1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מכתב פתוח לאנשי מפלגת עלה ירוק וארץ חדשה

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י סטלן ונבון, ‏4/12/14.

1. סטלן ונבון

סטלן ונבון חבר חדש

לייקים:
    0
    נכבדי היקרים,

השבוע ביום שלישי, ה-02.12.14, התברר כי נרקומני הכוח והשררה החליטו לבזבז עוד קצת מהכסף שאין לנו, ולצאת לבחירות – זאת אחרי תקופה שבה הם הועילו בטובם לבוא כמה ימים ל"עבודה" שלהם בירושלים וגם אז הם לא באמת עשו כלום בשבילנו האזרחים. האגואיסטים שם בירושלים אפילו לא טורחים להיכנס לאולם הדיונים, אבל יודעים יפה מאד להעלות לעצמם את השכר ולעדכן אותו בכדי שיתאים למדד, מסוממים מחשיבותם העצמית ומכורים לכיסא העור המפנק והלשכה. ברגעים קשים כאלו ואני לא אומר את זה בציניות, אני כסטלן גאה ואני בטוח שגם רבים מחבריי נושאים את העיניים שלנו אליכם, אני פונה בבקשה אישית שאני מקווה שיהיו אי-אלו אנשים שיצטרפו אליה, שתגלו בגרות, תראו רצינות, תשאירו את האגו בצד, ותראו לסאחים בעלי התודעה הצרה ביותר, והאגו המנופח מדי, איך באמת מביאים את השינוי. מפלגה אחת גדולה שבראשה הצעקה של העולם המתקדם והמודרני אותו מובילים אנשים שרוצים להביא בשורה, בשורה של עולם כזה שבו לכל אחד יש זכות על גופו ומחשבתו על מזור לכאבים שלו ואיך להעביר את זמנו הפנוי. מדינה שבה המשטרה במקום לחפש דירות "בונסאי" ולקרוא להן מעבדות – עוצרת אבל באמת את תופעת סמי הפיצוציות, ובאמת משליטה סדר ציבורי בבלגן וגורמת לאזרחים שמשלמים מסים, ושתורמים לחברה להרגיש בטוחים יותר במקום נרדפים יותר. מדינה שבה אחוזי הפשיעה האמתית יורדים ולא הצגות של תיקי שווא ומשפטי בדיחה על אחזקת מילי-גרמים בודדים, שמנסים לצבוע תמונה כאילו משהו באמת משתנה, בעוד כולם יודעים טוב מאד שרוב השוטרים יעדיפו לחפש לסטלן בכיסים כי יש לו שיער ארוך, ולקוות למצוא שם ג'וינט, או גרם חשיש, במקום להילחם בבריוניות על הכבישים או בתופעת הסכינאים.

בקיצור כולנו יודעים כמה חרא פה, ומבינים איך היכולת החוקית לגדל איזה עציץ 1 או 4, לקסס, לגלגל, ולעשן בסוף יום כדי להירגע מהלחצים, תשפר לנו פלאים את איכות החיים וזה בכלל בלי להיכנס למלא מאתנו שעבורם זו בכלל תרופה, מזור, ומרפא, שנמנעו מהם עד עכשיו על-ידי צרת הבריאות לשעבר והפשעים שהיא ביצעה כנגד האנושות.

אתם אנשים יקרים – ואנחנו ממש לא מזלזלים בכם או בפעלכם, אבל וואלה, בבחירות הקודמות, ואני יודע שאני אישית לא היחיד, עמדנו בפני דילמה מטורפת למי מצביעים כדי לקדם את המציאות שבה בא לנו לחיות, ובדיוק בגלל זה הגיע הזמן להביא בשורה ביחד שהמטרה היא הבשורה שתביאו ולא מי יצליח להביא אותה.

אז כמו שפתחתי ואמרתי תגלו בגרות, תזרקו את האגו בצד, ותבינו שהרעיון, והאופציה, לאיכות חיים "גבוהה" יותר במדינה, אם רק תתנו עכשיו פוש אחרון יכולה בהחלט להתממש ולקרות.

