1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה/ בניית סטפאפ הכי מקצועי שיש+ הדשנים מ-א' ועד ת'

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י BaZZ, ‏30/12/16.

1. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    בקצרה, אתה מנסה ללמוד הרבה ידע בזמן קצר מדי ולא משנה כמה תנסה עוד אתה רק מסבך עניינים פשוטים.
    דשני A+B הם דשני בסיס. הם מהווים כל מה שהצמח דורש ב2 בקבוקים נפרדים כי בבקבוק אחד התגובה הכימית שלהם הורסת. דשני בסיס יש לכל מני חברות ויש גם חברות שמוכרות את כל מה שהצמח צריך בבקבוק אחד.
    יש לחברות הדישון טבלאות דישון. תסגר עם עצמך על איזה דשן אתה רוצה ואנחנו נדאג לך לטבלה או לחלופין הוראות דישון. חוץ מהמינונים בטבלה אתה לא צריך להרחיב ידע בנושא שמסבך אותך. לפחות לא לפני שהתחלת לגדל בפועל.
    אני מאמין בתוספים למיניהם שהם כשמם - מוסיפים. בפועל הצמח לא צריך אותם והוא גודל מצוין גם עם דשני בסיס בלבד.
    @אגרונום פה שמגיב לך זה איש מקצוע ששמו לפניו. העצות שלו שוות יותר מהעמודים בספר ואני מכין אותך מראש יהיו לך הרבה חילוקי דעות אבל איש מקצוע זה איש מקצוע.
    הוא למשל, ממליץ בחום על דשן מסוג "אקוגן פרפקט" שעולה כ50 ש"ח ל5 ליטר. המינון הוא 2 מ"ל בממוצע לליטר וזה בקבוק אחד שמספק לך את כל מה שאתה צריך למחזור הגידול מנבט ועד לקציר ביחסי NPK 5-3-8.

*עריכה: הקדים אותי בהמלצה שלו על הדשן חחחח

2. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    אתה נראלי לא מאמין בחברות דישון אחשלי
    אתה הולך על מוצרים מאוד זולים
    בהשוואה לחברות דישון

מה ההבדל בין 5-3-8 פרפקט של אקוגן לבין מה שאני רשמתי דגמים חברות מחירים וכו הייתי פי 4 יותר ספציפי

#22 BaZZ, ‏30/12/16
    נערך לאחרונה ב: ‏30/12/16
  3. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    הרמת לו הנחתה.. תברח.

newbudder, Stella, אתנול ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  4. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    יופי אז כנראה אני ווהאיש מקצוע לא אותו ראש
    אני מתכוון לעשות גידול מקצועי טיפה יותר מלחסוך עבודה.
    לגדול הוא יגדל בכל מצב מנסיון קודם . עזוב זה לא הנקודה גם העניין שכמו שאני לומד לאט לאט מהספר ומהאינטרנט אני רואה שרוב המגדילים אוהבים להשתמש עם ביוביז אטמי וכדומה.
    אני רוצה להפיק את כל התועלת ואת המקסימום שאפשר להניב ממחזור גידול אחד
    המטרה שלי היא 4 גדולים באוהל 1X1X2 מה שצריך אני יעשה בלי משחקים
    רוצה לעשות נכון ומקצועי
    זה נכון לכל אחד יש דעות שונות אבבל אצלי אין מקום לטעיות או לפחות כמה שפחות ..

5. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אחי תרגע.. אני משתמש בAdvanced nutrients עשרה דשנים שונים, החברה הכי יקרה בשוק ועלו לי הדשנים למחזור האחרון בסביבות ה2k. אתה ראית שהמלצתי לך עליהם? אתה צריך לדעת לפעמים מי יושב מאחורי המקלדת ומזמנו רושם לך תגובות. כולם התחילו מתישהו, תלמד מנסיון. אני משתמש בבלומבסטיק בפריחה וחוץ מזה לא רואה סיבה להשתמש באטאמי. עשיתי גם מחזור עם אקוגן פרפרט והאמת שהיה סבבה לגמרי. על זול משלמים ביוקר ולא כל מה שיקר בהכרח טוב. אל תסתבך, יש לך את הספר, סבבה. לשאלות שהספר לא ייתן מענה אנחנו נעזור כשתשאל בינתיים תנביט ותהנה מהחוויה :)

omricho ו-קואלה אוהבים את זה.
  6. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    הבנתי.. אין ספק שהמחירים של חלק מהחברות לא הגיוני בכלל ולא משתלם בסוף
    ברור שאני מחפש משו שיצא משתלם גם אבל בנוסף
    חשוב לי מאוד השורשים שהיו מלאים וגזע מספיק עבה בשביל להכניס בצורה טובה את מה שדרוש לצמח
    וכמובן שבסוף התוצאה תהיה טובה עם כמות יבול ואיכות שהכי אפשר להפיק ולגרום לצמח לפנק
    יש לך המלצה למספר דשנים שאתה ממליץ ממהנבטה עד הסוף המחזור?

