1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

נחשף 'מודל ארדן' לאי הפללה: לא תבוטל ההפללה

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏2/3/17.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,178
  לייקים:
  297
  בניגוד לכותרת שנתן שר המשטרה גלעד ארדן במסיבת העיתונאים בה הכריז על 'אי הפללה', בפועל, על פי דוח 'הצעת המחליטים' שיאושר ביום א' הקרוב בממשלה ונחשף כעת לראשונה, לא תבוטל כלל ההפללה כנגד צרכני הקנאביס. "הוספת חטא על פשע," קובעים ב'עלה ירוק'.

  מסמך 'הצעת המחליטים' הנוגע לאי הפללת צרכני הקנאביס, אותו תאשר הממשלה ביום א' הקרוב, פקודת הסמים תישאר על כנה ולא צפוי להתבטל הסעיף הקובע היום כי החזקת קנאביס לשימוש עצמי היא עבירה שהעונש עליה הוא עד 3 שנות מאסר בפועל.

  במקום ביטול מוחלט של הפללת צרכני הקנאביס, שיוביל בנוסף גם לביטול רטרואקטיבי של כל הרישומים הפליליים בגין החזקת קנאביס מן העבר – כפי שדרשו מובילי המאבק – קובע 'מודל ארדן' החדש כי הסעיפים הקיימים בפקודה לא ישונו.

  השינוי שבכל זאת יחול על פי המודל של שר המשטרה צפוי להיות תוספת של סעיף לפקודת הסמים בו יובהר כי בסמכות קצין משטרה להמיר את סעיף ההפללה בסעיף של קנס כספי – זאת במידה ומדובר בתפיסה בפעם הראשונה (1,000 ש"ח) או השנייה (2,000 ש"ח).

  אך גם שינוי קל זה של קנס במקום הפללה, כך על פי המסמך הרשמי, מותנה בכך שהקורבן יודה כי הוא ביצע עבירה וכי החזיק בקנאביס בניגוד לחוק. אם לא יודה הקורבן כי החומר שנתפס בידיו הוא אכן קנאביס יינקט נגדו הליך פלילי רגיל הכולל עיכוב, חקירה, רישום פלילי ואף העמדה לדין.

  "בהיעדר הודאה בביצוע העבירה [גם בתפיסה הראשונה], רשאית המשטרה לפעול בהתאם לכל סמכות אשר נתונה לה, לפי שיקול דעתה," נכתב במסמך הרשמי. "צריכה של סם מסוג קנאביס תיוותר בלתי חוקית [גם] במרחב הפרטי."

  כך לדוגמה אם יזהה שוטר אדם המעשן סיגריה על ספסל ציבורי, הוא יוכל להורות לו להודות בעבירת שימוש בקנאביס ולשלם קנס של 1,000 ש"ח, או שיילקח לתחנת המשטרה וייפתח נגדו הליך פלילי. אם אותו אדם יזרוק את הסיגריה הצידה תתווסף לאישום עבירה של 'העלמת ראיות', מה שאף יגדיל את סיכויי ההרשעה.

  בנוסף, בניגוד להבטחתו של ארדן במסיבת העיתונאים כי התמקדות המשטרה תהיה באכיפת עבירות קנאביס בשטחים ציבוריים בלבד, במודל החדש אין כל אזכור לאי אכיפה או אי הפללה של עבירת החזקת קנאביס בבית – מה שלא ימנע את המשך פשיטות המשטרה על דירות וחיפושים כוחניים בשטח פרטי.

  מודל זה שונה כמובן לגמרי מהצעת החוק הפרטית שהגישה ח"כ שרן השכל, על פיה תשונה פקודת הסמים כך שיבוטל לחלוטין סעיף ההפללה כנגד החזקת קנאביס לשימוש עצמי, בין אם בפעם הראשונה או בפעם הרביעית והלאה.

  חששות מובילי המאבק בעקבות חשיפת תכניתו של שר המשטרה הן ש(1) שוטרים יוכלו להמשיך להתעמר באזרחים ולהאשימם בהחזקת קנאביס – אפילו במידה ולא היה בידיהם קנאביס כלל, זאת במידה ולא יודו בעבירה, וכן ש(2) רישומים פליליים על החזקת קנאביס מן העבר לא יבוטלו רטרואקטיבית.

