1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה דחופה- ptsd, דיכאון בעיות שינה קשות

הנושא בפורום 'זני קנאביס' פורסם ע"י מעיין, ‏18/3/17.

1. מעיין

מעיין חבר חדש

לייקים:
    0
    אני למעלה משנה עם רשיון לקנאביס רפואי. התחלתי בשמן קנאביס בבטר (שלא עזר) ועברתי לתיקון עולם, שם ניסיתי גם שמן וגם עישון (כמעט את כל הזנים שלהם).
    אני מאובחנת עם ptsd, דיכאון ועייפות כרונית.
    ב-7 חודשים האחרונים, אינני מצליחה לישון בלילות- מתעוררת עשרות פעמים ועם שינה שיטחית מאוד (מה שמגביר לי עוד יותר את העייפות). אציין שבעבר הייתי במעבדת שינה והתוצאות הראו שאיכות השינה שלי מאוד גבוהה, דבר שגם אני הרגשתי, כיוון שהייתי מסוגלת לישון 16 שעות ברצף בלי ששום דבר מעיר אותי או מפריע לי לשינה. כאמור, זה אינו המצב כיום.
    עוד דבר שחשוב לי לציין זה שאני מפתחת עמידות מהר מאוד- בתיקון עולם, 2 הזנים שנתנו את הששפעה הכי טובה הם ארז ואור- עזרו לי להרדם מהר, לעבור לילה ללא סיוטים, לישון שינה רצופה ואיכותית וסייעו לי בכאבי גב מהם אני סובלת כתוצאה מפריצות דיסק.
    העניין הוא שלאחר חודשיים פחות או יותר, בהם אני מעשנת אותם רק בלילה (7-8 שאיפות) הם מפסיקים להשפיע (היו לי 2 "סיבובים" כאלה בהם הייתה השפעה נהדרת ואז הפסיקו בבת אחת להשפיע).
    לעייפות הכרונית לא מצאתי זן שעוזר לי.

אני מיואשת לחלוטין מהעניין ושוקלת להחליף ספק. אשמח לקבל המלצות על ספקים שיש להם זנים טובים לביות שציינתי.

תודה!

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לפארמוקן יש שני זנים שיכולים להתאים לך -
    אינדי קוש ומגידו.

3. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    העמידות שאת פיתחת לזנים של תיקון עולם - לא בהכרח קשורה לזן, אלא לכמות ה-THC שבו.

כמויות גבוהות של THC במינון יום-יומי גורמים לפגיעה קלה ברצפטורים ובעצם לאחר כמה זמן אותה כמות THC לא תביא לך את אותם השפעות פסיכו-אקטיביות כמו שאת רגילה

ראשית - בעקבות מחקר שיצא לי לראות...אולי כדאי לך לאכול אגוז מוסקאט.
    אגוז מוסקאט גורם בעקיפין לעלייה כללית ברמות האנדוקנאבינואידים במוח. וזה יכול לעזור לסיבולת ו\או לתופעות לוואי משימוש בקנאביס

שנית לגבי הסיבולת - את צריכה לעשות הפסקה.
    תמנעי מקנאביס לחלוטין לכ-7 ימים. ולאחר מכן כשאת חוזרת לעשן, תשמרי על כמות שאיפות קטנה ככל האפשר..

אם אחרי 7 יום, 2-3 שאיפות מספיקות לך להגיע להשפעה הרצויה - פשוט תמשיכי על 2-3 שאיפות ליום ואל תעלי ליותר מזה, ככה שתעלי יותר ככה תצטרכי יותר ובסוף הכל יוביל אותך שוב - להפסקה

קנאביס זה אחלה טיפול לנדודי שינה, PTSD, ובעיקר דיכאון
    אבל בהמון מקרים יש תכשירים או אפילו הרגלים שיעזרו לך לישון יותר טוב, ויעשו את העבודה טיפה יותר טוב מקנאביס - תשאלי את הרופא שלך.

ולגבי עייפות כרונית - בספק אם קנאביס זה הפיתרון. את מוזמנת לנסות זני "סאטיבה" כמו אלסקה ולראות איך הם משפיעים, לרוב הם לא יטפלו בעייפות כרונית אלא בעיקר בדיכאון. ולגבי ספק אחר אני תמיד נוהג להמליץ על שיח - הם לא מספר 1 בגידול ובאיכות. אבל הגנטיקות שיש להם ממש טובות. טיל תכלת, חום מודי, צהוב זהב - כל אלו מאוד מאוד טובים.

גם כאן מומלץ להתייעץ עם הרופא כי לעייפות כרונית שמשפיעה ביום-יום לרוב עדיף טיפול עם ממריצים (תרופות כמו ריטלין)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!