1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

נשיאת שוויץ לשעבר בטור מיוחד: 'מודל ארדן' לאי הפללה שגוי

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏5/3/17.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,313
  לייקים:
  299
  לבקשת מגזין קנאביס יוצאת רות דרייפוס, נשיאת שוויץ לשעבר ויו"ר הועדה העולמית למדיניות הסמים, נגד המודל שהציג שר המשטרה ארדן לאי הפללה. "לא יביא לתוצאות החיוביות," היא קובעת. "על ישראל להתבסס על לקחים שנלמדו במדינות אחרות."

  בטור מיוחד עבור תושבי ישראל שפורסם הבוקר ב"הארץ" בתיאום ולבקשת מגזין קנאביס, יוצאים נשיאת שוויץ לשעבר ויו"ר הועדה הבינלאומית למדיניות סמים רות דרייפוס ושר החוץ לשעבר של נורבגיה תורוואלד סטולטנברג, נגד שר המשטרה הישראלי גלעד ארדן.

  [​IMG]
  רות דרייפוס, נשיאת שוויץ לשעבר, יו"ר הועדה הבינלאומית למדיניות סמים


  שני הבכירים האירופאיים קובעים כי 'מודל ארדן' לאי הפללה – שבסוף השבוע נחשף כי הוא כלל לא מבטל את ההפללה – הוא שגוי ולא יביא לתוצאות הנדרשות עבור החברה בישראל.

  "ישראל נחשבת בעיני רבים למרכז עולמי לחקר הקנאביס הרפואי, מה שהיה אמור לספק לה השראה באשר לדרך הנכונה שיש לנקוט בכל הנוגע לשימוש בסמים למטרות בילוי," כותבים השניים. "אך הודעתה של ממשלת ישראל מ–24 בינואר 2017 בדבר מדיניות ענישה מדורגת על שימוש בקנאביס, היא רק צעד קטן, שנראה שלא יביא לתוצאות החיוביות שהחברה בכללותה דורשת ושהממשלה מבקשת."

  "כשאדם משתמש בסמים לא נגרם נזק לאחרים," הם מסבירים, "מדוע אם כן, מוטלים עליו קנסות על השימוש בקנאביס? מדוע מאיימים על המשתמש בהליכים פליליים במקרה של עבירה רביעית? ומדוע מגבילים את הרפורמות המתייחסות לקנאביס?"

  "החוק המוצע על ידי הממשלה דוגל ללא סייג במדיניות של דיכוי השימוש, ובכך מחזק את הדעה שסמים הם רעה חולה שחייבים לחסלה, ושאפשר לאלץ את המשתמשים בהם להתנזר," כתבו. "זאת מטרה בלתי אפשרית, אך צמצום הנזקים הנגרמים לחברה על ידי סמים, ומתן אפשרות לילדינו לחיות חיים מאוזנים ויצרניים יותר — מטרות אלה אינן בלתי אפשריות."

  דרייפוס וסטולטנברג מובילים את הועדה בינלאומית למדיניות הסמים, גוף בו חברים נשיאים לשעבר של מדינות בכל העולם כמו גם מזכ"ל האו"ם לשעבר קופי אנאן והמיליארדר הבריטי יו"ר 'וירג'ין' סר ריצ'רד ברנסון, והם אלו שהפיקו את הדו"ח המפורסם שהוצג באו"ם בשנת 2011 והוביל לשינוי הגישה כלפי בעיית ההתכרות לסמים כנושא בריאותי ולא פלילי.

  "את זאת למדנו מניסיוננו כקובעי מדיניות בשוויץ ובנורווגיה, וכך מורה גם ניסיונם של עמיתינו מ'הוועדה העולמית למדיניות סמים', שהחזיקו במשרות הרמות ביותר במדינותיהם," הם מסבירים.

  בטור יוצאים נציגי הועדה נגד החלטת ארדן להשאיר את הפללת צרכני הקנאביס על כנה: "בהמשך חתירתה להשגת המטרה המדומה של חברה נקייה מסמים, רפורמה זאת משאירה על כנו את הניגוד הבלתי נסבל בין הגברת הצעדים, שנועדו למתן את הנזקים האמיתיים של המדיניות הנוכחית של הפיקוח על הסמים, לבין שימור המדיניות המנציחה את הנזקים הללו."

  כדוגמת נגד לטיעון ששימוש בקנאביס עלול לגרום לפגיעה בעתידו של המשתמש הם נותנים את הנשיא ברק אובמה כדוגמה: "הנשיא ברק אובמה, למשל, הודה שהשתמש גם בקנאביס וגם בקוקאין," כתבו.

