1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

מפלגת גשר (אורלי לוי): בעד לגליזציה של קנאביס בישראל

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏10/3/19.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,083
  לייקים:
  297
  מפלגה נוספת מצטרפת לרשימת המפלגות התומכות בהסדרה של שוק קנאביס חוקי בישראל גם למטרות פנאי ולא רק לשימוש רפואי.

  אחרי מפלגת העבודה שעשתה זאת ראשונה במענה לשאלון ‘מדד הקנאביס’ של מגזין קנאביס, עושה זאת כעת גם מפלגת ‘גשר’ בראשות אורלי לוי.

  אימוץ האג’נדה על ידי מפלגות בבחירות 2019 מגיע לאחר שמפלגת עלה ירוק הודיעה שלא תתמודד, על מנת לגרום לשאר המפלגות לתמוך בכך על מנת למשוך מצביעי עלה ירוק פוטנציאליים.

  במפלגה מבהירים כי הם אינם מחבבים את השימוש במילה ‘לגליזציה’, שאכן סובלת מסטיגמה, אך כן תומכים בהסדרה של שוק קנאביס חוקי כך שלמעשה הם תומכים בלגליזציה.

  בנוגע לקנאביס רפואי מסכימים במפלגת ‘גשר’ כי יש להתיר לרופאים לרשום קנאביס רפואי בדיוק כמו כל תרופת מרשם אחרת.

  “המצב הקיים בלתי נסבל,” הם אומרים. “לא סביר שמאות אלפי בי אדם אשר זו התרופה המעניקה להם מרגוע ומרפא ואשר רופא בישראל מאמין כי התרופה המתאימה להם מבחינה רפואית, יעברו שבעה מדורי גיהינום ומבחנים שונים ומשפילים בדרכם אל ההקלה. יש משהו לא סביר בכך שרופא יכול לאשר מורפיום אבל לא קנאביס רפואי”.

  המפלגה כאמור תתמוך לדבריה בהסדרת שוק הקנאביס ובביטול הפללת הצרכנים באופן מוחלט, זאת “מתוך מבט אל העולם המשתנה והמציאות הדינמית שבה מאות אלפים מתחככים בעולם הפשע והופכים לעבריינים בעל כורחם”.

  עוד הם מוסיפים כי תמיכתם באה “מתוך חשש כי מה שמשווק ונמכר על ידי עולם הפשע אינו ידוע ואינו בר פיקוח ואף עלול להוות סכנה גדולה יותר, ומתוך הבנה שיש ליצור ריחוק בין עולם הפשע והפשיעה בין אזרחים נורמטיביים הגענו להבנה כי עדיף להסדיר את השימוש ובמיוחד לפקח על השימוש בקנאביס לצריכה עצמית.”

  “אין להפליל מי שצורכים קנאביס באופן אישי. אנחנו מבקשים למנוע מצב אבסורדי ולפיו מיטב בנותינו ובנינו שסיימו שירות צבאי וערכי, או מי שנדחקו לחפש מקור לקנאביס להקלת מצוקות רפואיות ואין בידם מרשם, ימצאו עצמם עם רישום פלילי,” מסרו עוד.

  הם מבהירים כי “יש להסדיר את השימוש של הקנאביס לצריכה עצמית, כפי שמסדירים כל חומר בעל פוטנציאל השפעה על גוף האדם ועל תודעתו, כגון: תרופות, חומרי פארמה, אלכוהול, סיגריות, ומוצרים לצד תעשיית המזון ותכשירים אחרים.”

  הם מדגישים עוד כי “יש לתת את הדעת להגבלת גיל, להסדרת המקומות המותרים למכירה וכיו”ב ולדאוג לניתוק עולם הפשע מהאוכלוסייה הנורמטיבית, הכל בחוק ותחת פיקוח, כפי שנעשה לגבי חומרים אחרים אשר משפיעים על הגוף ועל התודעה. לצד כל זאת יש לקיים מערכת מסבירה ותומכת, וסדנאות כפי שנעשה עם אלכוהול.”

  “גשר מאמינה כי יש בספר החוקים חוקים מתאימים לטפל בשאלות מתי איך ומי רשאי להשתמש בכל חומר המשפיע על ההתנהגות, על החושים ועל התודעה, כפי שנעשה בהקשר של שכרות ותרופות ובכלל זה על קנאביס,” הוסיפו.

  כאמור במפלגה נרתעים מהשימוש במילה ‘לגליזציה’ שכן היא מטעה לעתים לחשוב שמדובר בהתרת גידול ושימוש חופשיים בצמח בכל מקום וללא מגבלות, מה שלא נכון אמנם, אך לעתים כך מובן.

  לדבריהם “השימוש במילה ‘לגליזציה’ פופוליסטי ואינו מדויק. לגליזציה נכונה למוצרים שאינם משפיעים על גוף האדם, שאין בהם כל הנחיה או צורך בהגבלה ובפיקוח. גשר מאמינה בשילוב של הסדרה ואי-הפללה, ממש כמו סיגריות, אלכוהול או מוצרי מזון ומוצרים מעבר למדף בבתי מרקחת.”

  על אף האמור במפלגה לא הכניסו את סעיפים אלו למצע המפלגה הרשמי עד כה, וכן הם אינם מתחייבים להתנות ישיבה בממשלה בתמיכה בחוק שיסדיר את שוק הקנאביס החוקי בישראל.

  לפיכך ‘גשר’ מקבלת בינתיים כ-70 נקודות מתוך 100 אפשריות במדד הקנאביס, שיתעדכן מעת לעת עד מועד הבחירות ב-9.4.

  הידיעה מפלגת גשר (אורלי לוי): בעד לגליזציה של קנאביס בישראל פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!