1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מחקר חדש: נשים הצורכות מריחואנה רזות יותר ב-3%

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏13/9/16.

1. Admin

Admin מנהל
    מנהל

לייקים:
    295
    מחקר חדש מצא שצרכני קנאביס – נשים וגברים כאחד – הם בעלי מדד מסת גוף (BMI) נמוך יותר בכ-3% לעומת אנשים שאינם צורכים קנאביס כלל ולפיכך גם רזים ובריאים יותר.

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת מיאמי ופורסם בירחון המדעי 'Mental Health Policy and Economics', מציג ראיות מוצקות לכך שקנאביס קשור בקשר ישיר לירידה במשקל.

צוות החוקרים בחן את מדד מסת הגוף (BMI – יחס גובה/משקל) של 27 אלף אזרחי ארה"ב שהשתתפו בסקר הבריאות הלאומי (Add Health) עד שנת 2012, בנסיון להוכיח קשר בין צריכת קנאביס לבין שינוי במדד זה.

צרכני קנאביס רזים יותר

מממצאי המחקר עולה שנשים הצורכות קנאביס באופן קבוע (לפחות אחת ליום) הנן בעלות מדד BMI נמוך יותר ב-3.1% לעומת נשים שאינן צורכות קנאביס כלל.

אצל גברים הצורכים קנאביס נמצאו מדדי BMI נמוכים יותר ב-2.7% לעומת גברים שאינם צורכים קנאביס כלל ובממוצע כללי צרכני קנאביס קבועים רזים יותר בכ-3% לעומת אנשים שאינם צורכים קנאביס.

"תוצאות המחקר מעידות על קשר הפוך בין צריכת קנאביס לבין מדד ה-BMI בקרב נשים וגברים," נכתב. "נתון זה מעשיר את הספרות המדעית בנוגע לקשר בין קנאביס לירידה במשקל ויעזור להשלים את תוצאותיהם של מחקרים קודמים שנערכו בתחום."

התרופה להשמנת יתר?

תוצאות המחקר החדש מאששות את תוצאותיהם של מחקרים קודמים שבדקו את הנושא ומצאו כי שימוש בקנאביס, למרות היותו מעודד תיאבון מוגבר ("מאנצ'יז"), מהווה תרופה מצוינת להשמנת יתר ואף מונע עלייה במשקל בקרב אנשים במשקל תקין.

עם זאת מאחר ומדובר באוסף של מחקרים שאינם קליניים או מאושרים על ידי הממשל אלא עומדים בגדר 'סקירת ספרות' וסיכום נתונים סטטיסטיים, התוצאות שנמצאו עד כה יאלצו להמתין למחקר עומק שיוכיח אחת ולתמיד את סגולותיו של הקנאביס כמסייע בשמירה על המשקל.

הפוסט מחקר חדש: נשים הצורכות מריחואנה רזות יותר ב-3% הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

המשך לקרוא...

newbudder אוהב/ת את זה.
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,359
    יש קישור למאמר המלא?
    אני לא מוצא את ערך R^2 של הקורלציה באבסטראקט שצירפתם.
    סביר להניח שמדובר על מחקר קולרטיבי בלבד ולא סיבתי.
    אני מעריך שהייתם קצת נחרצים מידי בדיווח שלכם.
    המשפט:"מציג ראיות מוצקות לכך שקנאביס קשור בקשר ישיר לירידה במשקל" הינו עיוות מסויים של תוצאות המחקר.

3. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    366
    כמו שעושים בסקרי בחירות... יש סקר ויש תוצאות כלשהן ואז אתה מסתכל על השונות ומבין שהסקר שווה.. כלום!

בגלל זה אני שונא סטטיסטיקה.. אתה יכול להשתמש בה לרעה ולסלף את התוצאות.. הכל תלוי במודל שבחרת.

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,359
    הבעיה שמדוב בקורלציה בלבד. אתה לא יכול להצביע באמצעות "ניסוי" שכזה על סיבתיות.
    אתה יכול להגיד שכנראה יש קשר בין קנאביס להשמנה.
    אבל אתה לא יכול להגיד שקנאביס משפיע על השמנה.

אולי נראה לא משמעותי להדיוט. אבל מדובר בהבדל של שמיים לארץ.

newbudder אוהב/ת את זה.
  5. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    366
    מסכים עם כל מילה. :]

6. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,359
    איזה קטע, לא שמתי לב לזה.

8. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    703
    המחקר הזה מדבר על BMI.
    BMI - מדד מיושן, שלא משקף כלום ושום דבר.

בת'כלס, אני עם BMI של השמנת יתר חולנית במיוחד (40+). אבל בפועל, אני מתאמן פאוורליפטינג עם 12% שומן.

BMI בעצם לא מבדיל בין שומן ושריר וזאת הבעיה. הוא מתייחס לגודל הכללי.
    יכול מאוד להיות שהנשים שצורכות - הרבה יותר שמנות מנשים שלא צורכות. אבל ה-BMI שלהם יהיה נמוך יותר כי פיזית - הם יותר קטנות

אני חייב להגיד את דעתי בנושא הזה - יכול מאוד להיות שקנאביס קשור ומשפיע על חילוף החומרים ובפרט על בלוטת התריס. אבל מצד שני, כשאתה דופק מאנץ' אכזרי זה מתקזז ומחזיר אותך למאזן קלורי חיובי.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!