יש תאריך לבחירות והוא בחודש מרץ – אם תפשילו שרוולים ותתחילו לעבוד ביחד האנשים של שתי המפלגות יש סיכוי מעולה שהפעם זה אכן יקרה.

בברכה שתעשו את זה ותצליחו,

ובתודה-רבה על כל מה שהשקעתם עד עכשיו כי ברור לכל בר-דעת שזה ממש לא פשוט,

סטלן שתמיד יצביע למי שמוכן לעמוד בראש ולהוביל את רעיון הלגיליזציה.

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    על איזה שתי מפלגות מדובר?
    עלה ירוק ו...

3. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    רשום בכותרת ארץ חדשה אבל אין לי מושג אם זה שם של מפלגה או התוצאה של מה יקרה אם נבחר עלה ירוק חח

4. canaman

canaman חבר חדש

לייקים:
    0
    עדיף לחזק את הפייגלין בבחירות מי שלא פקוד של הליכוד שילך ויעזור בפריימריז וישכנע מצביעים.
    הכי חשוב זה להחליף את ביבי.

5. סטלן ונבון

סטלן ונבון חבר חדש

לייקים:
    0
    המפלגה השניה היא "ארץ חדשה"

בבחירות הקודמות שתי הפלגות הללו חרטו על דגלן בין השאר את נושא הלגליזציה הבעיה שלא היו מספיק קולות לאף אחת מהן... ולכן כתבתי את המכתב....

פייגלין בהחלט בפרמיריז כמה שיותר גבוה....

ובקלפי מפלגת קאנביס! והלוואי שתיהיה אחת רצינית!

6. ganja ben

ganja ben חבר חדש

לייקים:
    6
    1. ארץ חדשה-מפלגה נחמדה אבל הסיכוי שלה לעבור את אחוז החסימה הוא קטן. אנשים מפחדים ממפלגות חדשות שעולות בהצלחה מטאוריות ומתרסקות. הציבור סקפטי אחרי הניסיון המר של הגמלאים קדימה יש עתיד (הדרך השלישית לזקנים יותר שבינינו) .
    2. ארץ נהדרת נוגדת את האידאולוגיה הליברטאנית הקיצונית וההזויה של עלה ירוק ככה שהם לא יתחברו כנראה.
    3. עלה ירוק= מפלגה דבילית שפעם הייתה ידוע כליצן החצר של מערכות הבחירות עם דוברים בזויים (גיל קופטש ואוהד שם טוב האידיוט) ונחשוב לבדיחה גרוע שהוציאה שם נורא למעשנים.
    4. עלה ירוק+הרשימה הליברלית= מפלגה ליברטאנית שהפתרון שלה לכל הבעיות בכדור הארץ זה הפרטה ותחרות. אמא שלך צולעת ? בוא נפריט את הצליעה שלה, ניתן כל רגל לחברה אחרת ונעשה תחרות צליעה שתוריד את מחירי הצליעה. בקיצור סתם אידאולוגיה שאין לה קשר למציאות כלשהי, להיות קיצוניים ולהפליץ פתרונות פלא מגוחכים ובטיעונים פופוליסטים זה הכי קל. תשאלו את יאיר לפיד, שמעתי שהוא השיג משרה שווה בממשלה של ביביהו.
    5 פייגלין לא באמת ראוי להיות ראש ממשלה די לשטויות. הליכוד מפלגה מושחתת ורקובה שהובילה את ישראל לשפע של כישלונות מהדדים כמעט בכל תחום שהוא.

לדעתי צריך להפעיל לחץ על המשטרה ומשרד המשפטים לאי אכיפה- כלומר עישון בכל כמות עדיין תיהיה עיברה פלילית אבל המשטרה לא תפנה לזה שום משאבים (זה קורה למשל בבריטניה) לדעתי, זה הכי טוב שאפשר להשיג בינתיים.

