1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מחשבות חורף באמצע הקיץ, שאלות למומחים...

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י meiryanko, ‏5/7/14.

1. meiryanko

meiryanko חבר חדש

לייקים:
    0
    טוב.. בקרוב אעבור דירה ולרגל המעבר אני מתחדש באוהל גידול מקצועי של HOME BOX גודל 80 על 80 גובה 1.6. ציוד נוסף מנורת לד ומערכת השקייה של AutoPot עם מיכל השקיה 47 ליטר. מיקום האוהל בעליית הגג, מה שכמעט לא מאפשר גידול בקיץ, אלא בחורף. זה הזמן לציין שאני גר במקום קר טמ"פ נמוכות לפעמים מתחת לחמש מעלות בלילה. כמובן שיש גם ימים חמים ועליית הגג תתחמם...

חשבתי על שלוש שיטות חימום לאוהל:

1. האופציה היקרה לרכוש צינור חימום ייעודי, מצ"ב לינק:
    http://www.tlc-direct.co.uk/Main_In...Heaters/index.html#Greenhouse_Tubular_Heaters

2. לשים גוף חימום של אקווריום בכלי זכוכית ובעזרתו לקוות שהאוהל יתחמם.

3. לשים גוף חימום של אקווריום במיכל ההשקיה. המים יתחממו והשורשים יקבלו מים חמים. מה שכן האוויר הכללי יישאר קריר עד קר.

ובאותו עניין- אם מחממים בחורף את האוהל, ייתכן ועדיף להשתמש בוונטה עדינה יותר ולא במפוח שימהר לשאוב את האוויר החם?

תודה חברים.

2. Skush

Skush חבר חדש

לייקים:
    0
    לחורף מנורת לחץ גבוהה זה אופטימלי לדעתי, היא מוצאה הרבה חום ותוכל לפחות לחורף לשכוח להתעסק בטמפ', ובקייץ תחזיר שוב את הלד.
    זאת דעתי חבר אבל תראה בעצמך מה יותר טוב לך:]

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    meiryanko, הפתרונות שלך לחימום לא אידאלים כלל.
    אתה חייב לחמם את החדר באמתעות תנור חימום, או מזגן.

האופציות שהצעת מסוכנות לצמח.

4. meiryanko

meiryanko חבר חדש

לייקים:
    0
    חברים, תודה, בכל זאת מחדד שאלתי

קראתי על חברה שמתמחה בחימום חללים קטנים. מצרף שוב את הקישור. יכול לעניין רבים בחורף:
    http://www.tlc-direct.co.uk/Main_In...Heaters/index.html#Greenhouse_Tubular_Heaters
    תקראו מה כתוב בחלק התחתון של הדף. האם לדעתכם זה יעזור/לא יעזור לחלל גידול 80*80*160?

מה בנוגע לשאלתי השנייה: ייתכן שעדיף לפעול עם מאוורר בחורף ולא עם מפוח, כדי לא לגרום לבריחה מהירה של חום (בהנחה שאני מחמם את חלל הגידול)?

5. roint-dam

roint-dam חבר חדש

לייקים:
    0
    מה זה הצינור הזה ולמה זה מסוכן?

6. meiryanko

meiryanko חבר חדש

לייקים:
    0
    זו בדיוק הסיבה שביקשתי הבהרה למסר המפחיד משהו. מדובר בחברה אנגלית שמייצרת חימום לחדרי גידול קטנים, כולל אוהלים. החימום מאד מאד חסכוני ועל פיהם נשמע כמו פתרון מושלם לחורף. גם המחיר כולל משלוח לישראל ממש לא נורא- כ220 ש"ח בערך.

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לחמם תא סגור מזכוכית זה מסוכן.

הצינור הזה הוא סוג של רדיאטור אם הבנתי נכון.

8. meiryanko

meiryanko חבר חדש

לייקים:
    0
    בוקר טוב אגרונום, אכן הצינור הוא מעין רדיאטור קטן וחסכוני לחללים קטנים, 80w. יש סיכון בכך?
    האם לדעתך כאשר מחממים עדיף לאוורר עם וונטה ולא מפוח (שיעיף במהירות את החום שהצטבר באוהל)?

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הבעיה לא נעוצה בצורת החימום.
    אלה בזה שאתה מעוניין לגדל בכלי זכוכית.

10. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    האמת שאני לא כל כך מבין את ההתלבטויות שלך.
    החורף לא פה, וגידול במקום סגור לא יכול להזיק לצמח יותר מדי. חמש המעלות בלילה אני מניח שהן בחוץ, מה שאומר בסביבות 10 בעליית הגג (חום הבית(שיהיה מוסק מן הסתם) עולה כלפי מעלה ומצטבר בעליית הגג, כך שהחום יספיק לצמח להסתדר. תאורת הגידול תוסיף חום ולכן לא נראה לי שתצטרך חימום.
    בכל מקרה עד שלא תתחיל לגדל ותקבל את תנאי האמת, הכל יישאר בגדר ספקולציות שתגרומנה לך להוצאות מיותרות ולא הכרחיות.
    אם אתה מתכוון לגדל בחורף, חכה לחורף, ולפני תחילת הגידול הפעל את המערכת למשך 24-48 שעות ללא צמחים, קבל מדדי אמת ואז קבל החלטה לגבי מיכשור נוסף.
    כרגע כמו שאמרתי זה הכל דיבורים באוויר.
    הערכה שלי היא שלא תצטרך חימום מיוחד.
    בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!