1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה וייעוץ

הנושא בפורום 'עזרה בקבלת אישור' פורסם ע"י ירושלמי, ‏10/3/16.

1. ירושלמי

ירושלמי חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם
    אני בן 26. אובחנתי עם 2 פריצות דיסק מרכזיות בשכמות במרכז הגב. תהליך שלקח בערך שנתיים וקצת. במהלך כל התהליך הייתי מטופל בכדורים קשים.. החל מארקוקסיה, ליריקה, פרקוסטים, ואוקסיקונטין במינונים מאוד גבוהים. לאחר המון בדיקות CT והרבה בדיקות MRI נתגלו פריצות בחוליות D7-8 ו- D8-9. לאחר המון התייעצויות הייתי חייב ללכת לניתוח. הומלץ על ניתוח פרטי בשיטה ייחודית אנדוסקופית עם מה שנקרא התערבות מזערית.. עניין של חתך קטן, הרדמה כללית כמובן, טיפול בחוליה ע"י ניסור או שיוף וכמה שעות אח"כ הולכים הביתה. הניתוח הצליח אך תקופת ההתאוששות הייתה קשה מאד וגרמה לעלייה במינוני הכדורים ולתופעות לוואי קשות ומוגבלות נפשית ופיזית. לאחר MRI בביקורת אחרי הניתוח הוחלט ללכת מידית לניתוח שני בעקבות החמרה בחולייה השנייה. הניתוח נקבע דחוף לכמה ימים אח"כ מה שלא נהוג בד"כ לעשות. במהלך שלושה חודשים עברתי 2 ניתוחים ב2 חוליות סמוכות. גם ההחלמה מהניתוח השני איננה הייתה קלה בכלל מכל המישורים.. אך קנאביס עזר לי מאוד בתקופה זו.. יכולתי טיפה להתמודד עם המצב הנפשי שהייתי מצוי בו ואנשים שמוקפים סביבך שכלל לא יודעים או מבינים מה עובר עליך.. זה הרגיע אותי נתן לי קצת עידוד קצת הקל עליי. היום אני במצב שאני נזקק ל 60 מ"ג אוקסיקונטין (מורפיום) ובנוסף 20 מ"ג אסיבל (וואליום). לאחר חודשיים התאוששות עברתי שוב בדיקת MRI כדי לקבל משוב על הניתוח השני. את הבדיקה הזו כבר נזקקתי לעשות בהרדמה מלאה כי הניתוחים וכל התקופה הכניסו אותי ואת הגוף למצב של אי שקט וסוג של קלסטרופוביה. בנוסף תחושת חוסר השליטה, חוסר היכולת לאהוב, חוסר היכולת להחליט דברים בסיסיים.. זה שבר אותי לגמרי. הרגשתי אפס. הבת זוג שהייתה לצידי בתקופה זו ראתה כל דבר שעבר עליי ברגעים הקשים ביותר, גם כשאף אחד לא היה שם, היא כן. והיה לי קשה להבין בעצם למה עדיין היא כאן ולמה כל כך חשוב לה לעזור לי. לא הבנתי בתקופה זו מי מימין או משמאל. בעצם לא ידעתי בקושי מי אני. לאחר שעברתי את כל זה לפני כשבועיים עשיתי תאונת דרכים כאשר החלקתי עם הרכב ונכנסתי בקיר. תאונה קשה, נפתחו כריות האוויר, הרכב התמלא בעשן וריח של אבק שריפה ונכנסתי לסוג של פאניקה מטורפת, רצתי מהרכב בבהלה גדולה והחלקתי על הכביש הרטוב. קיבלתי מכה נורא חזקה בצוואר ובגב מהתאונה בעיקר מה שמורגש עד עכשיו. פוניתי לבי"ח באמבולנס והכל מתחיל לחזור בראש, שוב בי"ח יש לי בעיה עם המקומות האלה לגמרי, וממש נבהלתי, ביום שזה קרה אמא הייתה בחו"ל ואבא היה בצפון ונכנסתי ללחץ היסטרי. ובזמן האחרון חווה ממש סוג של פלאשבקים וחרדות חוזרות וחלומות מוזרים שמעירים משינה (התאונה,הניתוח,החברה) וכאבי ראש שמפריעים לי במהלך היום. אי התאבון שלי ממש מורגש (ירדתי קרוב ל20 קילו בפחות משנה בלי לעשות כלום).
    תמיד ידעתי מה זה קנאביס והמון מסביבתי הקרובה מכירים את העניין ומשתמשים בו, וגם אני כזה, העניין שהתביישתי לדבר או לפתוח את העניין הזה עם ההורים והסביבה הקרובה שלי, חוץ מבת הזוג ועוד 2 חברים ממש טובים ששותפים איתי לכל אורך הדרך ויודעים הכל עליי.
    לאחר בדיקת הMRI נתבשרתי כי הניתוח הצליח. אך עדיין לא מצליח להוריד את כמות הכדורים. הקנאביס מרגיע אותי, נותן לי לחשוב צלול יותר, חד ועמוק יותר.. הרופא שניתח אותי (נוירוכירורג) נתן לי המלצה לקנאביס רפואי במקום הכדורים. גם רופא המשפחה נתן את המלצתו בעניין. הייתי במרפאת הכאב והכללים שם נורא ברורים: עבור מחלת ה"כאב" שלך ישנו תהליך, שאומר שאני צריך להיות מטופל במרפאת הכאב לפחות שנה כדי להתחיל את התהליך. בפגישתי הראשונה עם רופא הכאב של הקופה (מאוחדת) "התנפנפתי" ממנו עם מדבקות בוטרנס שסליחה על המילה אבל זה סתם חרא. גרם לי להמון תופעות לוואי. כרגע קבעתי אצלו עוד תור. רופא המשפחה מעורב והרופא המומחה נתן את המלצתו לעניין זה. איך מתקדמים הלאה? האם ניתן לזרז את ההליך בפניה לרופא כאב פרטי? אין פה עניין כספי. אני במצוקה ולא יודע כל כך את הדרך.. אז תודה קודם כל לכם על כל הידע שיש כאן באתר העשיר אותי המון.
    מקווה שתוכלו לעזור....

2. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
  3. שלומי סנדק

שלומי סנדק חבר חדש

לייקים:
    24
  4. Coldtouch

Coldtouch חבר חדש

לייקים:
    13
    במידה וטופלתה במשככי כאבים כמו שרשמתה לתקופה שעולה על שנה מינימום, אתה יכול להגיד לרופאים במרפאת כאב שילכו להזדיין סליחה על הביטוי. אתה משיג קבלות שרשמו לך את התרופות האלה ושקניתה אותם, ביחד עם ההמלצה של הרופא נורולוג שלך(בהנחה שזה רופא מומחה) ומגיש את הבקשה למשרד הבריאות ומשם מתקדם, רוב הסיכוי יאשרו ובמידה ולא יגידו לך מה חסר( יכול להיות יבקשו כנראה חוות דעת של פסיכיאטר של נוער כדי לבדוק שאתה בסדר), במחשבה שנייה תלך כבר מראש לפני הבקשה לפסיכיאטר ותקח ממנו חוות דעת, תגיד משרד הבריאות ביקשו, זה יהיה עניין של דקה וחצי בפסיכיאטר ישאל כמה שאלות ביסיות לראות שאתה תקין.

זהו זה כל מה שאתה צריך לעשות, מאחל לך החלמה מהירה ושתקבל את האישור במהרה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!