1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

ממשלת ישראל אישרה: קנאביס במרשם רופא בבתי מרקחת

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏26/6/16.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,178
  לייקים:
  297
  היסטוריה בישראל: רפורמת הקנאביס הרפואי אושרה הבוקר בממשלה: קנאביס יימכר בעתיד בבתי מרקחת ויינתן בהמשך במרשם רופא. עשרות חברות גידול וייצור קנאביס יצטרפו כבר בקרוב לענף. ייצוא קנאביס ייבחן בועדת משנה נפרדת. אין שינוי ברשימת המחלות המזכות ברישיון. עתירות נגד צפויות לבג"צ.

  הבוקר כפי שדיווחנו לראשונה אישרה ממשלת ישראל את מסמך 'התכנית להסדרת ענף הקנאביס הרפואי בישראל' שעתידה להפוך את הענף לשוק חופשי יותר, וכן מסודר ומפוקח יותר. אחד השינויים המשמעותיים בתכנית הוא המעבר לחלוקת קנאביס רפואי במרשם רופא ובבתי מרקחת, זאת לצד הסדרה מחדש של כל שרשרת הייצור. אחרי 10 שנות פעילות, תשע חברות הקנאביס הרפואי בישראל יאבדו בקרוב את הבלעדיות ממנה נהנו על גידול, ייצור ומכירה של קנאביס ומוצרים המופקים ממנו לאלפי החולים המחזיקים ברשיון קנאביס רפואי.

  עד כה היו החברות שגידלו את הקנאביס אחראיות גם לאספקתו לחולים – בעיקר דרך מרכז השוכן בבי"ח אברבנאל, אך גם בעזרת משלוחים ישירות לבתיהם של החולים. כעת יחולק הקנאביס על ידי רוקחים בלבד בבתי מרקחת שייפתחו בנקודות בכל הארץ. שינוי נוסף אליו מכוון משרד הבריאות הוא מעבר ממדיניות של "רשיונות שימוש בקנאביס" הניתנים רק על ידי מנהל אחד ביק"ר (היחידה לקנאביס רפואי), למדיניות של "מרשמי קנאביס" הניתנים על ידי עשרות ואולי גם מאות רופאים בכל המדינה.

  [​IMG]
  שר הבריאות יעקב ליצמן: עשה את מה שיעל גרמן לא הצליחה לעשות


  על פי התכנית החדשה, המכונה גם "רפורמת הקנאביס של ליצמן", יצטרפו לשוק עשרות חברות חדשות שיחלשו על 5 חוליות בשרשרת שלמה של ייצור – החל ממרכז המו"פ הלאומי שנפתח במכון וולקני בראשל"צ ויספק גנטיקה לחוות גידול, דרך מרכזי בקרה ופיקוח, מפעלי ייצור ואריזת תפרחת, שמנים, משחות, מזון ועוד. החברות הקיימות תקבלנה כחצי שנה עד שנה של זמן התארגנות והתאמה לתקנים החדשים בהם על העוסקים בתחום לעמוד, כשבמקביל יתחיל משרד הבריאות לקבל ולאשר לגורמים חדשים להקים חברות בתחום כבר בשבועות ובחודשים הקרובים.

  אך בעוד שתחום הייצור והצטרפותן של חברות חדשות צפוי כבר בזמן הקרוב כאמור, נושא המטופלים בקנאביס רפואי ומכירתו במרשם רופא בבתי מרקחת צפוי להתארך לא מעט, כפי שהוערך עוד קודם. הסיבה לכך היא שהתכנית החדשה כמעט ולא נוגעת בנושא המטופלים עצמם, תנאי קבלת רשיונות השימוש וחידושם (רשימת ההתוויות), הסמכת רופאים נוספים לאספקת רישיונות, מחקר ובקרה של השימוש בקנאביס אצל חולים או מחירו של הקנאביס שצפוי כעת לעלות בעקבות הרחבת שרשרת הייצור.

  יש לציין שאם לא יגדל מספר המטופלים בקנאביס רפואי העומד היום על כ-25,000 בלבד, גם הצטרפות חברות נוספות לענף הייצור עלולה להימשך זמן רב יותר מהצפוי. ללא הרחבת מספר הזכאים לקנאביס לא תהיה לכאורה כל הצדקה כלכלית להקמת חברות חדשות – הצדקה שמשרד הבריאות ציין במפורש ככזו שמתירה לו לדחות כל בקשת הצטרפות לענף. כמעט שנה עברה מאז הבטיח משרד הבריאות לפתוח קורס קנאביס רפואי להכשרת רופאים שיאשרו רשיונות קנאביס לחולים, אך טרם נרשם ולו רופא אחד לקורס שכזה.

  מה שכן יכול לתת הצדקה כלכלית להצטרפותן של חברות נוספות הוא אישור של ייצוא קנאביס רפואי לחו"ל – נושא שעמד במרכז המחלוקת על התכנית שאושרה הבוקר. לבסוף קבעה הממשלה כי לא יאושר ייצוא בינתיים, אך תוקם ועדה בינמשרדית שתבחן את הנושא ותגיש את ממצאיה בתוך 3 חודשים. נכון להיום משרד האוצר דוחף לאשר ייצוא השווה להערכתו כמיליארד ש"ח בשנה, בעוד משרדי הבריאות ובטחון הפנים מתנגדים מסיבות מוסריות ובטיחותיות.

  [​IMG]
  קנאביס רפואי יינתן במרשם רופא ויימכר בבתי מרקחת בכל רחבי הארץ


  בעקבות החלטת הממשלה וכפי שדיווחנו בעבר צפויים כעת ארגוני חולים המטופלים בקנאביס רפואי, ואולי אף חלק ממגדלי הקנאביס הרפואי ברשיון, להגיש עתירות לבג"צ. אם יתנהלו הדיונים בבית המשפט בדומה לאלו שהתנהלו בנסיון ההסדרה הקודם עם חברת שרא"ל, הרי שתהליך הטמעת הרפורמה צפוי להתארך עוד יותר.

  ממשרד הבריאות נמסר כי "מתווה הפעולה נועד להבטיח שמוצרים שבהם ישתמשו המטופלים ייוצרו בתנאי איכות ראויים ויונפקו בבתי מרקחת, כמקובל בתחום התרופות".

  ראו עוד:
  המדריך להוצאת רישיון קנאביס רפואי
  חדש: בדיקת זכאות לקבלת קנאביס רפואי


  הפוסט ממשלת ישראל אישרה: קנאביס במרשם רופא בבתי מרקחת הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   
  אתנול אוהב/ת את זה.
 2. אתנול

  אתנול אחד שיודע

  הצטרף:
  ‏25/3/16
  הודעות:
  1,773
  לייקים:
  873
  כבוד לליצמן! ברוך אומר ועושה!
  אלו ניצני ההכרה בקנאביס
  בבחירות הבאות מצביע ג' אגודת ישראל
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!