#6 ganja ben, ‏7/12/14
    נערך לאחרונה ב: ‏7/12/14
  7. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    האלעד יניב הזה מארץ חדשה הוא חתיכת תולעת, הוא כמו איזה לאניסטר עם המזימות האלה שלו.
    "עלה ירוק+הרשימה הליברלית= מפלגה ליברטאנית שהפתרון שלה לכל הבעיות בכדור הארץ זה הפרטה ותחרות. אמא שלך צולעת ? בוא נפריט את הצליעה שלה, ניתן כל רגל לחברה אחרת ונעשה תחרות צליעה שתוריד את מחירי הצליעה. בקיצור סתם אידאולוגיה שאין לה קשר למציאות כלשהי, להיות קיצוניים ולהפליץ פתרונות פלא מגוחכים ובטיעונים פופוליסטים זה הכי קל. תשאלו את יאיר לפיד, שמעתי שהוא השיג משרה שווה בממשלה של ביביהו." כמה אנשי קש אתה יכול להאכיל אורווה. לכל מי שאין טענות לעניין תמיד צועק "קיצוני! קיצוני!". לפעמים מה שנראה לך כ"קיצוניות" הוא פשוט עקביות מחשבתית ואידאולוגית. והטענה שאלו פתרונות פופוליסטים פשוט הזויה, פתרונות פופוליסטים זה להבטיח לאנשים כל מיני "חינמים" למיניהם כאילו שזה לא יעלה לאנשים בכספי מיסים. פתרונות של שוק חופשי אלו פתרונות שצריך ללמוד קצת כלכלה כדאי להבין את המנגנונים בהם הם פועלים, ההפך הגמור מפופוליזם. תראה לי סוציאליסט אחד שיכול לענות כמו שצריך על "מחלוקת החישוב הכלכלי" בלי להוכיח כמה שהוא לא מבין כלום מהחיים שלו.

8. ganja ben

ganja ben חבר חדש

לייקים:
    6
    אני בעד שוק חופשי והכול שלא תבין לא נכון, אבל הליברטאנים הפכו את זה לחזות הכול כשזה בא על כל ערך אחר והפכו את זה כמו שאמרתי לפתרון לכל דבר שקיים, וזה , מה לעשות, לא המציאות.

נכון וכאן הבעייה, זה מבוסס על אידאולוגיה, על אמונות ותחושות ולא על עובדות ומציאות, ועל השארה שטבע האדם הוא משהו מסוים מאוד ושכולל את כל בני האדם תמיד. בדיוק כמו קומוניזם, כמו סוציאליזם כמו המלחמה בסמים....

#8 ganja ben, ‏8/12/14
    נערך לאחרונה ב: ‏8/12/14
  9. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    אני חושב שאתה מציג את זה טיפה חד צדדי מדי. יש המון סוגי ליברטריאנים, זה ציר של דעות, יש חלק שנוטים לקיצוניות יותר מאחרים (אנקפים) ויש כאלו שיוכרזו ע"י חבריהם כ"סוציאליסטים". ואתה טועה בנוגע לכך שזה מבוסס אך ורק על אידיאולוגיה, דווקא מההיכרות האישית שלי הערך המוסרי של ליברליזם הוא שלב אחרי השלב שבו בוחנים את ההיסטוריה ואת העובדות ורואים לאן לקחו אותנו שיטות שנטו יותר לסוציאליזם לעומת שיטות שנטו יותר לקפיטליזם. (אני מדבר עכשיו רק על המובן הכלכלי). אין קשר לטבע האדם אלא לאיזו כלים נמצאים בידיים שלו ביישום של שיטה מסויימת והאם הוא יכול בעזרתם להתקדם להשגת מטרותיו.

