1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה דחוף!!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י R6r6r6, ‏16/4/17.

1. R6r6r6

R6r6r6 חבר חדש

לייקים:
    0
    אז ככה יש לי כמה שאלות די דחופות.
    אני ועוד 3 חברים החלטנו לעשות גידול קטן של עגבניותבאצל חבר בבית.
    הציוד שיש לנו הוא אוהל 1.20*2.40
    2 מנורות 600w + קול טיוב
    אז ככה :
    1. כמה עציצים לשים על מנורה , חשבתי על 9 עציצים (18 בסך הכל) , אבל אני רוצה שאם זה במקרה יתפס איכשהו אז שיהיה כמה שפחות חמור .. אולי עדיף לשים 4-6 על מנורה?
    יצא לי אותה כמות כמו מ4-6 זה פשוט יהיה לאט קצת?
    בכל מקרה חפרתי קצת מה הכמות עציצים האידיאלית לכל מנורת 600w??

2. לגודל המפוחים שאני שם יש קשר לכמןת העציצים גם שאני ישים או רק לשטח ?
    איזה מפוחים מתאימים לאוהל 1.20 עד 2.40??
    מישהו יכול לעשות לי קצת סדר בבקשה כמה מפוחים אני צריך וכמה מקש בדיוק?
    ואיזה ונטות אני צריך ?
    בקיצור להסביר לי מה אני צריך לקנות לאוהל הזה שיעשה את העבודה כמו שצריך (מתכנן לגדל בקיץ)

3. לגבי מזגן , נגיד ואני עושה את הגידול בקיץ עם המנורות שרשמתי ובאוהל 1.20 על 2.40 צריך יהיה להפעיל את המזגן כל הזמן 24/7??
    יש איזה אופציה לכוון את השעות ככה שביום המנורות יפעלו ובלילה אני יפתח חלון או משהו או שזה לא משנה ולא יעזור ?

4. לגבי מזגן נייד , הדבר הזה שימושי?
    הוא יעזור באוהל כמו שלי , לשים אותו ליד האוהל או משהו?
    ראיתי שיש בזול יד שנייה , אז אם זה יכול לפטור את הבעיה אני יקנה ..
    הוא הרבה יותר חסכוני מבחינת חשמל?

5.לגבי צריכת חשמל , דירה 2.5 חדרים ..
    יהיה מחשיד החשמל שיגיע בעקבות הגידול עגבניות?
    לגבי המזגן , כמה חשמל צורך מזגן 1 כוח סוס באמת בחודשיים ממה שאני יצטרך ולא לשים אותו על מינימום מעלות?

תודה רבה!!!

2. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    1. יותר פרטים כך יתקצר זמן הצימוח בגדול.. לגבי הלהתפס זה כבר לא משנה אם זה 12 סה"כ או 18... להיות מקצוען ולא לדבר על הנושא עם אף גורם חיצוני .
    2. למפוחים יש קשר לנפח החלל.. למרות שלא ציינת מה גובה החלל אך אני משער ש 2 מ' , אם אני יוצא מנקודת הנחה זו זה אומר שנפח החלל יהיה 5.76 קוב.. והוא צריך להתחלף בחלל 180 פעמים בשעה... כך שהמק"ש יוצא 1036.8.. זה ההספק שעליך לדאוג לו לפחות, שתי מפוחים של 6 צול בהספק של 555 מק"ש כ"א - לגבי הכנסת האויר יש צורך בהספק זה או לחלופין להשאיר חורי כניסה פסיבים.
    3. חלון פתוח כל הזמן לתחלופה של האויר , מזגן נייד מאוד שימושי ונותן את המענה .. אין צורך בהפעלה 24/7 אלה בשעות האור (מתי שיותר חם) אלא אם כן יש עומס חום אז הייתי מפעיל לסרוגין גם בחושך (יש למקם מחוץ לחלל הגידול וליד חורי יניקת האויר)
    5. חשבון החשמל יעלה כמובן אבל בגלל שתי חשבונות מעל הממוצע אף אחד לא יבוא לבדוק אותך

דודה, Amitos, Potter ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. R6r6r6

R6r6r6 חבר חדש

לייקים:
    0
    קודם כל תודה רבה לך על התשובה!!

בקשר למפוחים אני מצטער שאני חופר , אני צריך 2 מפוחים להוצאת אוויר??
    ולהכנסת אוויר מפוחים או ונטות? או פשוט להשאיר חורי כניסה פתוחים?
    בבקשה אם אתה יכול תסביר לי ממש בקצרה לאן כל מפוח מתחבר (עם הפילטר פחם והמנורות..) שיהיה לי קצת סדר בראש

4. Dr Greenthumb

Dr Greenthumb חבר חדש

לייקים:
    13
    אתה צריך לחשב את נפח החלל (מטר מעוקב - מ״ק) וכך תדע כמה פעמים המפוח מחליף את האוויר בחלל בשעה
    כלומר 100 מק״ש מחליף חלל של מטר מעוקב 1 - 100 פעמים בשעה

קראתי שמומלץ להחליף את החלל בין 3 - 6 פעמים בדקה (יתכן ואני מגזים) אבל נשתמש בזה

לדוגמא
    בהנחה וקנית אוהל 1*2*1 (רוחב אורך ועומק)
    אז יש לך בנפח 1*2*1= 2 קוב (2000 ליטר)

לפי זה אפשר לעשות חישוב של איזה מק״שׁ צריך המפוח.

בשביל להחליף את האוויר 4.5 פעמים בקוב 1 בדקה תצטרך מפוח של 250 מק״ש
    250 בשעה כך שלדקה זה יוצא שהוא מחליף אוויר במטר מעוקב אחד 4.6 פעמים.

אז לשתי קוב תצטרך לפחות 500 מק״ש כדי להחליף ביעילות את האוויר - אתה יכול להשתמש בכמה מפוחים שתרצה שירכיבו את המק״ש הרצוי לחלל שלך.

פיוניר עשה לך חישוב עם 2 מטר גובה ו180 מק״שׁ - אבל אם זה לא המצב תוכל להעזר בנוסחא ולבצע בה חידודי כמויות.

לשאלתך השניה אתה פשוט צריך לדאוג לסירקולציה של אוויר.
    אוויר נכנס - אוויר יוצא.
    אתה יכול להשים ונטה שתכניס את האוויר או פשוט להשאיר חורים פסיביים שיהיה מאיפה לאוויר הטרי להיכנס -
    זה האוויר הנכנס

מפוח לוקח את כל האוויר וזורק אותו לחלל חיצוני. זה האוויר היוצא.

מאוורר הוא טוב גם לשמירה על בריזה קלילה ולמניעת הצטברות מזיקים ולחות על העלים

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!