1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מה עדיף לתקופת הצמיחה - 18/6 או 24 שעות אור רצוף??

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י chip, ‏13/9/13.

1. chip

chip חבר חדש

לייקים:
    0
    אני לא כל-כך מבין מה ההבדלים בין לתת לצמח 18 שעות אור ו-6 שעות חושך או 24 שעות אור רצופות?

האם ידוע על יתרונות מסוימים בין השיטות?

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אין פה תשובה חד משמעית.
    אני באופן אישי, תמיד מתפלא איך לא קורה שום דבר רע לצמח תחת 24 שעות אור ביממה.
    יש תהליכים ביולוגיים שמתרחשים בצמח רק כאשר חשוך. חלק מהתהליכים קשורים לפוטוסינטזה וגדילה.

מצד שני, איכות התאורה המלאכותית מאוד ירודה יחסית לאור שמש.
    יש היגיון בלתת לצמח כמה שיותר אור, כך שיתקרב יותר לכמות אור השצמח סופג מהשמש.

בגידולים חקלאיים אינטנסיבים, כמו גידול ירקות בחממה, מעולם לא ראיתי שנותנים לצמח תאורה למשך 24 שעות.

3. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אגרונום אתה כל כך צודק שהמישפט הראשון לא כל כך הגיוני.
    אולי נשנה את זה ל"עדיף לתת לצמח גם חושך" הרי "יש תהליכים ביולוגיים שמתרחשים בצמח רק כאשר חשוך".

בכל אופן אני אישית נותן שבוע ראשון 24 אור כאשר אני מתחיל מזרע וכאשר מיחור אז רק לתקופת הייחור אני נותן 24 ואז עובר ל18-6.

4. WeedMan

WeedMan חבר חדש

לייקים:
    0
    במהלך היום הצמח "סופג" אנרגיה מהנורה ועובד על ניצול של פרמטרים אחרים הקיימים בחדר (כמו נוזלים במצע הגידול שלו, מזינים וניצול של CO2 שקיים באוויר), במהלך הלילה הצמח "פורק" חלק מאותו CO2 שהוא צרך במהלך היום ומפעיל מערכות מטבוליות אחרות שמתחזקות חלקים מסוימים במערכת - יש הטוענים שבמהלך היום הצמח עובד יותר על צמיחה בחלק העליון ובמהלך שעות החושך שם יותר דגש על פיתוח השורשים למטה. אני לא יודע עד כמה זה מדויק למרות שזה נשמע הגיוני.

בכל מקרה חשוב לדעת שיש מגדלים בעלי שם הטוענים שהקנאביס לא צריך שעות חושך בשלב הצמיחה ואפילו אומרים שקנאביס שמקבל 24 שעות אור רצוף יעלה את היבול בשליש (שימו לב לקטע מספר של אד רוזנטל עליו דנים בפורום הזה: http://forum.grasscity.com/indoor-medical-marijuana-growing/541487-240-vs-186-vegetative-cycle.html)

בכל מקרה אני נוטה לחשוב שהכי הגיוני כן לתת לצמח כמה שעות של חושך, אחרי הכל אנחנו מנסים לחקות את התנאים הטובים ביותר שהצמח יכול היה לקבל בטבע - לא לשנות אותם. וכל עוד לא תהיה הוכחה חותכת שקנאביס שצמח תחת 24 שעות אור מניב יותר יבול או פרחים באיכות גבוה יותר - עדיף לדעתי לתת לגאנג'ה כמה שעות מנוחה...

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    WeedMan תודה רבה על הקישור לדיון המתאים!

מעולם לא התייחסתי ל"מגדלים בעלי שם" המענף החקלאי של קנאביס כמבינים גדולים מידי בפיזיולוגיה של הצמח.

עדיין לא נתקלתי במאמר מדעי שמראה התפתחות יותר טובה (של כל צמח) ב 24\0 לעומת 18\6.

בנוסף, לא ניתן לראות בארץ אף גידול חקלאי שמגודל בתנאי תאורה של 24\0.

התהליכים אשר מתרחשים בחושך הינם חשובים ביותר!
    הצמח גם מייצר חומרים שהוא צריך בשלב החושך, וגם מפרק חומרים שהוא לא צריך.
    אני עדיין תומך בגישה של 18\6 עד שיוכח אחרת.

דוד גו אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!