  "תארו לעצמכם צעיר או צעירה הצורכים סמים מדי פעם, ובכך עוסקים בפעילות שבעיני אחדים עשויה להיחשב לראויה לגנאי מבחינה מוסרית, אך אינה עלולה להזיק לאיש לבד מלמשתמש עצמו. ברוב המקרים לשימוש כזה למטרות בילוי לא תהיה השפעה על עתידו של המשתמש; אך חשיפת אותו צעיר או צעירה למערכת המשפט הפלילי, משום שצריכת חומר זה — בניגוד לחומרים פסיכו־אקטיביים אחרים, כמו אלכוהול וטבק — נחשבת לעבירה פלילית, עלולה לפגוע בסיכוייהם בעתיד ולשנות את חייהם לרעה. משמעות הדבר היא חשיפה רבה יותר לסיכונים ונזקים, שלא היתה מתרחשת אילו החוק לא היה מתייחס לשימוש בחומר הזה כאל עבירה פלילית, ואילו החומר היה נבדק בקפדנות."

  "יש לנו כעת ניסיון רב ממדינות שבהן השימוש בקנאביס חדל להיות פלילי, כגון צ'כיה, פורטוגל, ולאחרונה גם ג'מייקה ואחדות מהמדינות בארצות הברית. בפורטוגל, שביטלה למעשה את מעמדו הפלילי של הקנביס לפני כ–16 שנים, מספר האנשים שמשתמשים בסמים לא רק שלא עלה בצורה חדה, אלא אפילו ירד בקרב הצעירים, שהם הפגיעים ביותר. לעומת זאת, מדיניות המלחמה בסמים בצרפת היא מהמחמירות בארצות מערב אירופה, ואף על פי כן שיעור צריכת הקנאביס בה הוא הגבוה ביותר באזור."

  "הממצאים במדינות אלה מורים על יתרונות רבים בהתרת השימוש בסמים: בין היתר, עלייה ניכרת במספר האנשים המקבלים טיפול גמילה, ירידה משמעותית בהעברת נגיף HIV באמצעות הזרקה, והפחתת עומס בבתי המשפט ובבתי הכלא. עברייני סמים היוו 44% ממספר האסירים בפורטוגל ב–1999, שיעור זה ירד ל–21% עד 2008 (אנשים גם אינם נוהרים לפורטוגל ממדינות אחרות כדי ליהנות מחוקיה המקילים). ולבסוף, מאז התרת השימוש בסמים בפורטוגל ובצ'כיה, מדינות אלה נהנו מחיסכון ניכר בתקציבים ובמשאבים."

  "ברגע שמוותרים על הרפלקס לגנות כל שימוש בסמים, רפלקס שנוצר עקב עשרות שנים של תעמולה בעד האיסור ומידע חד־צדדי, נפתחת הדלת המכבדת את זכויות הפרט ועוסקת במציאוּת הסמים בצורה מעשית ויעילה. על רפורמה מתוכננת היטב להתרת השימוש בסמים בישראל להתבסס על ניסיון חיובי ולקחים שנלמדו במדינות אחרות, ולכלול צעדים למניעה, צמצום נזקים, טיפולים חלופיים ותוכניות לשילוב חברתי וכלכלי של מכורים."

  "אנו מקווים שממשלת ישראל תנצל את ההזדמנות, ותצעד באומץ ליישום רפורמות יעילות בתחום מדיניות הסמים, וכי החוק המוצע יהפוך את צריכתו של הקנאביס לפחות, לחוקית," סיכמו.

  הפוסט נשיאת שוויץ לשעבר בטור מיוחד: 'מודל ארדן' לאי הפללה שגוי הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   
 2. eden.heaven

  eden.heaven קנאביסט

  הצטרף:
  ‏12/12/16
  הודעות:
  280
  לייקים:
  99
  שמע ישראל אדוני.
  שכל השרים שלנו יקראו את זה ויפנימו.
  אם הם ילחמו בסמים בכוח- יהיה פה נזק בלתי הפיך לחברה.. כמות המעשנים יעלה בקרב צעירים ולא ישארו לכם ילדים..
  חייבים לשחרר את העציץ ולעשות הסברה נכונה ואמיתית.
  אם הילדים יגלו את האמת על העציץ- שהוא צמח בריא וטוב לחולים והסיבות שהוא לא חוקי הן נטו פוליטיות ולא הגיוניות. הם יתמרדו ויעשנו.
  אתם יכולים לרדוף בתים ומקומות גידול וצרכנים בכל פינה חשוכה. אנשים יעשנו בכל מקרה וימשיכו לגדל
   
  canna420 אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!