10. ganja ben

ganja ben חבר חדש

לייקים:
    6
    קצת סטינו מהנושא, אבל כמה נקודות :
    יש כאן בעייתיות גדולה, וגם הרבה חורים, איך מאפשרים תחרות בלי שום רגולציה והגבלה ? ליברטנים מאמינים שהם מוצאים את כל החוקים בני אדם פתאום יהיו יצורים מיזנטרופים ומתחשבים ולא יצורים תוואי כוח כסף וממון שידרכו על כל מי שצריך בדרך. אשרי מאמין כמו שאומרים. כמו שאמרתי ערכים חברתיים באים לפני כסף.
    אני יודע שיש ללבריטניזם הרבה גוונים, אני מאמין בעקרונות מסוימים שהם מאמינים, אבל המחשבה שכל דבר יהיה מבוסס על רווחים מסחריים לא עושה לי שום חשק לחיות בחברה כזאת.
    רגולציה מאפשר לקפיטליזם לא להפוך קיצונית ומוגזמת וממתנת אותה, עד כמה רגולציה ? טוב זה תלוי את מי שאולים, לדעתי צריך רק בקומות מסוימים מאוד. אבל שוב יש מקומות שדה רגולציה זה דבר מתבקש, למשל בשוק המדיה לא צריך כמעט בכלל הגבלות ממשלתיות, שוק התקשורת בארץ מזעזע בגלל שיש חקיקה מטורפת בכנסת (אשכרה חקיקה שמכתיבה כמה שעות כל "מגזר" יכול לשדר בשבוע ) ורכזיות ומשרד תקשורת שחסום כל יזומה והופך את המדיה שלנו לגרועה ורדודה. השוק בארה"ב למשל מוכיח שדווקא תחרות וחוסר הגבלה יוצרת שוק מגוון שנותן גם דברים מסחריים נטו (או טראש) וגם דברים איכותיים (כמו סדרת מופת איכותיות, תחקירים וערוצי מדע מהמובילים בעולם שהם מסחריים לגמרי, שוק מוזיקה מגוונת, תעשיית קולנוע ענפה וכ"ו).

אבל יש דברים שזה אבסורד, אתה באמת רואה מערכת חינוך שפועלת כמו חברה בע"מ? איזה מן חינוך הם ייתנו ? ומשטרה מסחרית ? ובתי כלא פרטיים ? ו"בן מכון גמילה בע"מ" ? אתה באמת חושב שיהיה לי בתור בעל עסק אינטרס לגמול אנשים ? בשביל מה לי ? אני מעדיף לעשות רווחים לא ? שוק חופשי....היום המדינה מפסידה ממכורים לכן יש לה אינטרס לגמול אותם (אני מדבר על השיטות היותר חדשות לגמול ולא השיטות של המלחמה בסמים שהוכחו כלא יעילות) ואם מישהו ירצה לבנות קניון על העיר העתיקה ? למה לא, זה אחלה עסק. בקיצור יש כאן בעיתיות גדולה מאוד והתנגשו עם ערכים.
    בעניי חברה כזאת זו חברה מנוונת וחולה ולא חברה חופשית ומשגשגת (גם אם הנתונים יראו על הצלחה כלכלית).

