1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

נצחון מוחץ לארדן: נדחו כל ההקלות בחוק הקנאביס החדש

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏9/7/18.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,160
  לייקים:
  297
  חוק הקנסות יאכף גם בבתים פרטיים, לא יבוטלו רישומים פליליים מן העבר וגובה הקנסות יישאר על 1,000 ו-2,000 ש”ח: אף אחת מדרישות הציבור להקלה על נוסח חוק ארדן לקנסות קנאביס לא נתקבלה בועדה. בשבוע הבא צפויה מליאת הכנסת לאשרה סופית. עלה ירוק: נגיש בג”צ.

  ועדת העבודה בראשות ח”כ אלי אללוף (‘כולנו’) סירבה לקבל אפילו אחת מהדרישות שהגישו נציגי ‘עלה ירוק’ וחברות הכנסת השכל וזנדברג.

  הועדה לא קיבלה את הדרישות שלא לאכוף את השימוש העצמי בבתים פרטיים. “כל המטרה של החוק הזה היא לא לאפשר לגליזציה,” הסביר יועצו המשפטי של ארדן יואל הדר.

  עלה ירוק וח”כ השכל לא הצליחו להפחית את גובה הקנסות ל-100 ש”ח בלבד במקום 1,000 ש”ח וגם הניסיון לבטל את סעיף העבירה הנלווית לא צלח.

  לפיכך אם צרכן קנאביס יזרוק למשל את הג’וינט לאחר ששוטר יבקש ממנו פרטים, או ירים את קולו, הוא לא יוכל לקבל קנס אלא יופלל כרגיל.

  גם הניסיון להוביל לכך שעבירות שימוש עצמי בקנאביס לא תיאכפנה בבתים פרטיים נדחתה על ידי חברי הועדה.

  על פי הצעת החוק, שתעלה בשבוע הבא להצבעה במליאת הכנסת לאישור סופי, אם נתפס אדם עם קנאביס לשימוש עצמי בפעם הראשונה או השנייה הוא ישלם קנס (1,000 ש”ח פעם ראשונה או 2,000 ש”ח בפעם השנייה).

  בפעם השלישית כבר יתבצע עיכוב לתחנת המשטרה, חקירה ורישום של תיק משטרתי בסטטוס ‘סגור’.

  לאחר מכן יינקט הסדר מותנה במסגרתו יהיה רישום פלילי וכן יינקטו סנקציות כגון קנס כספי נוסף (עד 29,000 ש”ח), חתימה על התחייבות לא לבצע עבירה נוספת, טיפולי גמילה וכיוצ”ב. כמו כן החל מהתפיסה השלישית יועבר מידע זה לרשויות פיקוח על נהיגה וכן לרשויות רווחה.

  יפעת רווה ממשרד המשפטים ציינה את הערת היועץ המשפטי לממשלה כי ישנה בעיה חוקתית בהצעת החוק לפיה אדם המבקש לסרב לקנס ודורש להישפט יאלץ לשלם בין 3,000 ל-6,000 ש”ח קנס.

  גם הסניגוריה הציבורית והיועמ”ש של הועדה קבעו כי סעיף זה הינו “תקדים מאוד מסוכן” לדבריהם, שעלול להוביל לחקיקה דומה גם במקרים אחרים שיבטלו את שיקול הדעת של שופטים, אך הועדה לא קיבלה את הדברים.

  בסיכומו של דבר לאחר הצבעה לא התקבלה הבקשה להפוך את ההצעה לחוק קבוע, והיא נשארה בהגדרת “הוראת שעה” שתקפה רק ל-3 שנים.

  רק בתום 3 שעות דיון הגיעו לועדה חברי כנסת שכלל לא מכירים את הנושא ולא נכחו בדיונים, במטרה להצביע נגד ההצעה ולהפילה.

  ח”כ מירב בן ארי, שניסתה לאחרונה לשוות לעצמה עמדה כאילו תומכת באי הפללה, אכזבה את תומכי הקנאביס והצביעה נגד כל ניסיון להקל על הצרכנים, להפחית את גובה הקנסות וכו’.

  למרות ניסיונות של ח”כ שרן השכל ונציגי ‘עלה ירוק’ אורן ליבוביץ’ ועו”ד דקל עוזר לתקן את הסעיפים, חברי הועדה הצביעו ברובם נגד כל הניסיונות כאמור.

  נציגי עלה ירוק קראו לחברי הכנסת להצביע נגד החוק וטענו כי מדובר באחד החוקים הגרועים ביותר. בתום הדיון אף הורחק עו”ד עוזר מהדיון.

  הידיעה נצחון מוחץ לארדן: נדחו כל ההקלות בחוק הקנאביס החדש פורסמה לראשונה באתר קנאביס - מגזין עם כיוון.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!