1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

על המדע מאחורי ייבוש קנאביס

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י גפן פוריה, ‏11/7/17.

1. גפן פוריה

גפן פוריה חבר חדש

לייקים:
    0
    ערב טוב לכולם.

עלו לי כמה מחשבות בנושא ייבוש קנאביס, ואשמח לקבל הערות ומקורות מדעיים לנושא.

1. אז כולנו מעוניינים לקבל מוצר כמה שיותר איכותי, ולשמר את הריחות והטעמים בפרח עד גמר הייבוש (ויישון, למעוניינים). אך מה הוא ייבוש נכון ואיך הוא מתבצע?

לפי הבנתי, בתהליך הייבוש אמורים לקרות כמה דברים. כגון אידויי נוזלים מגוף הפרח, פירוק חומרים פעילים ועוד.

ההיגיון אומר שתהליך ייבוש איטי יותר מוביל למוצר סופי איכותי יותר. אני מניחה שזה כמובן תלוי בטמפרטורה והלחות בסביבת הפרח בזמן הייבוש. חום גבוה ולחות נמוכה יגרמו לפרח להתייבש מהר יותר, לעומת קור ולחות גבוהה לייבוש איטי יותר, ואף לתהליך הפוך, עד כדי עובש.

לכן אני חושבת שבאופן כללי, המיתוס של "הפרח סיים את הייבוש כשהענפים נשברים" לא נכון, או לפחות לא תמיד. כלומר בסביבה חמה ויבשה הפרח עלול להתייבש עוד לפני שהוא סופג את כל הנוזלים מהענפים שעליו הוא תלוי (אם בכלל), ולכן אם נחכה לשבירת הענפים – ייתכן שהפרח מיובש יתר על המידה ('מתפורר'). בסביבה קרה ולחה – ייתכן שספיגת הנוזלים בפרח מהענפים תגבר על הניסיון שלו להתייבש. כך שהפרח יתייבש באיטיות, או אף לא בכלל. כלומר, כדי להעניק לפרח מספיק זמן לעבור את כל התהליכים הפנימיים שלו באופטימאליות, נרצה להאריך את זמן הייבוש, ולכן נצטרך טמפרטורות ולחות אופטימליים לצורך כך.

אז מה הם בעצם התנאים האופטימליים האלו? אשמח למקרות מדעיים בנושא (אתרי גידול פופולאריים לא נחשבים למקור מספק), וכמובן לדעתכם האישית, ניסיונכם, ולדיון פורה ומעשיר.

2. לגבי חשיפת קנאביס בייבוש לאור. הטענה היא שאור ישיר על פרח בייבוש הורס את ריכוז החומרים הפעילים בפרח. כשהייתי בג'מייקה, המקומיים ייבשו את הצמחים שלהם במחסנים שהיו חשופים לאור, ואף לשמש ישירה לפעמים. זה כמובן לא מוכיח כלום, אבל גם כאן אשמח לדעתכם בנושא, וכמובן למקורות מדעיים.

המשך יום נפלא לכולם!

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    למיטב ידיעתי, כרגע אין מספיק מדע שיתמוך בטכניקה כזו או אחרת.
    הטכניקות הקיימות בעיקר עונו על הצורך של ייבוש בפרק זמן מהיר ולקבלת תוצר שאינו פריך מידי.
    עד כמה יש חלון רחב מספיק לשינויים זה גם דבר בעייתי לקבוע.

אני כן יודע להגיד שכשיש אור מקבלים פירוק מהיר יותר של THC.

ChaoExplo אוהב/ת את זה.
  3. Consumer

Consumer חבר חדש

לייקים:
    0
    האורגינל זה לחתוך את כולו מהגזע ולתלות אותו הפוך
    זה הכי איטי שאני מכיר . בקשר לתנאים - יש היום פתרונות וקומבינות להכל

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!