1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מחירון חשוב מאוד

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י המקסס, ‏29/10/16.

1. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    איזה ויכוח מיותר..
    אין באמת מחירון. מה נראה לכם זה אוטו?
    כל עוד אין לגליזציה ופיקוח על איכות וכמות ייצור( כמו אוטו..) לא יהיה מחירון אמיתי.
    תמיד יהיה גבר שמביא בזול.. יופי... זה לא אומר כלום על מחירון

2. סבאלה

סבאלה קנאביסט

לייקים:
    53
    איזו תגובה מיותרת...
    ברור שאין מחירון כמו של לוי יצחק שמתפרסם כל חודש עבור כל סוג וזן...
    אבל כן קיים האתר הוויתק שנקרא המחירון וכבר מסוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים פורסמו בו (וגם עד לא מזמן גם פה באתר...) מחירי מחירון ממוצעים... ועדיין אמור להיות לי פה בבית איפה שהוא דף מחירון מחוברות שחולקו בתל אביב. 200 שקל לטולה חשיש או 50 גרם ירק... 400 שקל לטולה ג'אראס... 300 שקל ל 5 גרם וייט ווידו... אחח היו זמנים... נוסטלגיה. כמו הסדרה "הפיצוציה" של ערוץ 8...
    בקיצור אתה מדבר שטויות.

3. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    סבאלה אתה אמור לדעת ממרום גילך שלוי יצחק מתחשב בהרבה פרמטרים של הרכב כמו קילומטרז', שנת ייצור וביקוש בשוק ולא לפי שאלונים שמחולקים בתל אביב או פורומים שמשווים מחירים.
    אני לא מבין את הלוגיקה הזאת.. '' אני קונה ב100... גם חבר שלי קונה במאה.. ראיתי איזה דף שכתוב עליו שהמחיר אמור להיות מאה... אז המחירון הוא בטוח 100 לגרם ושף אחד לא יגיד אחרת!''

4. סבאלה

סבאלה קנאביסט

לייקים:
    53
    אכן המטאפורה לא מתאימה...
    אך כדי לקבוע מחיר שוק ממוצע או במילים אחרות... מחיר מחירון, לכל מוצר שהוא, צריך לראות בכמה נמכר אותו מוצר. והדרך לעשות זו היא על ידי מחקרים וסקרים שמשקפים את מחיר השוק.
    זו כלכלה בסיסית אחי! ואם אתה לא מבין את הלוגיקה הפשוטה הזו... אז זו בעיה שלך.

5. סבאלה

סבאלה קנאביסט

לייקים:
    53
    אם אתה רוצה מטאפורה קצת יותר מתאימה נסה את מחירי המחירון של פירות וירקות בשווקים הסיטונאיים בעולם...

6. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    תפוז, לצורך העינין, לא נמדד לפי כמות הויטמין C שלו אלא לפי משקל או זן או עונה
    קנאביס(ומוצריו) לעומת זאת כן נמדדים לפי כמות חומרים פעילים ולא רק לפי משקל.
    אז גם פירות וירקות זו לא מטאפורה מתאימה כל כך..
    קיצור אחי הנקודה שלי היא שלא עובדים על כל מי שקונה במחיר גבוה משלך או משל המחירון שלך.כי אין מחירון אמיתי... אפשר להמשיך את הדיון הזה אבל אני לא רואה טעם.. אתה מזכיר לי את סבא שלי, עקשן וחושב שהוא יודע הכל (חחחחחחחח באהבה כמובן אה..יש פה אנשים רגישים..)

7. סבאלה

סבאלה קנאביסט

לייקים:
    53
    צודק באמת אין טעם כי אתה ממשיך לדבר שטויות ולהוציא דברים מהקשרם, ועונה סלקטיבית...
    קראת בכלל את התגובה שלי לפני?
    אם כן קרא שוב... ותפנים.

8. סבאלה

סבאלה קנאביסט

לייקים:
    53
  9. המקסס

המקסס חבר חדש

לייקים:
    0
    חבל על הריבים והוויכוחים ..
    ברור לכולם שאין מחירון ידוע וקבוע וברור לכולם שלא תבוא למוכר ותראה לו ״ככה כתוב במחירון״ וכו׳
    רציתי לדעת בגדול, כמו שבחור פה ענה לי. אז תודה רבה לכם חברים.
    למי שיש אתר עם מחירונים מתעדכנים אשמח ללינק

10. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    אני מבין את הלוגיקה של קביעת מחיר מחירון אני פשוט טוען שאתה לא משתמש במושג מחיר מחירון בצורה נכונה כלפי קנאביס ומוצריו, כי גם לפי הקישור שהדבקת פה אפשר להבין שאי אפשר לתת מחירון אמיתי לקנאביס כי כמו שאמרתי כבר הוא לא חוקי לא מפוקח ולא ממוסה ורק לגליזציה והסדרה תביא למחירי מחירון אמיתיים עד אז אתה יכול להגיד ''הבדואי שלי מוכר לי בX '' או ''ראיתי פלייר בתל אביב שאומר Y'' אבל להגיד שיש מחיר מחירון לקנאביס ועובדים על כולם בעיניים חוץ מעליך ועל מי שבמקרה גם קונה באותם מחירים שלך זה קצת יומרני לדעתי

11. סבאלה

סבאלה קנאביסט

לייקים:
    53
    ואני חושב שזה קצת קטנוני מצידך להיתפס על המילה מחירון, אף על פי שכבר ציינתי את העובדה שקהילת סטלני ישראל הוותיקים משתמשת במושג "המחירון" כבר מעל 20 שנה!
    בבקשה... מאיזה שנה נראה לך האתר הזה?! שקרוי במקרה בדיוק כך... "המחירון".
    Www.joint.co.il
    הוא קיים מאז שאני זוכר את הסטלן שאני... כבר עשרות שנים...
    אם היית קורא שוב ושוב את כל מה שכתבתי ושכתוב בוויקיפדיה, היית מבין את הלוגיקה באמת. לכל מוצר יש מחיר שוק! או במילים אחרות מחירון...
    ולידיעתך, כשתהיה פה לגליזציה, עוד בדורנו בעזרת ה', המחירון "האמיתי" (כלשונך..) יערך בדיוק באותה הצורה כמו שכיום עורכים מחירונים. של מוצרים חוקיים ולא חוקיים כאחד! כן כן, בדיוק כך. בחנות של הבדואי בלוד מוכרים ב X ובפלייר של החנות בתל אביב מפרסמים ב Y...
    זו היא הדרך!
    לא אמרתי שעובדים עליך או על כל מי שקונה מעל המחיר הזה, אף על פי שאפשר להגיד... אמרתי שמישהו גוזר וואחד קופון.
    ולדעתי זה מדויק מאוד. הריי כל המחירונים נודעו למנוע בדיוק את זה. שלא יעבדו עליך. ושתדע אם כן.

#31 סבאלה, ‏1/11/16
    נערך לאחרונה ב: ‏1/11/16
  12. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    שתבוא עלינו הלגליזציה בעזרת השמש נדבר, בינתיים נסכים לא להסכים. אחלה יום סבא

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!