1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מים מזוקקים

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Benson, ‏5/3/16.

?

אני משקה ב:

1. מים מזוקקים

2. מים מהברז

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
  1. Benson

Benson חבר חדש

לייקים:
    11
    עוד לפני שבכלל התחלתי לגדל משהו מישהו הצליח לנפץ לי מיתוס.
    מים מזוקקים כן או לא.
    זה הולך להיות הגידול הראשון שלי ולמרות שהלכתי על גרסה לא מאוד מסובכת של דשנים ושיטות העניין עם המים לא מרפה ממני.

השאלה שלי מחולקת לשניים:
    1. האם זה מאסט בכלל ומאסט עבורי כגידול ראשון.
    2. איפה קונים מים מזוקקים ו/או איפה אפשר להתארגן על מסנן זול (פחות מ1000 ש''ח) אם בכלל.

תודה

2. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    אם אתה לא מגדל הידרופוני אין צורך במים מזוקקים.

Benson אוהב/ת את זה.
  3. Benson

Benson חבר חדש

לייקים:
    11
    צודק. לא ציינתי שמדובר באדמה.

שאלה 2 עדיין נשארת פתוחה...

4. Benson

Benson חבר חדש

לייקים:
    11
    כמעט ושכחתי:
    תודה!

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אין צורך להשתתמש במים מזוקקים כאשר מגדלים צמחים.
    מים מזוקקים (אוסמוסה הפוכה לדוג') הינם מים גרועים ביותר. המים לא מכילים יסודות חשובים כגון סידן ומגנזיום.

Benson אוהב/ת את זה.
  6. Benson

Benson חבר חדש

לייקים:
    11
    תודה.

אז למה לדעתך כשאני רואה סרטונים וטיפים ביוטיוב הם דואגים להדגיש את עניין המים המזוקקים? האם המים שלהם שונים? האדמה שונה?

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כי אין להם מושג על מה הם מדברים.

8. Benson

Benson חבר חדש

לייקים:
    11
    לא לגמרי מבין את התשובה. וגם לא בטוח שהיא אמפירית במיוחד.

גם בהוראת הדישון שקיבלתי יש מינון שונה למים רגילים ולמים מזוקקים.

אני יכול להבין אם (נגיד אולי) שתי הדרכים דומות ואין צורך בטירחה כשמדובר באדמה.
    אבל אין להם מושג? ל100 אחוז מהגננים שמוציאים תוצר מרהיב ביופיו?

אשמח אם תוכל לפרט (בקצרה).

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא מבין את התשובה?
    אה, מרבית הסרטונים שאתה רואה ביוטיוב בנושא גידול הם לא מקצועיים במיוחד.
    הרוב מבוסס על גידול בתנאים לא מבוקרים ובסדרי גודל שאי אפשר ללמוד מהן הרבה.

אני אגרונום במקצועי. יצא לי לגדל צמחים בסדרי גודל גדולים פי כמה אלפים ממה שאתה רואה בסרטונים ביוטיוב. ככה שאני מעורה למה שקורה לצמחים ללא סידן ומגנזיום. האמת יצא לי לבקר לאחרונה בכנס במדינה בעלת המחקרים הנרחבים ביותר בגידול במים אוסמוזה בחקלאות (ישראל). התוצאות היו חד משמעיות, בגידול במים מזוקקים הצמחים פשוט לא מצליחים לשרוד. מדבור על ניסויים בסדרי גודל של אלפי דונמים לצורך העיניין.

עכשיו אני אפנה אליך שאלה, מה כ"כ טוב במים מזוקקים? במה הם תורמים יותר ממים רגילים מהברז?
    האם אתה ראית תוצאה שהיא אמפירית במיוחד? אני מניח שלא.

Benson אוהב/ת את זה.
  10. Benson

Benson חבר חדש

לייקים:
    11
    תודה על התגובה.

ההערה 'האמפירית' שלי התייחסה לתגובה המבטלת שלך. לא ידעתי שאתה עוסק בזה.
    ולטעמי לזרוק ''אין להם מושג'', גם אם אתה צודק זו לא הייתה השאלה. על אחת כמה וכמה אם אתה אגרונום.

לשאלתך:
    אקדים ואדגיש שלא רק שזה לא התחום שלי זה הגידול הראשון שלי. וחלק גדול מהתחקיר היה דרך יוטיוב.
    אני כן יכול להגיד שבסרטונים שראיתי הטענה שעלתה שם בנוגע למים המזוקקים היא שהדשנים נספגים טוב יותר... או משהו בסגנון.
    בכל מקרה אין פה וויכוח וככל הנראה אשקה במים רגילים ממש בקרוב.
    זו סתם סקרנות שלי לדעת ולהבין.

אם מתחשק לך להמשיך בדיון אשמח לדעת למה בהיידרו כן משתמשים במים מזוקקים.

תודה בכל מקרה ושבוע טוב

11. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    אני משתמש לרוב במים מזוקקים, שמגיעים מהמפחיתי לחות והמזגן. (חדר אטום, העשרת פד"ח)

בעבר גידלתי בDWC, בחדר לא אטום, ולא היו לי מים מזוקקים, השתמשתי במע' אוסמוזה הפוכה שקונים בכל הידרושופ או הום סנטר ב-800 ש"ח

אם אתה משתמש במים מזוקקים, אתה חייב! להוסיף קל-מג למים. האיסי שיש במי ברז הוא ברובו קלציום ומגנזיום, וכשאתה משתמש במים מזוקקים אתה חייב להחזיר את המינלים למים, אחרת יהיו לך חוסרים כמו שאגרונום כתב.

אם המי ברז שלך מגיעים באיסי גבוה מאוד, וזה קורה משום מה בעיקר בקיץ, רצוי לדלל את האיסי עם מים מזוקקים.

אם המי ברז מגיעים באיסי נמוך, נניח 120 פי פי אם, רצוי להעלות לאיזור 0.4 איסי באמצעות קלמג

ראה את המאמר הזה - http://www.rollitup.org/t/interesting-read-on-cal-mag-check-it-out.505993/

Benson אוהב/ת את זה.
  12. Benson

Benson חבר חדש

לייקים:
    11
    תודה על התגובה המפורטת. חייב להודות שחלק לא מבוטל מהמונחים שציינת לא הכרתי, מה שמדגיש לי שוב שאני בתחילת הדרך גם ברמת התחקיר.

בימים אלו התחלתי את הגידול הראשון שלי ואני סקרן ללמוד ולהתפתח. מגבלות אובייקטיביות וסובייקטיביות מונעות ממני להצליח להתרכז בצורה אופטימלית כך שלפעמים אני נאלץ להסתפק בסרטונים במקום מילים. אנסה לעבור על המאמר שהדבקת.

תודה ושבוע טוב.

13. johnyboy

johnyboy חבר חדש

לייקים:
    3
    היי @Benson , יכול להיות שהתבלבלת במינוחים? זה שכתבת שאמרו בסרטונים שבמים מזוקקים קליטת הנוטריאנטים טובה יותר, גורם לי לחשוב שנוצר בלבול מושגי:

הרבה מדברים (בסרטונים שאני ראיתי) על ph-ed water - שהם מים שהביאו את רמת החומציות שלהם לרמה הרצויה. רמת החומציות באדמה אכן קשורה בזמינות הנוטריאנטים לצמח.

מים מזוקקים זה כמדומני distilled water - והאמת שלא נתקלתי באף סרטון שבו השתמשו בזה...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!