1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

משרד החינוך למורים: כך תדברו על קנאביס עם תלמידים

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏7/4/19.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,160
  לייקים:
  297
  על רקע חוק הקנסות שנכנס לתוקף בשבוע שעבר מפרסם משרד החינוך נייר עמדה חדש בנושא קנאביס ובו הנחיות למורים כיצד לשוחח על הנושא עם תלמידי כיתות י”א-י”ב.

  לזכותו של משרד החינוך ייאמר כי ההנחיות החדשות שמות דגש בעיקר על סוגיית השימוש בקרב בני נוער והסכנות שטמונות בו, ולא יוצאות באופן גורף כנגד שימוש בקנאביס בקרב בגירים.

  כך למשל האזהרות במסמך נוגעות לכך שגם במדינות המתירות צריכת קנאביס חל איסור על שימוש מתחת לגיל 21 וכי בגילאי ההתבגרות המוח נמצא עדיין בשלבי התפתחות.

  ההנחיות אף מכירות במרומז בעובדה שחלק מהמורים עשויים להיות תומכי לגליזציה, ומודגש כי עליהם להפריד בין עמדתם כלפי קנאביס לבגירים לבין סכנות הטמונות בשימוש בו על ידי קטינים.

  “כמבוגרים (מורים, הורים, קהילה) חשוב שנבחין בין עמדתנו האישית ביחס לשימוש בקנאביס בקרב מבוגרים לבין הבנתנו את המשמעות הסיכונית של השימוש בו בקרב בני הנוער”, נכתב בנייר העמדה.

  לנייר מצורפות גם הנחיות כיצד יש לשוחח עם התלמידים על קנאביס, כולל שאלות מנחות שיש לשאול את הכיתה.

  גם בנספח זה מודגש כי על המורה “לשזור בשיחה” את המסר שצריכת קנאביס בגיל ההתבגרות אינה דומה לצריכת קנאביס על ידי מבוגרים, ועשויות להיות לה השפעות מזיקות.

  המסמך מנחה את המורים להסביר לתלמידים את משמעותה החוקית של רפורמת קנסות הקנאביס (‘אי-הפללה באחריות’) שנכנסה לתוקף בימים אלה, ולהבהיר להם כי לא מדובר בלגליזציה וכי הקנאביס עודנו בלתי חוקי.

  [​IMG]
  הנחיות משרד החינוך – כיצד לשוחח עם תלמידים על קנאביס

  משרד החינוך אמנם מתמקד בשימוש בקנאביס בקרב בני נוער ונוקט גישה ניטרלית יחסית כלפי לגליזציה, אך עדיין ניתן למצוא במסמך כמה הפחדות דמגוגיות מהסוג הישן.

  כך לדוגמא מונחה המורה לשאול את התלמידים: “מה הייתם רוצים לבקש מהבגיר, מעל גיל 21 שמתלבט אם לצרוך קנאביס – קחו בחשבון שהוא עשוי להיות המנתח שלכם, הנהג בכביש שלידכם, הקצין בצבא שיפקד עליכם?”.

  הטענה המרומזת היא כמובן אותה הטענה הישנה של מתנגדי הלגליזציה, לפיה אם הקנאביס יהיה חוקי, המנתחים יעשנו אותו לפני ניתוחים והמפקדים יעשנו אותו לפני מבצעים צבאיים – טענות דמגוגיות שניתן כמובן לטעון גם לגבי שתיית אלכוהול.

  הידיעה משרד החינוך למורים: כך תדברו על קנאביס עם תלמידים פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!