  הנהגת עלה ירוק ומטה המאבק הודיעו כי הם דוחים את השינוי הצפוי וכי מדובר בהוספת חטא על פשע. עו"ד דקל דוד עוזר מנכ"ל המפלגה ואורן לבוביץ' יו"ר המפלגה מסרו כי "משרד המשפטים וצוות הבדיקה קבעו מפורשות כי ענישה פלילית נגד צרכן היא לא מוסרית ולא מידתית. כתוצאה מכך היו צריכים לבטל מיידית את הפללת הצרכנים ולבטל את הרישומים הפליליים רטרואקטיבית. במקום זאת השינוי הצפוי רק מוסיף סמכויות נוספות למשטרה, אשר יקלו עליה את 'מלאכת ההתעמרות'."

  "אנחנו נפעל בכח הכח כדי שהניסיון לקבע מצב גרוע לא יתקבל ובמקומו תוגש חקיקה שלכל הפחות מבטלת את הרישומים הפליליים רטרואקטיבית ומונעת כל אפשרות של הטרדת הצרכנים בכל מקום ובפרט בביתם," הוסיפו.

  הפוסט נחשף 'מודל ארדן' לאי הפללה: לא תבוטל ההפללה הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   
 2. eden.heaven

  eden.heaven קנאביסט

  הצטרף:
  ‏12/12/16
  הודעות:
  280
  לייקים:
  99
  בבקשה תמשיכו את המחאה.. תשמיעו קול תדברו תצעקו.
  החזית, הצינור.. זה תרגיל מפגר ופופוליסטי להשתיק את המדיה והציבור..
  ראו שחזרנו הביתה אז ירד להם
   
 3. אתנול

  אתנול אחד שיודע

  הצטרף:
  ‏25/3/16
  הודעות:
  1,773
  לייקים:
  873
  לך תסמוך על מילה של פוליטקאי! נוכל
  היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו?!
   
 4. nimrodg

  nimrodg קנאביסט

  הצטרף:
  ‏16/9/13
  הודעות:
  734
  לייקים:
  107
  איך עושים את זה נכון..  #ארדן_שר_משטרע
  #מן_פח_אל_הפחת
  #עבדו_עלינו
   
  #4 nimrodg, ‏3/3/17
  נערך לאחרונה ב: ‏3/3/17
 5. canna420

  canna420 קנאביסט

  הצטרף:
  ‏15/6/16
  הודעות:
  475
  לייקים:
  179
  הסיפור הזה הריח מסריח מההתחלה.
   
  nimrodg ו-Dread Pirate Roberts אוהבים את זה.
 6. SUPERB

  SUPERB חבר חדש

  הצטרף:
  ‏28/2/16
  הודעות:
  5
  לייקים:
  0
  @Admin
  מאיפה המידע על הצעת המחליטים?
  יש למגזין עותק שלה?
  איפה אפשר לעיין בה?
   
 7. pioneer

  pioneer קנאביסט על

  הצטרף:
  ‏6/9/16
  הודעות:
  1,033
  לייקים:
  307
  מקרה קלאסי של הזדמנות כלכלית לקופת המדינה...
  ע"י הכרזה על אישור מתווה האי הפללה הם קנו לעצמם שקט בתהליך אישור ייצוא הקנאביס...
  מה יצא מכל הסיפור... שלא רק שהמדינה עכשיו יכולה להרוויח כסף מהייצוא אלה גם האזרח חייב לשלם בשביל להמשיך את חייו כרגיל במידה ונעצר.... 2 ציפורים במכה שיכולות להכניס לקופה... כסף .. כסף... כסף....
  ככה פשוט נע הגלגל..
   
 8. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,178
  לייקים:
  297
  SUPERB אוהב/ת את זה.
 9. eden.heaven

  eden.heaven קנאביסט

  הצטרף:
  ‏12/12/16
  הודעות:
  280
  לייקים:
  99
  האמת חשוב לזכור- הממשלה וכל הגופים הביטחוניים מודעים לכך שאם תהיה לגליזציה יהיה יותר כסף מתמיד. ההכנסות ממיסים ומכירות, יזמות. יכניס לנו כמה מיליארדים ויחסוך לנו כמה מיליארדים נוספים על "מלחמה בנגע הסמים".
  לדעתי- זה לא רק כסף, מה שמפריע להם. זו דעה מסורתית ועקשנית. כי מי שמסומם- הורס לעצמו את החיים, מסכן את הילדים והסביבה וצריך לשבת מאחורי הכלא.
   
  vvasili אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!