1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

סתירות לגבי תאורה..help!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י thecook3402, ‏20/7/14.

1. thecook3402

thecook3402 חבר חדש

לייקים:
    0
    צהריים סבירים..
    בניתי ארון במידות (המוגבלות ע"י החדר)
    גובה 1.30
    רוחב 80
    אורך 60

לאחר התייעצות עם כמה חנויות המשווקות נורות,2 מוכרים אמרו לי נחרצות שאסור להתקין נורות בעוצמה מעל 150w,ע"מ לא "לשרוף" את הצמח.ואם אני מעוניין,אז להוסיף פלורוסנטים ע"מ להגדיל את הlm.
    מוכר אחר אמר שהכל קשקוש,ואני יכול להתקין אפילו 400w רק לדאוג למערכת קרור מתאימה(ע"י מפוח ושאר ירקות שאני לא מעוניין לזרוק עליהם כסף)
    כמו כן התקנתי 2 וונטות 4'(יציאה וכניסה) + מאוורר קליפס פנימי.

לא מצאתי פה אשכול המסכם כראוי את כל נושא הled שאני מעוניין לחסוך בעזרתו(בעדיפות ע"פ הhm וhps),אז אם מישהו יוכל לתת אולי קישור לספציפי לנורות בebay ומה בדיוק צריך לבדוק לפני שקונים אחת.
    תודה מראש על העזרה :)

2. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1
  3. thecook3402

thecook3402 חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה.
    אך מישהוא יוכל לתת לי תשובה מעמיקה יותר?

4. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    יש המון מידע לגביי תאורת הLED ברחבי האינטרנט.
    בגדול הספקי הדיודות הבודדות המרכיבות את המנורה "מגדירות" את החום הנפלט ואת "חדירות" האור (משתמשים לרוב בלדים של 1,3,5,10w).
    כל LED (מלבד הלבנים) פולטים תאורה בסרט צר של אורכי גל. ישנן מספר אורכי גל הדרושים לצמח והמנורה תהיה טובה יותר ככל שתכיל את כל אורכי הגל הדרושים וגם ביחסים הנכונים.
    בגדול כל תאורות הLED זה דבר יחסית חדש ולכן עוד מתבצעים מחקרים בנושא.
    הרבה מגדלים אשר מגדלים בעזרת נורות LED מתחילים לייצר לעצמם נורות LED בהתאם לניסיון שלהם.
    קיצר תקרא יש המון מידע, מקווה שעזרתי מעט.

5. thecook3402

thecook3402 חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה,העשרת לי את הידע בנושא led.

אבל עדין נותרתי עם שאלת תאורת הhps וmh וההספק שאני צריך.
    אז בינתיים קיבלתי המלצות אלו:
    או להגביה את הארון לפחות ל1.60(מה שכמעט ולא אפשרי) ואז יהיה מקום לדבר על 150w\250w.
    או פשוט לחכות לסוף העונה החמה - מה שדי מבאס ומעקב אותי.

אילו עוד פתרונות יעילים,להורדת טמפרטורה(ללא מזגן) בנוסף למערכת האיוורור שכבר יש לי(2 וונטות 4' ומאוורר פנימי) תוכלו להציע?
    + המלצה לתאורה והעלת כמו הlm ללא העלת הטמפרטורות.
    Help!

6. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    בגדול כדאי להקפיץ על לחץ אוויר שלילי בחלל הגידול - ז"א יותר אוויר יוצא מאשר נכנס (ככה שמומלץ וונטה 6 צול להוצאה).
    כמו כן חשוב להוציא את האוויר מהחלק העליון (עדיפות לתקרה) של חלל הגידול משום שאוויר חם עולה למעלה.
    לגביי נורות לחץ (hps, mh) על מימדים כאלו תצטרך 250w אך עקב מגבלות הקירור אולי תצטרך להתפשר על 150w ולהוסיף גם תאורה קרה יותר.

להוריד טמפרטורה - יש פתרונות קירור כמו הכנסת בקבוקי קרח לחלל הגידול (או שדרוג הקונספט והכנת סוג של מזגן מהם - תחפש 'מזגן תימני').
    בנוסף מכשיר אדים קרים מוריד מעט את הטמפרטורה ובנוסף לחות מאפשרת לצמח לסבול יותר חום.
    כמו כן חשוב להתייחס לכך שעל החדר עצמו (החדר בו נמצא החלל גידול) להיות מאוורר ושתהיה בו תחלופת אוויר.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!