1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

סכסוך במושב: החקלאי רוצה לגדל קנאביס – האסיפה מתנגדת

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏5/9/17.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,081
  לייקים:
  297
  חקלאי ממושב משמרת הגיש תביעה לבית המשפט לאחר שנציגי המושב סירבו להתיר לו להגיש בקשה לרשיון גידול קנאביס רפואי. המושב טען כי שמורה לו הזכות לסרב והשופט קיבל את הטענה ושלח את הצדדים להליך בוררות.

  אחד התנאים הראשוניים איתם מתמודד חקלאי המעוניין לקבל רשיון גידול קנאביס רפואי, הוא היתר מטעם האסיפה הכללית של המושב. ללא היתר זה – לצד תנאים נוספים כמובן – לא יאשר משרד הבריאות את הבקשה.

  נושא זה עומד בפתח סכסוך משפטי המתנהל בימים אלו בין תושב 'משמרת', מושב קטן בשרון, המעוניין להקים חווה לגידול קנאביס, לבין האסיפה הכללית של המושב המתנגדת למהלך.

  תושב משמרת, שלום כרמי, ואמו גילה כרמי, בעלי שטח חקלאי במושב המיוצגים על ידי עו"ד חגית וינשטוק, המייצגת רבים מחקלאי הקנאביס החדשים, הגישו תביעה לביהמ"ש המחוזי בלוד נגד המושב, לאחר שזה סירב לבקשתם.

  הבן ואמו טענו שמדובר בסכסוך אותו יש לפתור בבית המשפט, כשמנגד טענה האסיפה הכללית של המושב כי מדובר בסכסוך אותו יש לפתור בהליך בוררות, זאת בהתאם להוראות תקנון המושב ופקודת האגודות השיתופיות

  השופט יעקב שפסר לא קיבל את טענות התובעים וצידד בטענות המושב. "דעתי שלא כטענת התובעים היא, כי לא זו בלבד שעיקרה של המחלוקת האמורה אינה נוגעת לשאלות חוקתיות, אלא נובעת דווקא מעסקי האגודה," קבע. "המדובר בנושא בעל השלכות חברתיות במושב ובסכסוך פנימי מובהק הנוגע למערכות היחסים באגודה ולהחלטת האסיפה הכללית בה."

  בסיום הדיון פסק השופט שפסר כי הצדק עם טענות המושב וקבע כי יש לעכב את הליכי התביעה ולהעבירה לדיון בהליך בוררות. הבן ואמו חויבו בתשלום הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד המושב בסך 10,000 ש"ח.

  הפוסט סכסוך במושב: החקלאי רוצה לגדל קנאביס – האסיפה מתנגדת הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!