדולה על התוצר הסופי בעוד שהן חלק ממש קטן באופן יחסי. מה גם שלאורך כל השנים שצרכתי LSD חוויתי בדיוק את אותם האפקטים, פעם אחר פעם. יותר הגיוני שהטכניקה השתנתה וכימאים עובדים היום בשיטה אחרת לגמרי כדי לקצר את הדרך ולחסוך בעלויות.

עוד דבר, ניסיתי לפחות 30 סוגים של קריסטלים בשנים האחרונות, ולכל אחד היתה השפעה אחרת לגמרי. כולם LSD, כולם נבדקו במעבדה. וזה לא עניין של set and setting, כי כשלקחתי מאותו קריסטל מספר פעמים ידעתי לזהות מה לקחתי, גם בבדיקה עיוורת.

התיאוריה השניה שלך נשמעת לי מאוד הגיונית. השאלה היא כזאת, יש דרך לדעת מה היה שונה במוצר של הופמן בלי דגימה מאותה התקופה?

6. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אין לי איך לענות לך על זה ידידי.

7. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    *מנסה להעלות פה תיאוריה בנוגע ל-LSD של הופמן לבין LSD אחר ומתקופות שונות. אם אני טועה נא לא לצלוב אותי ;)
    כשהופמן גילה את הLSD, יותר נכון כשחקר את פטריית הארגוט על מנת להפיק מהארגוטומין בה תרופה. זו הייתה תקופה מאוד "קדומה" בואו נקרא לזה כך? המזון לא היה מהונדס גנטית, פחות זיהומים של נבגים שונים על פטריית הארגוט, אומנם הכלים שהופמן עבד איתם כנראה לא היו ברמה של כלים וציוד מעבדה שיש היום. אולי מכיוון שבתקופה הזו הדברים היו טבעיים יותר מזמנים אחרים ומזמנים של היום הLSD היה הרבה יותר טהור, אולי השיפון אפילו שהיה "חולה" בארגוט היה יותר טבעי.
    סתם תיאוריה שיושבת לי בראש. יכול להיות שבגלל זה. נראה לי שבכדי להפיק משהו ברמה של הופמן צריך לגדל ארגוט על שיפון/דגן כלשהוא, ממש להתחיל מאפס ולעבוד בדיוק ובסטריליות גבוהה. בטוח היו לו כמה טריקים, אין סיכוי שלא.

#47 What_ever, ‏4/4/16
    נערך לאחרונה ב: ‏4/4/16
  8. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    תיאוריה מעניינת @What_ever

העניין הוא שניסיתי LSD שמגיע מאוסטרליה. היצרן טוען שהוא מגדל את הארגוט בעצמו. האסיד היה טוב, אבל עדיין יותר דומה לאסיד המודרני. משמע, חסר עומק ולא מגיע ממש רחוק. כל הקריסטלים שניסיתי בשנים האחרונות נעצרים בגבול מסויים, לא מתפתחים ונתקעים בדיוק במקום שבו ה-LSD של הופמן רק התחיל להתפתח. מקווה שאני ברור באיך שאני מתאר את זה.

רוב יצרני ה-LSD היום משתמשים בארגוטמין שנרכש ממקורות פיראטיים בסין. אף אחד מהם לא בודק כמה המוצר שקיבלו טהור. החבר הכימאי אומר שייתכן וזו הסיבה שבגללה יש כל כך הרבה הבדל בין הקריסטלים שמסתובבים היום, ויכול להיות שזאת הסיבה העיקרית שבגללה יש הבדל בין האסיד של הופמן לבין האסיד המודרני. בשביל לדעת בוודאות צריך להריץ נסיונות, כולל את הרעיונות שאגרונום הציע.

אני די משוכנע שהופמן העביר את הטכניקות שלו הלאה, כי צרכתי אסיד מתחילת שנות התשעים עד 2001 בערך, ותמיד חוויתי את אותן ההשפעות, אחד לאחד. אני בספק אם ניסיתי משהו שהגיע מסנדוז, יותר הגיוני שמה שצרכתי בניינטיז הגיע מהמעבדה של פיקארד או כימאי אחר, והם ייצרו LSD כמו שצריך לייצר LSD. ולפני 4 שנים נפלו לי לידיים כמה קרטונים שטבולים באותו LSD שנהגתי לקחת בניינטיז, והופמן כבר לא היה איתנו באותה התקופה. עדיין יש לי כמה מהם, אני מסרב להיפרד מהם כי אני מרגיש שאולי אלה בין הקרטונים היחידים שנשארו בעולם עם החומר המדהים הזה.

#48 שולגין, ‏4/4/16
    נערך לאחרונה ב: ‏4/4/16
  9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    קצת קראתי על הנושא.
    כעיקרון LSD מיוצר ע"י שני "גופים".
    פושעים, שמייצרים בכמויות גדולות יחסית. אך לא בכלים מסודרים.
    כימאים, שמייצרים בסדרי גודל יותר קטנים. אך עובדים בצורה מסודרת.

יכול להיותת שבשנות ה 90 הדרך השניה היתה יותר נפוצה. וכיום הרוב מגיע מאנשים שלא יודעים מה הם עושים.

לייצר LSD לא אמור להיות כ"כ מסובך.
    אם תתשווה בין יצור LSD לייצור MDMA תראה שאין מה להשוות, הראקציות לייצור LSD פשוטות יותר, הראגנטים זמינים יותר וכו'.

יצא לך לבדוק את הספר של שולגין בנושא?

10. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אתה מתכוון שזה לא אמור להיות מסובך כשיש לך את הציוד המתאים ואתה יודע מה אתה עושה. אם זה כל כך פשוט לייצור למה כולם עושים את זה לא נכון? לא יודע אם אתה צורך LSD או אם אי פעם ניסית, אבל מה שמסתובב היום זה פשוט בדיחה, וכשאני מנסה להסביר לאנשים שהחומר שהם צורכים זה לא LSD הם מתחילים לנפנף לי בדו"חות מעבדה שקובעים שהחומר שהם צורכים הוא אכן LSD. לך תתווכח עם זה.

תעשיית ה-LSD הפיראטית מתנהגת כמו קרטל. המפיצים מזייפים אנליזות ומוכרים סיפורים על אחוזי Purity בלתי הגיוניים בעליל. שולגין מציין ב-TiHKAL שה-LSD שהוא סינתז היה בעל 66 אחוז Purity. היום, ונדורים בכל העולם טוענים שהאסיד שהם מוכרים הוא מעל 95 אחוז ולפעמים גם 99.9 אחוז. כל הנתונים מצביעים על כך שכל התעשייה הזאת מרמה את הצרכנים ואף אחד לא ממש מצליח לעצור את זה. תאמין לי, אני כבר כמה שנים מנסה, אבל אין לי דרך להוכיח שהם מרמים את הצרכן כל עוד יש להם בדיקות מעבדה שאומרות אחרת.

חבל, ה-LSD של הופמן זה הדבר הכי טוב שקרה לעולם הזה, ואיכשהו הצליחו לקבור אותו רק כדי למכור חומר אחר זול יותר תחת אותו שם.

כן, קראתי. בוא נאמר שחלק מאוד גדול מהספר לא היה לי ברור (מזכיר שאני לא כימאי). התעמקתי בעיקר בתהליך ובתיאורים, כי בתחילת המלחמה שלי נגד התעשייה הייתי משוכנע שכל ההבדל נמצא ב-Purity.

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    טוב, אולי באיזשהי נקודה בחיים אני אנסה לייצר LSD בעצמי.
    מעניין הנושא הזה.

אבל אל תשכח שהחומר בידיים שלך נעשה ע"י חובבים.
    קל יותר להציף את השוק בחומר זול מאשר חומר איכותי.

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בוא נאמר כזה דבר.
    נגיד שהדוגמא בדרגת ניקיון של 50%, פשוט תיקח כמות כפולה והנה הסתדרת.
    ככה שהבעיה שלך היא בעיקר לדעת מה דרגת הניקיון (Purity).

והנה קישור לראקציה כפי שמופיעה בספר של שולגין:
    https://www.erowid.org/library/books_online/tihkal/tihkal26.shtml

הוא כותב מאוד לעיניין.
    ברגע שאתה יודע לפרש את הנוסחאות הכימיות לשפה קצת יותר מוכרת, הכל הופך ליותר פשוט.
    לדוגמא:
    CHCL3 - כלורופורם.
    H2SO4 - חומצה גופרתית.

גם נותן קצת הוראות ל MS ואיזה יונים אמורים לראות.

13. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    ההבדל בין החומרים הוא לא ב-Purity. את זה הבנתי קצת מאוחר אבל הבנתי. הבעייה היא שה-LSD המודרני לא מתנהג כמו ה-LSD של הופמן, כאילו שמדובר בחומר אחר לגמרי. אין ב-LSD המודרני רבע מההשפעות שיש במקורי. משהו דפוק במולקולה המודרנית ואין לי דרך להוכיח את זה כי המעבדה לא מנתחת את הדגימות כמו שצריך. זה סם מסיבות נטו. גורם לחוויה ויזואלית של כמה שעות, מחדד טיפה את השמיעה וזהו. אין בו שום דבר מועיל או מרפא.

ניסיתי לקחת מינון כפול מספר פעמים, כשעדיין האמנתי שהבעיה היא ב-Purity, וזה פשוט העביר לי חוייה פיזית זוועתית. האפקטים שחוויתי בראש (אודיו, ויזואל) לא השתנו, אבל הרגשתי שהגוף שלי עומד להתפוצץ. ככל שמעלים את המינון ב-LSD המודרני, התחושה הפיזית הופכת ליותר בלתי נסבלת. זה לא קיים ב-LSD המקורי, אין תחושה בגוף בכלל, הכל בראש, וככל שאתה עולה במינון אתה רק נכנס עמוק יותר למחילת הארנב.

cannabisnaut אוהב/ת את זה.
  14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אז זה רק הזיהומים.
    אתה מקבל תתוצרי ראקציה עם קבוצות פונקציונאליות אחרות מהמתוכנן.
    כמו מה שמופיע בספר של שולגין.

15. delysid

delysid קנאביסט

לייקים:
    21
    האסיד שהיה ב סוף שנות ה 90 היה הרבה יותר טוב מאשר עכשיו אין פה ויכוח ...

שולגין אוהב/ת את זה.
  16. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    אני טוען שהוא היה בכלל חומר אחר. קשה לי לקרוא למה שמסתובב היום LSD.

delysid אוהב/ת את זה.
  17. KIKOLIKO

KIKOLIKO חבר חדש

לייקים:
    1
    כמי שקרא הרבה על הנושא בפורומים בחול נסכם במשפט החביב, לסד זה לסד .

18. שולגין

שולגין אחד שיודע

לייקים:
    677
    LSD זה LSD כשהוא באמת LSD, לא כשהוא חומר אחר. מציע לך להפסיק לקרוא פורומים בחו"ל, הם מנוהלים על ידי יצרנים ומפיצים שמנסים לשמור על האינטרסים שלהם.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!