1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

סובלים מאפילפסיה? פורסמו התנאים לקבלת קנאביס רפואי

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏27/10/15.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,160
  לייקים:
  297
  רוצה קנאביס? תשתמש קודם בתרופות: אמש חשפנו כי משרד הבריאות אישר הוספת אפילפסיה לרשימת ההתוויות המזכות בטיפול קנאביס רפואי וכעת מפורסמים לראשונה התנאים בהם על חולה אפילפסיה לעמוד בכדי לקבל את הרשיון הנכסף: לפחות התקף אחד בחודש, שימוש קודם ב-5 תרופות אנטי אפילפטיות ותנאי ותק של שנתיים במחלה.

  אתמול חשפנו כאן לראשונה כי בישיבה סודית שערך משרד הבריאות בסוף השבוע אושרה מחלת אפילפסיה כהתוויה בה ניתן לקבל טיפול רפואי בקנאביס. הבוקר, יממה לאחר הפרסום, אישר משרד הבריאות את הדברים באופן רשמי כשהוסיף את המחלה לרשימת ההתוויות הרשמית "נוהל 106".

  עם זאת, לצד הוספת אפילפסיה לרשימת ההתוויות, וכפי שדיווחנו אמש, במשרד קבעו תנאים מגבילים במיוחד בהם יהיה על החולים באפילפסיה לעמוד בטרם יוכלו לקבל את הטיפול הנכסף בקנאביס רפואי. בעוד שאנו הערכנו כי בדומה להתווית 'כאב', גם כאן ייאלצו החולים להמתין כשנה במהלכה יטופלו בתרופות בטרם יוכלו לקבל את הקנאביס, משרד הבריאות הפתיע וקבע דווקא שנתיים.

  [​IMG]
  ד"ר בועז לב, סמנכ"ל משרד הבריאות: קבע תנאים נוקשים במיוחד


  במשרד החליטו עוד כי לא כל חולה אפילפסיה יוכל לקבל את הטיפול, אלא אך ורק אלו הסובלים מהתקפים חריפים במיוחד שאינם מאפשרים התנהלות חיים סדירה.

  לפחות שנתיים ותק במחלה


  על פי הודעת המשרד חולי אפילפסיה המעוניינים בקבלת רשיון קנאביס רפואי יוכלו לעשות זאת רק במידה וסובלים מהמחלה במשך שנתיים לפחות – ולא כפי שהערכנו, שנה אחת בלבד.

  על פי משרד הבריאות "חולה באפילפסיה" הוא מי שיכול להוכיח במסמכים כי הוא סובל לפחות מהתקף אחד בחודש, וכן שהשתמש בלא פחות מ-5 תרופות אנטי אפילפטיות 'קונבנציונאליות'.

  ההמלצה לטיפול תוגש על ידי נוירולוג מומחה המטפל בחולה במרפאת אפילפסיה באחד מהמרכזים הרפואיים בה המטופל נמצא במעקב לפחות במשך ששת החודשים שקדמו להגשת הבקשה, עם תיעוד של כשלון לפחות 2 תרופות תוך תקופת הטיפול במרפאה זו, ותוך התחייבות של הנוירולוג לביצוע מעקב רפואי ובצרוף המלצה של פסיכיאטר שבדק את המטופל.

  כפי שכבר דיוחנו לפני שנה, גם ילדים הסובלים מאפילפסיה רשאים לקבל טיפול בקנאביס רפואי במקרים חריגים. כעת משרד הבריאות קובע: "למטופלים קטינים הסובלים מאפילפסיה קשה בלתי נשלטת, לאחר כשלון טיפולים מקובלים בלפחות חמש תרופות/טיפולים ובכללם עמידות או אי הצלחה באחד או יותר מהבאים: דיאטה קטוגנית, קוצב וגאלי, ניתוח. בתחילת הטיפול בקנאביס על החולה להיות לפחות על שתי תרופות מוכרות נוגדות פרכוסים במינון מלא ולהמשיך את הטיפול בהן ללא הורדת מינון למשך תקופה של שישה חודשים ללא פרכוסים שלאחריה ניתן יהיה לשקול הורדה והשארת המטופל בל תרופה אחת נוגדת פרכוס והקנאביס."

  המסמך המלא:


  הפוסט סובלים מאפילפסיה? פורסמו התנאים לקבלת קנאביס רפואי הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!