#10 ganja ben, ‏8/12/14
    נערך לאחרונה ב: ‏8/12/14
  11. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    יש לך הרבה מיסקונספציות והמון בילבול בפוסט הזה.
    "איך מאפשרים תחרות בלי שום רגולציה והגבלה?" איזה יתרון נותנת הרגולציה לתחרות? למה צריך אותה כדאי שתחרות תתקיים? אם תפרט אוכל לענות לך על הטענה הזאת. באופן כללי אני יכול להגיד לך שרגולציה גורמת לתחרות לאבד את נקודת המוצא השווה שלה וגורמת לעיוותים בשוק שמשרתים בדרך כלל חברות גדולות ו"טייקונים" למיניהם. לדוגמה, בשוק הסלולר הייתה רגולציה שמנעה מחברות חדשות להיכנס לתחרות מה שהעלה את המחירים ואפשר לחברות לתאם מחירים ולהתעלל בלקוחות. ברגע שהוסרה הרגולציה ונכנסו מתחרים חדשים המחיר צנח בירידה חדה שאפשר לראות רק כשפותחים שוק לחופשי בצורה דרסטית. בשווקים אחרים בהם התחרות מוגבלת ומלאת רגולציה נוצרים קרטלים\מונופלים שיכולים להחזיק מעמד כי אף אחד לא קורא עליהם תיגר בדמות תחרות (מתבטא בהורדת המחירים\שיפור המוצר\ייעול השרות=יתרונות ללקוחות).
    מיזנטרופים=שנאה לבני אדם. לליברטריאניזם אין שום יומרה להגיד שאנשים ישתפרו ויהפכו למתחשבים יותר. אין בין האסכולה הזאת דבר וחצי דבר עם אופיים של אנשים. אפילו הייתי מרחיק לכת ואומר שהם לוקחים בחשבון שאנשים לא ישתנו. "לדרוך על אנשים" הוא אקט אלים שיכול להתבצע רק אם יש עליך הגנה חיצונית מטעם המונופול על האלימות. במילים אחרות, הממשלה. ליברטריאנים בעד להקטין את כוחה של הממשלה, לבזר אותו ולהקצות אותו רק במקרים של פגיעה בזכויות השליליות (חיים, חירות, קניין).
    "כל דבר יהיה מבוסס על רווחים מסחריים" זוהי פרשנות אישית שלך ואף אחד מההוגים הליברלים לא מדבר על חברה כזאת. במדינה ליברלית אתה יכול ללכת ולהקים קיבוץ ואף אחד לא יעצור אותך, לעומת זאת במדינה סוציאליסטית יכפה עליך בכוח לישר קו עם הערכים של המדינה ולא תוכל לסחור באופן חופשי. ליברליזם היא רק דרך להסדיר את המדינה ככה שכולם יוכלו לנקוט באורך החיים בו הם מאמינים בלי לתקוע מקלות בגלגלים אחד לשני, היא בשום אופן לא אומרת שרווחים הם יותר מוסריים או פחות מוסריים. היא ניטרלית לגמרי במובן הזה.
    איזה מן חינוך יתנו? זה לא ידוע לכל שהחינוך הפרטי טוב כמה מונים מהחינוך הציבורי הבזיוני שכופה על ילדים ערכים שאיתם ההורים אולי אינם מסכימים? שמבזבז את זמנם במקצועות חסרי ערך בגלל שככה איזה פקיד במשרד החינוך קבע? (אני אגב לא תומך בהפרטה מלאה של החינוך אלא במעבר לשיטת השוברים). משטרה מסחרית ובתי כלא פרטיים הם לא חלק רשמי באידאולוגיה הליברלית אלא שייכים לפלג קיצוני יותר שנחשב כנפרד מהזרם המרכזי של האסכולה בשם אנרכו-קפיטליזם.
    אם משלמים לך כסף לגמול אנשים אז מה ההבדל בין זה לבין כל שירות אחר? אם אין להורים כסף לשלם על גמילה אני בטוח שיהיו עמותות פרטיות שיעזרו להם, לא צריך את הממשלה בשביל זה. גם ככה מרבית מכוני הגמילה בנויים מכסף של תורמים פרטיים. אם יש שיגשוג כלכלי יש גם הרבה יותר כסף פנוי להשקיע בעמותות שעוזרות לאנשים. זה בטוח יותר יעיל מהממשלה בה כל שקל שאתה נותן כמיסים משתמשים רק ב30 אגורות מתוכו (!!) כי השאר הולך למערכת המסואבת והמושחתת. זה שאתה זורק אחריות על הממשלה לא אומר שמצב המכורים יהיה טוב יותר, להפך, בגלל החוסר יעילות המשווע של הממשלה סביר להניח שהעזרה להם תותנה במניירות של פוליטיקאי שרוצה לעשות הון פוליטי מזדמן על חשבון אותם מכורים. האחריות היא שלנו, האזרחים, לא של פקידים מושחתים שאף אחד לא יודע את שמם או ראה את פרצופם.
    לבנות קניון על העיר העתיקה? שוב אתה מבלבל בין אנרכו קפיטליזם לליברליזם.

#11 God, ‏9/12/14
    נערך לאחרונה ב: ‏9/12/14
  12. ganja ben

ganja ben חבר חדש

לייקים:
    6
    שאמרתי רגולציה התכוונתי לרגולציה שתכפה כללים מוסריים שונים שיגנו על הצרכן (כמו לחייב ליצר דברים על פי תקני בטיחות מסוימים, או שיהיו בריאים לציבור וכאלה) או שימנעו ריכוזיות או מונפולים . אבל מעבר לזה אני מסכים איתך אין ספק ששוק תחרותי הוא יעיל וזול יותר.

התכוונתי כמובן לפילנטרופים =)

לא יודע מה בדיוק שיטת השוברים אומרת. אבל החינוך בפינלנד למשל הוא ממשלתי והוא מהטובים בעולם, חינוך ורפואה ועוד דברים לדעתי לא אמורים לעלות כסף כי יש כאן חובה מוסרית של המדינה כלפי האזרח.

13. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    מונופלים בשוק חופשי היא לא תופעה שיש לחשוש ממנה כי היא נגרמת כאשר חברה מספקת את המוצר הכי איכותי במחיר הכי זול האפשרי, ברגע שהחברה תעלה מחירים או תוריד באיכותו של המוצר היא תפתח פתח למתחרים להיכנס לשוק ולספק את המוצר באופן זול יותר. אם אתה מסכים ששוק חופשי הוא יעיל וזול יותר אתה אמור להבין את הפרט התיאורתי הזה. הבעיה היחידה עם מונפולים\שוק ריכוזי היא כאשר אלו נוצרים באופן מלאכותי ע"י הממשלה, במקרה כזה הצלחת החברות או השארתם כשולטים יחידים בשוק מסויים לא קשורה להאם המוצר שלהם זול\איכותי אלא לכך שהם שיחדו רגולטורים כדאי למנוע מצב בו הם צריכים להמשיך ולהיאבק על מקומם בשוק (=להוריד מחירים\לשפר את המוצר\שירות).
    חברות פועלות ע"פ דרישה שתהיה למוצרים שלהם, איזה חברה תמכור במודע מוצר שיסכן את הלקוחות שלה? זה מזכיר לי את המשפט נגד ג'ודס פריסט בו הם הואשמו בהחדרת מסרים שמעודדים התאבדות בשירים שלהם. כל התקשורת עשתה עליהם לינץ' חוץ מעיתונאי אחד ששאל what kind of band wants their fans dead? Isnt it kind of counter productive?. מעבר לזה שיכולות להיווצר חברות פרטיות שבודקות מוצרים ונותנות תו אישור לחברות. (כמו תו הארנב שנוצר כתגובה לכך שאנשים לא רצו להשתמש במוצרים שנוסו על בעלי חיים. עוד דוגמה היא תו הכשרות של הרבנות, שהיא גוף פיקוח ממשלתי, שהמון דתיים לא מסתמכים עליו ומחפשים תוי כשרות אמינים יותר על המוצרים שהם קונים). בעוד לחברה שתתן תוי בטיחות למוצרים יש אינטרס להיות אמינה כדאי שהתו שלהם יהיה שווה משהו וחברות ירצו לשלם להם כדאי לשים אותו לממשלה אין שום אינטרס כזה חוץ מטוב ליבם (לא הייתי שומח על טוב ליבם). רגולטור אפשר לשחד, חברה פרטית לא תיקח שוחד כי למה לה לקבל רווח כספי קטן לטווח קצר על פני רווח כספי גדול לטווח ארוך? בעצמך אמרת שהשוק הפרטי יעיל יותר, כך אני גם סומך עליו הרבה יותר ביצירת תוי בטיחות למוצרים.
    גם בשוודיה יש חינוך מהטובים בעולם והוא מתקיים בשיטת השוברים משנת 92'. אם מעניין אותך מה שיטת השוברים אומרת אתה יכול לקרוא עליה באינטרנט. בנוגע לרפואה, יש ליברטריאנים שחלוקים לכאן ולכאן בנוגע להאם היא צריכה להיות מופרטת או לא. רק צריך לזכור שגם רפואה "בחינם" משולמת ע"י האזרחים דרך מיסים ושמערכות ממשלתיות הן באופן אינהרנטי פחות יעילות ופחות זולות. אני אישית מאמין גם בשיטת שוברים לרפואה.

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    קראתי על שיטת השוברים (תלושים) בוויקיפדיה.

אני מודה, מדובר על רעיון מעניין כל עוד הוא מיושם לפי החוקים בשוודיה.