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא מאמין? מה זאת אומרת?
    אני יודע לבצע אנליזות כימיות לקרקע ולצמח ולפי זה לקבוע את משטר הדישון.
    באופן אישי אני לוקח את מה שרשום על התוית שלהם כדבר מחייב ואם זה רשום על התווית סימן שזה מה שיש בפנים.
    אני גם אגרונום במיקצועי שקונה דשנים בסדרי גודל של כמה עשרות קובים בשנה ככה שאם לא הייתי "מאמין" להם (אני מדבר עלחברות דשן הגדולות בעולם לא ביוביז והבדיחות האחרות כמו אטמי ואדוונס) הייתי בבעיה.

ההבדל היחידי שאני יכול להצביע עליו בין 5-3-8 של אקוגן לדשנים ה"יעודיים" (שאתה רוכש לפעמים במיחרים של פי 10 ממחירם האמיתי) הוא רשום על האריזה מה יש בפנים. האם על הדשנים שלך רשום מה יש בפנים? סתכל על אחת מהתוויות של מוצרים כמו TNT (אטמי אם אני לא טועה) ותראה שלא רשומות הכמויות של כל הרכיבים שיש בפנים.

סבבה. אם אתה איש שטח שגידל כבר כמה מאות דונמים של גידול מסחרי אתה בכלל לא צריך להתייעץ עם אחד כמוני. אתה גם בכלל לא צריך לרכוש דשנים "יעודיים" כמו שאתה קונה. אתה חושב שהם מקצועיים ואני לא? סבבה. אני אאחל לך בהצלחה עם הגידול ה"לא" חובבני שאתה הולך להרים.
    מצטער ומתנצל בכל לשון של בקשה אם באתי ב"ראש" לא כמו שלך. ואני גם אזוז לך מהר מהדרך כי נראה לי שבאתי לך לא טוב בעין.

8. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    בסך הכל נכנסתי לפה לקבלת יעוץ ועזרה
    תבין אותי אני לומד ולומד ולומד ופתאום נכנס חפה ועל אחד עם דעה אחרת.. כל אחד עם כיון אחר לגמרי כל אחד מוצא את הפתרונות הטובים בשבילו
    כל אחד בסוף בוחר עם מה הוא ישתמש לתהליך הגידול ..
    אני לא באתי לתקוף אותך או משו שלא תבין אותי לא נכון ..
    התשובות פשוט שמו לי כאפות והייתה הרגשה כאילו אתה מנסה לעשות ממני צחוק
    בסך הכל יש לי שאלות שאני רוצה לפתור אותם ולהצליח כמו כולם אהל לא קיבלתי את התשובות ממך. אז זה "לא שבאת לי לא טוב בעין "
    אני לא הדמות שאתה קצת חושב עלי עכשיו
    נסה פשוט להבין אותי אם אני טועה אני צריך עזרה ויעוץ כדי להדריך אותי קדימה ולא לעצור אותי ולהכניס אותי להלם מידע בלי תשובות חח

המטרה של כולנו טובה וזה לנצל את היכולות שלנו ליצור משו טוב ואמיתי.. בלי מטרה להסתבך
    אין ספק ששנינו תומכים בגליזלציה..
    בסך הכל אתה יודע משו אחד
    ומצד שני אני יודע משו אחר
    זה בסדר אם טיפה נשנה תגישה ויותר קל לבנאדם להבין כשאומרים לו שמע... בוא נעשה סדר יש את כל החברות הגדולות שקיימות בארץ אבל הם במטרת רווח.. וגם לא מספקים את הנתונים על המוצר.. אז בשביל מה לשלם להם ואנחנו לא יודעים כלום.. בוא תראה יש לך חברה בשם ככה וככה שהם כן מוכרים את המוצר הטוב ואותה הטועלת בלי לשחק משחקים של פירמות והחומרים אותם החומרים .. תלמד אותי איך משתמשים בזה ב2 מילים ואם השיחה מתפתחת ברכה..
    אם לא.. אני נעול במשו אחר..
    אבל אני כן פה במטרה להקשיב ולשנות דעות בשביל לקבל את הטוב ביותר ואני תמיד פתוח.;)

