1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עישון קנאביס רפואי - למי שחטף איזשהו התקף פסיכוטי מעישון.

הנושא בפורום 'קנאביס רפואי - כללי' פורסם ע"י alphonso, ‏13/6/14.

1. alphonso

alphonso חבר חדש

לייקים:
    0
    אז הסיפור שלי בקצרה הוא כזה : עישנתי בחו"ל לראשונה בחיי, לא ידעתי שיש חוקים שכדאי לעקוב אחריהם ושצריך לקחת בהדרגתיות ובמילה אחת פשוט התחזרתי על הגראס כי ידעתי שכשאחזור לארץ אני אפסיק לעשן. עישנתי כל כך הרבה שזה נפל לי בצורה נוראית, אכלתי סרט רע שלי היה נראה כמו שנים אבל חברים אומרים שזה היה בערך שעתיים. הרמה של הסרט שאכלתי היתה כל כך קשה שחברים שלי הזמינו אמבולנס ובשורה התחתונה זה היה מאוד טראומתי עבורי. מאז פיתחתי איזשהו חרדה או פוביה כלשהי מבעצם לאכול סרט כזה שוב. כלומר אני חווה התקפים פוסט טראומתיים אם מדברים איתי על המקרה הזה או שאני מריח מישהו מעשן לידי ודברים כאלה. עברו כבר יותר משנתיים מאז ולמעשה דיי הדחקתי הכל אבל עדיין אני חווה התקפים פוסט טראומתיים אבל לעיתים רחוקות יותר.

האירוניה היא שמי שחווה חרדות או התקפים פוסט טראומתיים כמו חיילים וכו' עשויים להיות מטופלים בקנאביס רפואי ובמקרה שלי זה מה שיצר את הבעיה מלכתחילה. אני מודע לעובדה שההתקף שקרה היה אך ורק בגלל שהתחזרתי על החומר ועכשיו עולים בי לבטים אולי כדאי לי לנסות להוציא רישיון לעישון ולעשות חוויה מתקנת. להתחיל לעשן מעט באופן קבוע, בצורה הדרגתית, חומר מפוקח וטוב ואני מרגיש שזה עשוי להועיל לי משתי סיבות
    ה1. החומר שבגראס שהוא בדיוק לאנשים עם בעיות של פחדים וחרדות.
    ו 2. חוויה מתקנת.

ועדיין מקונן בי פחד שיקרה לי מה שקרה לי בחו"ל גם בלי שאעשן אז אם אעשן זה מפחיד אותי עוד יותר.

הסיבה שאני לא רושם את זה בפורום של פסיכיאטריה הוא שזה ידוע שהם פשוט נגד זה וסביר להניח שמראש התשובה שלו תהיה שלילית ולכן אני מעדיף לשאול בפורום שיותר פתוח לרעיון.
    אשמח לשמוע דעות מלומדות תודה.

2. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    בסיבות רפואיות אני פחות מבין , אבל גם לי היו 2-3 התקפי חרדה קטנים שהייתי ממש מסטול מחומר ממש חזק שלא הייתי רגיל אליו.. אני בטוח שלפי שאיך שזה נשמע ההתקפים שלי לא היו קרובים אפילו להתקף שאתה חווית.

אצלך יכול להיות הרגישות הרבה יותר גבוהה...
    יכול להיות שאם תנסה במינונים קטנים לא יקרה לך כלום ...
    יש לך רקע למחלות נפש כלשהן?

3. alphonso

alphonso חבר חדש

לייקים:
    0
    אין מחלות נפש ידועות במשפחה, אני חושב שמה שעברתי היה קורה לכל אחד שהוא טירון בתחום אבל מגיע למדינה זרה ומעשן כאילו שהוא נולד עם סיגריה בפה.
    מחוסר ידע חשבתי שאם אני יעשן יותר אני יחווה את ההרגשה יותר טוב זאת אומרת עשיתי את ההקבלה לאלכוהול וזאת היתה הטעות.
    אבל הטעות הזאת עלתה לי בזה שמאז אני מפחד לעשן וגם חווה לעיתים התקפים פוסט טראומתיים (הרגשה שאותה חוויה עוד רגע חוזרת על עצמה).

4. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אני פעמיים עישנתי יותר מימה שהייתי צריך לעשן וכל מה שקרה זה שהקאתי (היו סחרחורות שגרמו לי להקיא כמה פעמים) בחיים לא שמעתי על מיקרה שזה עשה למישהו התקף כזה או אחר. לפי דעתי תנסה לקנות כמות קטנה ולעשן ממש ממש קצת עד שזה ישפיע בצורה מועטה, אם תראה שזה לא עושה לך כלום לך על זה ותנסה להוציא (הסתברות ממש קטנה שיתנו לך) או שמקסימום תקנה כל פעם ותעשן קצת.

5. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    פותח הנושא, אמרת את הדבר הנכון בעצמך, אתה צריך חוויה מתקנת!
    זה גם מה שלפי דעתי יעיף ממך את כל ההתקפים הפוסט טראומטיים.
    רק לפני הכל דאג לכך שהכל ילך על הצד הטוב ביותר.
    לעשן במקום נכון(עם כל מה שזה אומר) , לעשן בחברה נכונה, לעשן גראס נכון, כזה שלא עלול לגרום לפראנויות מיותרות. והכי חשוב, לקחת שאכטה, לחכות , לראות איך אתה מגיב, רק אחרי שהיא משפיעה עליך, אתה יכול להמשיך לבאה. הסבירות שיקרה לך שוב מה שקרה בהנחה שבאמת אין לך כל רקע למחלות נפש ובאמת ובתמים פשוט התחזרת כמו שאתה מספר, אני רואה רק תוצאות טובות.

כל העניין הפוסט טראומטי נובע מעצם החרדה ממה שקרה לך אז ומה"נזק" האפשרי שאתה חושב שהוא הותיר(לפחות בפן הטראומטי).

לי לדוג' הייתה תקופה לפני כמה שנים טובות שהפסקתי לעשן גראס עקב לימודים ורצון להצליח (באותה תקופה הגראס דיי "תקע" אותי). כל פעם שהייתי רואה בטעות ג'ויינט, שומע מישהו מדבר על זה, רואה תמונה של בוב מארלי או סתם שומע משהו שעלול להזכיר לי את העניין - היו מתחילים לי התקפים של חרדה מעניין הגראס, זאת אומרת כל דבר , ולו הכי קטן שהזכיר לי גראס היה עושה לי חרדות. לא רציתי לשמוע עליו או להיפגש בו אפילו בטעות. היום אנחנו חברים הכי טובים :)

הידד לחוויה מתקנת!:)

6. TheFornicator

TheFornicator חבר חדש

לייקים:
    0
    בחיים לא היו לי בעיות כאלה מוויד.
    אממ קודם כל - להגזים זה אף פעם לא טוב עם שומדבר.

יכול להיות שיש לך חרדות קטנות פה ושם בלי קשר? כי הוויד יכול להקפיץ דברים כאלו ולהגבירם.
    אבל זה לא הגורם לזה..

בכל אופן - בעדינות ולאט.. :)

7. קופיקו

קופיקו חבר חדש

לייקים:
    0
    היי אני הגעתי לפוסט הזה מגוגל כי חיפשתי אם יש מישהו שעבר את מה שעברתי בדיוק
    ואתה ממש מתאר מה שיש לי
    אני גם כרגע בארה"ב ועישנתי לראשונה לפני 3-4 חודשים ואכלתי סרט מטורף לגמרי
    ומאז זה חזר אליי כמה פעמים בלי עישון אחרי שהתרחקתי מכל ריח של קנאביס
    אני ממש ממש רוצה לדבר איתך
    אם תוכל זה מאוד יעזור לי כי חלק מהפחד שלי שאני עובר משהו שאף אחד לא עבר