15. ganja ben

ganja ben חבר חדש

לייקים:
    6
    כן שיטת השוברים נשמעת דווקא יותר סוציאל דמוקרטית מאשר ליברטנית (בשוודיה).
    בכלל הרעיונות של הליברטנים טובים כל עוד יש מערכת חוקים שמגבילים את העניין (כמו איסור על בתי הספר לקחת כסף נוסף) . ככה גם בדברים אחרים god שהתכוונתי לרגולציה התכוונתי לחוקים כללים כמו אסור לייצר מוצר מסוים מחומר שהוכח שמזיק או דברים כאלה ולא לרגולציה שממש מתערבת בשוק בצורה פרטנית. בן אדם שמייצר משהו במפעל צריך לדעת שהוא לא יכול ליצר משהו מחומר מסרטן כי אם יגלו את זה יכנסו אותו לכלא גם אם זה זול יותר ואפשר להרוויח יותר, אחרת לא הייתי סומך על טוב ליבו.
    אני אישית גם כן תומך במערכת רווחה, במענקים לצעירים, בשכר מינימום וכ"ו כדי להקפיץ אותם בהתחלה (אני יודע שרוב הליברטנים לא יכולים לשמוע על זה בכלל) לדעתי זה גם לא ממש סותר. הבעיה שמשנות השמונים רייגן ותא'צר (ובעקבותיו שאר המערב) לקח את הקפיטליזם לקיצוניות נורא גדולה אחרי כלכלה סוציאל דמוקרטית משנות החמישים ועד שמנות השמונים. זה הביא הרבה חופש וקדמה שאנחנו נהנים ממנה היום אבל גם יצר המון בעיות כמו ריכוז של בעלי הון על השוק והרבה בעיות חברתיות כמו ריבוד חברתי, פערים, חולשה של מעמד הביניים, והפיכת האנכיות ורדיפת הבצע לערכים עליונים. הבעיה היום בישראל לפחות, שהיא מצד אחד קפיטליזם קיצוני שהחזק שורד ומצד שני מדינה בולשיביקית שיש בה רגולציה מחניקה, החוקים חשובים, אבל הם נמצאים במקומות לא נכונים בעליל.

גם בלגליזציה (אחרי הכול זה הנושא של הפוסט) אני תומך בלגליזציה לא מסחרית. זאת אומרת לאפשר לגדל באופן ביתי משהו כמו עד 5-6 צמחים, ולהקים מעודני עישון קטנים עם דמי חברות ומספר מוגבל של מקומות, כמו שיש בברצלונה, והמעודנים גם יכולים לגדל כמות מסוימת, וגם לאפשר למעודנים לשתף לתיירים אם הם רוצים בכך (לאסור את זה לגמרי זה מטומטם, תיירם שבאים לקטלוניה ממשיכים לעשן למרות שאסור). כמובן שמי שמצטרף יצטרך להירשם, ותהיה אכיפה קפדנית וחריפה לגבי מכירה לקטינים. לא הייתי רוצה שחברות למכר קאנביס יהפכו להיות כמו חברות הטבק. בנינו אם אני יכול לגדל 6 עציצים בבית ויש לי מועדון שכל החברים שלי יכולים להיפגש בו לעשן מי צריך חברות ענק שימכרו לי ביוקר בגלל מיסים כמו שקורה בקולורדו ? משהו לא מסחרי גם ישאיר את הקסם הכל כך עצמתי שיש בתרבות קנביס היום, ברגע שהופכים את זה למשהו מסחרי זה יאבד הרבה מהקסם.

#15 ganja ben, ‏9/12/14
  16. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    אני לא מסכים עם הרבה תפיסות שלך ואני חושב שיש פרט יסודי בכלכלה שאתה לא תופס באופן מוחלט אבל אני לא רואה טעם להמשיך להתדיין ולהסביר כי זה לא פורום פוליטי. בנוגע לת'אצ'ר, אני מעריץ אותה וגם כתבתי עליה ספר, היא עשתה כל כך הרבה למען העם הבריטי וזכתה לקריאות בוז. אני מקווה שיום יגיע ויבינו שיש להעריץ ולהעריך אנשים כמוהה ולא אנשים כמו צ'ה גאוורה שבנה מחנות ריכוז להומוסקסואלים או נלסון מנדלה שאירגן פעולות טרור ורצח המון חפים מפשע... זה רק מראה כמה העולם שלנו מעוות ועקום.
    היה נחמד להתדיין איתך ואני שמח שהדיון נשאר ברמה ידידותית למרות דעותינו הלפעמים מנוגדות :) בדרך כלל דיונים בסגנון זה גולשים להשמצות ואד הומינם, כנראה שפורום של סטלנים הוא שונה במהותו מכל מקום אחר...