אתנול אוהב/ת את זה.
  9. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    אם האוהל 1,1,2
    4 עציצים של 25 ליטר יהיה סבבה
    מפוח 360 מקש ליציא( כניסת אוויר לא צריך) יהיה כניסה פסיבית זה מצוין, יש יותר שליטה על הלחות.
    פילטר 360 מקש ומעלה!
    2 מאווררים לסירקולציה באוהל.
    מנורת uvb האיתי מוותר במחזור הראשון.
    כי אם אתה לא עובד איתם נכון אתה רק תזיק לצמח.
    בקשר לדשנים. לדעתי שווה לך לנסות את bio nova הם אחלה דשנים ( כל הרכיבים מפורטים)

ובקשר למנורת לד שאתה כלכך רוצה כבר אמרתי לך או שתסיג את הפרטים ותפרסם פה שנוכל להמליץ לך או שתוותר אליה ותילך על נלג 400 או 600 תלוי אם יש לך מיזוג אוויר בחדר

newbudder אוהב/ת את זה.
  10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני באופן אישי חושב שהתיחחסתי אליך בצורה מכבדת. שאלת ואני עניתי באריכות ובפירוט.
    אין לי שום בעיה אם לא תסכים עם מה אני אומר או אם התשובות שלי לא ימצאו בעיניך.

אני נתתי לך את השורה התחתונה הבאה:
    אם לא ניסחתי בצורה ברורה תבוא ותשאל שוב.
    אם לא מתאים לך מסיבה זו או אחרת אתה לא חייב לקחת את העצה שלי.

אבל יש לי רק בקשה קטנה אלייך, תתנהג בצורה נאותה ולא מתלהמת. זה לא נעים לי ואני בטוח שזה לא נעים לאנשים שבאו ללמוד משהו מהפורום הזה.
    אם יש לך שאלות נוספות לא תהיה לי בעיה לענות עליהן.

11. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    אאא ועוד דבר אחד, אם אתה מבקש עזרה מאנשים פה, תשכך כל מה שלמדתה בספר שלך. ותתחיל ללמוד מאתחלה. כי אחרת זה לא ילך

12. ronzo

ronzo קנאביסט

לייקים:
    53
    הגידול הכי ״ מקצועי״ שאתה יכול לעשות הוא בהתאם לנוחות ולידע שלך. יש המון חומר באינטרנט, והמון מיתוסים בגידול. כשאתה קורא את הכל במכה, אין לך עדיין מספיק נסיון לסנן את הבולשיט החוצה. עובדה שעדיין יש אנשים ששמים זרעים בקליפת בננה כדי להפוך אותם לנקביים, ויהיו כאלה שישבעו שזה עובד..
    עכשיו לעניין, אתה רוצה להיות יעיל? מה התקציב שלך? תוציא את רובו על הסטאפ, מנורה טובה, ארון גדול ככל האפשר, ומערכת גידול. אדמה זה אחלה, הידרופוני יותר מהיר, אבל מצריך ידע, נסיון ושליטה מלאה ( אתה לא יכול לנסוע לשבוע לחול..) , בקיצור, תשקיע בדברים החשובים, תאורה וסביבת הגידול. לגבי הדשנים, אם אתה רוצה ללמוד ולהתנסות, יש מערכות דשנים של המותגים בתחום, תעבוד לפי הטבלאות, תערבב תמיסות, מוליכות, רמת חומציות, לחות, טמפרטורה, טרמוסטטים ובטח שכחתי עוד, אחרי כמה מחזורים תראה שאתה מתחיל לפשט, ולהיפטר מדברים , עד שתגיע לגידול האידיאלי - בשבילך. או שתחליט לשדרג להידרופוני, וללכת על ההייטק. המפתח הוא ללמוד ולהתנסות, ואת זה אף אחד לא יוכל לתת לך. בהצלחה, אני בטוח שכולם ישמחו לענות לך על שאלות פה, רק בפעם הבאה כנס קצת יותר לאט, עפת לנו פה במאתיים קמש, כאן זה סטלנים אחי...

13. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    1 נכנס באוהל הזה 25 ליטר X4? כביכול 100 ליטר אדמה ב4 עדיות בשטח מרובע כזה ?
    2 ותסביר לי מזה בעצם כניסה פאסיבית?
    3 ולגבי המנורות UVB אני יודע שההפעלה שלהם לא תמידית וצריך לשמור מרחק אבל כמה W לכל מנורה צריך לשטח גידול כזה של 4 עציצים?
    4. עם אני מדשן עם bio nova והגעתי לתקופת הפריחה המאושרת אני צריך להעלות את הזרחן והאשלגן עם דישון נוסף?
    5. לגבי המנורה של הלד 420W מהידרושופ אני יתקשר מחר יבדוק אם הם מסתרים ממני את הפרטים
    מה לבקש בדיוק איזה פרטים?

14. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    בהתחלה קצת רמזת לי ולא היית הכי ברור נתת לי הרגשה של תלמד לבד כזה..
    אבל עזוב התקדמנו אני מעריך את זה שאפשר לנהל שיחה ובסוף להבין את הכוונות אחד של השני
    מצטער אם פגעתי או משו על תתבאס פשוט בוא נהיה יותר ברורים

ואממ לגבי הפרפקט של אקוגן איך עובדים איתו?
    זה בעצם רק לתקופת הגדילה או מההתחלה עד הסוף?
    יש עוד דישונים שאפשר לעבוד איתם וליישם אותם?
    ומה קורה אם חסר לצמח חנקן וחלק מהעלים מצהיבים איך נוסיף רק חנקן?

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    פירטתי פעמיים על השימוש באקוגן במקביל לשימוש בקלמג (סידן ומגנזיום).
    השימוש בהם מתאים לאורך כל תהליך הגידול.

אם חסר חנקן או כל יסוד אחר מעלים את מינון הדשן.

16. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    התנצלותך והודעתך בנוגע להיותך חוצפן מתקבלת.

קואלה אוהב/ת את זה.
  17. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    חחח לגמרי לאט לאט רק תנו לי להבין את אופן העבודה..

אממ אני לגמרי מסכים איתך לאט לאט נגיע לגידול האידיאלי בשבילי תוך כדי
    וכן אני יחסית לומד מהר כי אני עם החברה ביחד לומדים ולגבי התקציב אני מבין שיש פה לא מעט אבל זה בסדר אני מוכן להשקיע את זה
    אוהל אלף
    מנורה 3
    דישונים כמה שיצא יצא
    מפוח מושתק 900
    והוצאת מסביב אני מאמין שיש פה 6 אלף וזה בסדר מבחינתי
    אני רוצה לרוץ ללמוד ולהבין כדי להתחיל ליישם

לא הבנתי כלום בקשר לאקוגן ולא הבנתי איך מתקנים
    פשוט עובדים עם דישון אחד? ואם חסר משו מעלים את המינון של הכל ביחד ולא ספציפי מה שחסר?

שמח

18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אקוגן 2 מ"ל לליטר.
    קלמג 2 מ"ל לליטר.

להשקות אחת ליומיים ולקבל נגר של 20%.
    תגדל בעציץ בגודל מינימאלי של 15 ליטר עם תערובת גידול מהמשתלה ואתה תהיה בסדר גמור.

לדוג' חסר חנקן? תעלה את המינון של האקוגן ל 2.5 מ"ל לליטר.
    חסר לך סידן ומגנזיום? כנראה שאתה צריך להעלות את המינון של הקלמג.

19. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    יש פה סירקולציית מידע שחוזרת על עצמה, בלבול נוסף ועוד כמה לא קשורים.
    תקבל עצה ותיישם כי אם לא אתה תמשיך לקבל 100 עצות שונות שסותרות את העצות הראשונות מבלי שיישמת אפילו משהו אחד והבלבלה שלך חוזרת.
    אמרתי לך לפני מה צריך.
    לדעתי תוותר על העמוד השני בפוסט הזה, תתייחס להודעות שנכתבו אליך בעמוד הראשון ותעצור - תיישם.
    במחזור הבא תנסה דברים אחרים. אחרי 5-6 מחזורים לא תצטרך אף אחד וגם תוכל לתת עצות כמו למשל אם חסר לך אש בל"ג בעומר תוכל להוסיף למדורה את הספר הזה שקנית :)
    אני מציע לך בתור התחלה לקנות 2 דשנים סה"כ - אקוגן פרפקט ב50 ש"ח וקל-מג מחנות הידרו בערך ב200 ש"ח לליטר.
    המינון הוא 2 מ"ל קלמג + 2 מ"ל אקוגן לכל ליטר לאורך כל הגידול החל מחודש צמיחה.
    בשבועיים הראשונים לא לדשן בכלל. בשבועיים שאח"כ לתת חצי מהמינון שהמלצתי לך כאן עכשיו.
    תיישם תיישם תיישם.
    שאלות אח"כ. בהצלחה !

RANCOHEN855 ו-אתנול אוהבים את זה.
  20. BaZZ

BaZZ קנאביסט

לייקים:
    44
    מה בעצן נותן האקוגן לצמח? ומה נותן הקלמג לצמח?
    לגבי שטיפות לצמר לפני קציר איך עושים?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!