1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בסנגוריה לגידול

הנושא בפורום 'ייעוץ משפטי' פורסם ע"י גףף, ‏21/4/18.

1. גףף

גףף חבר חדש

לייקים:
    0
    ייצגתי את עצמי בתיק בנושא גידול ויצאתי ללא הרשעה. יכול לעזור למי שיש שאלות.

2. Riki

Riki חבר חדש

לייקים:
    0
    כמה צמחים גידלת ? מה המדיניות של המשטרה היום לגבי עציץ אחד או שניים?
    ומה עושים אם נתפסים?

3. גףף

גףף חבר חדש

לייקים:
    0
    ממליץ לקרוא הקישור הזה ואת זה.
    ההנחיות החדשות כפי שמפורטות בקישור הנ"ל ובקובץ המצורף עדיין אינן מיושמות בכל המקרים - זאת מכיוון שההנחיות חדשות - לכן חשוב להכיר אותן. יסודן בהפחתה הולכת וגדלה של העונשים שבית המשפט גוזר במקרים שבהם ברור שגידול הקנביס נעשה לשימוש עצמי בלבד. יחד עם זאת חשוב לציין שהנחיות אלה באות לעשות סדר במה שכבר קיים בפסיקה ואין עדיין שינוי של ממש בענישה. העונשים הם אותם עונשים רק בהבדל שעם הזמן יותר תיקים נסגרים בעונשים קלים יחסית של של"צ וגם ללא הרשעה. ההנחיות יצאו לדעתי כדי למנוע מקרים של אפלייה ותחושת אי צדק.
    אם נתפסים?
    כשנתפסים קודם כל נעצרים ונחקרים. החוקרים שואלים שאלות ומנסים לברר אם יש חשד לסחר. ברוב המקרים, גם אם אין חשד ראשוני לסחר, מגיעים לביהמ"ש לדיון להארכת מעצר כדי שהמשטרה תוכל לבדוק. אין סיבה שביהמ"ש לא ישחרר לאלתר במקרים של גידול עציץ או שניים, במיוחד לאור ההנחיות החדשות, ואני מניח שביותר ויותר מהמקרים תשחרר המשטרה בעצמה לאחר החקירה.

עד לא מזמן היה חשש גבוה לקבל מעצר בית לכמה חודשים (כך היה במקרה שלי אבל המקרה שלי היה סבוך). אני חושב שמעצרים חמורים ולא מידתיים בעליל אלה ילכו ויעלמו. על עציץ אחד או שניים קשה לי להאמין שיופעל היום מעצר בית (זה תלוי נסיבות, לפעמים משוחררים בקלות ולפעמים זה מסתבך). אחרי המעצר הראשון יוגש כתב אישום אליו צריך להערך בנפרד.
    אם נתפסים הכי חשוב כרגע להכיר את ההנחיות החדשות. להבין מה כתוב בהם. כדאי להיות מוכנים מראש עם החלטה יחסית מגובשת האם רוצים ייצוג עצמי; סנגוריה ציבורית; או סנגור פרטי.
    עוד שאלות?

קבצים מצורפים:

#3 גףף, ‏22/4/18
    נערך לאחרונה ב: ‏23/4/18

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!