17. ganja ben

ganja ben חבר חדש

לייקים:
    6
    אכן זה לא המקום, אבל גם לי היה נחמד, למדתי כמה דברים חדשים שלא ידעתי, ויש הרבה דברים שאני מבין ואני אקח מהלבירטניזם (בכלל באופן כללי אני לא מאמין שצריך ללכת ברעיון בצורה מוחלטת אלה לקחת את הדברים המתונים ממנו) .

אני רק הבהיר כמה דברים לסיום, זה לא שאני לא מבין כלכלה, אלה שהלבריטנים מאמינים שכוח השוק יסדר את הדברים ואני מאמין שצריך חוקים קשוחים כדי שאנשים יפחדו ולא יעברו עליו, אולי כאן הפער בנינו.

בנוגע לתאצ'ר כמו שאמרתי היא וגם רייגן הביאו המון דברים טובים וקידמו את המדינות שלהם ואת המערב כולו המון צעדים קדימה וטוב שכך. היה לזה כמובן את המחירים של זה ...אבל ככה זה בחיים....(למרות שרייגן הוא אחד מהדמיות החשובות במלחמה המתועבת בסמים אבל בסדר, אז התפיסות היו שונות והאמונות היו שונות, הבעייה שלי שהיום יש עדיין אנשים שמאמינים בזה למרות שאנחנו יודעים שזה נכשלׂ)

אני שונא את צ'ה גווארה ושונא קומוניזם ואני בן אדם שתמיד נמנע מהכללות ושנאה עיוורת, אבל אנשים שמעריצים את צ'ה גאוורה הם באמת אנשים מסכנים בעניי (ובעיקר צבועים).

אבל זה מיעוט קטן ככה שהעולם לא מעוות ודפוק אלה רק קומץ שאנשים שעדיין מסרבים להתעורר מאיזה אידאל שהתנפץ לחתיכות . בקשר למנדלה, הוא אכן נקט במאבק אלים בהתחלה אבל אחרי שהיה בכלא דגל והנהיג מאבק לא אלים שבסופו ש/ל דבר הביא לנפילתו של האפרטהייד, משם ההערצה אליו. אבל אני לא מספיק בקיא בחומר אז אני לא יכול להעיד מעבר לזה.

#17 ganja ben, ‏9/12/14
  18. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    משהו קטן ומעניין על האמונה בכוח השוק: דרווין לקח את הרעיון שהטבע יכול לסדר את עצמו באופן ספונטני מאדם סמית' שהיה הראשון להגות על כוחו של השוק החופשי וטבע את מושג "היד הנעלמה". האמונה כי שוק אינו יכול להתקיים ללא חוקים נוקשים (שהם מעבר להגנה על הזכויות השליליות) היא כמו האמונה שחייב להיות בורא שיצר אותנו וכיוון את מהלך העולם.
    יכול להיות שלא שמת לב אך יש הרבה אנשים, בעיקר צעירים שמתחברים לתדמית "המורד", שהולכים עם חולצות צ'ה גאוורה ועוד כל מיני מרצ'נדייז שלו בלי לדעת בכלל מה היה פועלו. את האמת שהתופעה פחתה בעוצמתה אך הייתה ניכרת במיוחד בשנות ה90.

19. ganja ben

ganja ben חבר חדש

לייקים:
    6
    חח אני אגלה לך סוד גם לי שי חולצה שלו שאני משתמש בה כפג'ימה.

בעניי זה מראה את הקומוניזם בשיא כשולנו ....צ'ה גווארה הפך לאיקון פופ שנמכר לילדות בנות 13 והוא הפך לכוכב רוק (זה אדיר ! כי קומוניזם שונאים רוק או כל סגנון פופ אחר כי הוא כביכול "אופיום להמונים" וזה למרות שהוא שינה את העולם)

רשומה שכתבתי על המדיה הישראלית ורגולציה
    אם בא לך לקרוא ...
    http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=3141751

מה שכתבתי על הלבריטנים קצת השתנה מאז כי למדתי דברים חדשים.

#19 ganja ben, ‏9/12/14
    נערך לאחרונה ב: ‏10/12/14

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!