1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בבחירת ציוד לאוהל

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י dani571, ‏7/12/19.

1. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    אהלן חברים,
    לאחר כמה שנים של גידול חוץ במרפסת, החלטתי להתחיל גידול פנים, וצריך קצת עזרה לגבי ציוד...
    אני רוצה לקנות אוהל שיספיק לי לשתיל 1, לא יותר, שהגודל שלו לא יהיה מעל 80X80 ס"מ.
    לשטח הנ"ל, נורת HPS של 400 וואט תספיק לי לכול השלבים של הצמח? או שעדיף להתחיל מ250 וואט ולקראת הפריחה לעלות ל400 וואט?
    מה הגובה שכול נורה צריכה להיות מהצמח בכול מנורה? אני מניח שמנורה של 400 וואט זה לא אותו יחס גובה כמו מנורה של 250 וואט, איך זה עובד עם עניין הגובה?
    מבחינת צריכת חשמל, אני מדבר על נורות נל"ג 250/400 וואט, עד כמה זה מורגש בחשבון חשמל? שווה להשקיע בתאורת לד שאחרי כמה מחזורי גידול תחזיר את ההשקעה, או שהצריכה של נורה אחת לא משמעותית מידי?

תודה רבה לעונים!

נ.ב.
    אם יש מישהו שמוכר מערכת כזאת קומפלט במחיר שווה, אשמח לשמוע פרטים :)

2. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    לגבי סוג הנורה - לך כבר על נל"ג 400, סתם אין טעם לבצע שתי רכישות.

לגבי גובה הנורה - כמה עשרות סנטימטרים מעלה לחופת הצמח. השיטה הפשוטה והיעילה
    ביותר תהיה להניח את כף היד מתחת לנורה למשך מספר רגעים. אם חם לך - חם גם לצמח.
    לאחר מכן אתה יכול להגביה או להנמיך את הנורה בהתאם לצורך (אני לא יודע באיזו שיטה אתה
    מתכוון לתמרן את הצמיחה, אם בכלל).

לגבי צריכת החשמל - שטויות. אין מה לדאוג מצריכת חשמל של נורת 400 וואט, גם אם תוסיף מפוח
    ושני מאווררים. תחשוב שכל מפזר חום/תנור/מזגן/דוד חשמלי הוא לרוב 600 - 1000 וואט ויותר...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!