1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בסוגיה מחקרית.

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י amiruso, ‏20/1/16.

1. amiruso

amiruso חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום, שמי אמיר.
    סטודנט למנהל ומדיניות ציבורית.
    אני עורך מחקר קטן בנוגע ללגליזציה של קנאביס בישראל והיסטוריה של חקיקה.
    רציתי לשאול מספר שאלות בתקווה שתוכלו לסייע לי ואף לשלוח אותי למקורות מוסמכים.
    השאלות להלן:
    1. כשמדברים על הרצון בלגליזציה של קנאביס - האם מדברים על שלל תכשיריו של הצמח, כלומר, גם על חשיש ומריחואנה, או שמא מדובר רק בקנאביס רפואי? אני די חדש בתחום ומעוניין לתהות על ההבדל.
    אני יודע שיש אסדרה של קנאביס רפואי, והמאבק הוא על עצם השגת התרופה - האם לעשות זאת רק ע"י מספר מצומצם של מגדלים, הרחבת האישור לעוד מגדלים, הכנסה של התרופה לבתי המרקחת, ועניין החברה המתווכת.

השאלה שלי היא האם חוץ מהמאבק להרחבת הסמכות של הגורמים המאשרים שימוש בקנאביס הרפואי - אתם נאבקים בנוסף גם על לגליזציה של הקנאביס בכלל, ולא רק של הקנאביס הרפואי?

אודה להתייחסותכם.

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    קנאביס באופן כללי. לשימוש ע"י מי שרוצה באיזה צורה שרוצה.
    כמו אלכוהול.

3. amiruso

amiruso חבר חדש

לייקים:
    0
    הבנתי. תודה רבה.
    ומבחינת חקיקה ולגליזציה של קנאביס באופן כללי - אין שום התקדמות כרגע? הקנאביס על שלל תכשיריו עדיין מוגדר כלא חוקי?
    כלומר, כל ההתקדמות בחקיקה ובאסדרה הוא בנוגע לקנאביס הרפואי בלבד?

4. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    כן. אם כי בשנים האחרונות ישנה איזושהי טיפה סלחנות מסויימת לגבי שימוש עצמי של בגירים מצד מערכת המשפט, וזה מתחיל בהנחייתו של היועמ"ש שאינני זוכר את שמו לא להעמיד לדין באופן עקרוני על שימוש עצמי או אחזקת פחות מ-15 גרם.
    מה שלא מונע מהמשטרה לבצע חיפושים, לפתוח תיקים, לעצור, לחקור, ולהעביר לשירות המבחן.

5. amiruso

amiruso חבר חדש

לייקים:
    0
    עזרת לי מאוד קנאביסט.
    אתה יכול לומר לי האם גם בשדה הקנאביס הרפואי זה הלך קשה בהתחלה? כלומר, אני יודע שישראל התחילה להסדיר את הנושא ב-2008. השאלה שלי היא האם נעשו פניות עוד לפני 2008 להשתמש בקנאביס רפואי, והמדינה סירבה?
    אודה לך מאוד.

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני מציע לך לקרוא את הספר של שלומי סנדק "תקופת היובש". זמין באופן חופשי באינטרנט ויענה לך על מרבית השאלות.

schizo אוהב/ת את זה.
  7. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    בשביל לקבל נקודת מוצא טובה ביחס לעולם ומה נהוג בארץ, ממליץ להיכנס לאתר של ועדת הסמים ("הועדה למלחמה בנגע הסמים והאלכוהול"), יש שם קובץ של מ.מ.מ (מרכז מחקר ממשלתי) שנכתב עבור הועדה על מנת לבחון איזה חוקים\תקנות\תהליכים לעומת המצב החוקתי בעולם. מסמך מעניין מאוד.
    בנוסף, עד כה המדינה פירסמה מכרזי גידול קנאביס בשנים 2008\2010 ועכשיו כשהיא פירסמה לפני שבוע את המתווה החדש.(תקנו אותי אם אני טועה) גם המסמך הזה ניתן לראות במגזין. יש נוהל 106 שמדבר על התהליך שעובר החולה. גם אותו אני ממליץ לקרוא.
    קיים ספר של [יהושה כספי סמים מסוכנים (1996), ממליץ לקרוא אותו גם, נותן ידע טוב ובסיס טוב להתחלת עבודה.
    למען העובדה שיש מצב שמסתובב פה איזה טרול מרשות המלחמה בסמים, ורואה את ההודעה שלי שלא ירגיש מקופח, מציע לקרוא\להציץ במחקרים שיש באתר הרשות. (למרות שצריך להיות גאון אמיתי עם יכולת לברור כמויות מידע מיותרות -לא מבין למי אתם מכוונים כי האתר שלהם נוראי מכל בחינה-אם בנגישות לנוער או לכאלה שבאים לחקור כמוהו)
    ממליץ בלית ברירה על מחקר\מאמר רנדומלי - ד"ר רחל בר-המבורגר סמים, מוחות והתנהגות: מדע ההתמכרות 2007.
    אם יש צורך בעוד מידע תרגיש חופשי לשלוח הודעה

#7 nimrodg, ‏21/1/16
    נערך לאחרונה ב: ‏21/1/16
  8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    nimrodg,
    ג'יזס! אתה עשית חתיכת שיעורי בית!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!