1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

עתירה לבג”ץ צפויה לעצור את רפורמת הקנאביס הרפואי

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏21/3/19.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,166
  לייקים:
  297
  בשבוע הבא תוגש עתירה לבג”ץ בדרישה לעצור את רפורמת בתי המרקחת (“מדיקליזציה”) שאמורה להיכנס לתוקף בעוד 10 ימים, ב-1 באפריל 2019.

  הבוקר (ה’) נשלח למשרד הבריאות מכתב התראה לפני הגשת העתירה מטעם עמותת הקנאביס הרפואי בראשות דנה בר-און, המיוצגת על ידי עו”ד מרים בריינין ועו”ד יסמין מזרחי.

  בטיוטת העתירה שהגיעה למערכת מגזין קנאביס דורשת העמותה ממשרד הבריאות לעצור לאלתר את הטמעת הרפורמה, לתקן כמה סוגיות בה וכן לחשוף את הפרוטוקולים והמסמכים המלאים שהובילו לקבלת ההחלטות.

  הרפורמה מגיעה לאחר שנה של פיילוט במסגרתו נמכר קנאביס רפואי במתכונת מצומצמת לכמה עשרות מטופלים שקיבלו מרשמים לקנאביס ישירות מרופאים שהוסמכו לכך.

  עד כה במתכונת הנוכחית מי שחפץ ברישיון קנאביס רפואי נדרש לקבל המלצה מרופא מומחה ולהגישה למשרד הבריאות לאישור. התשלום היה קבוע על סך 370 ש”ח בחודש ללא קשר לכמות אותה מקבלים.

  במסגרת הרפורמה המציא יובל לנדשפט מנהל היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) תקנים ייעודיים לגידול וייצור קנאביס, לצד נוהל שחילק את שרשרת הייצור לחמש חוליות ייצור שונות במקום שתיים בלבד – מה שאף העלה את המחיר עשרות מונים.

  בעתירה דורשות עורכות הדין ממשרד הבריאות לעדכן את טבלת מוצרי הקנאביס הרפואי כך שתכלול את כלל זני ומוצרי הקנאביס כפי שנופקו למטופלים עד כה ולקבוע חובת ציון שם הזן על האריזה.

  עוד נדרש משרד הבריאות בעתירה להתיר לכל רופא לנפק קנאביס רפואי על סמך עמדתו המקצועית כבכל תרופה אחרת ללא תלות באישור היק”ר, וכן לחייב את מגדלי ויצרני הקנאביס הרפואי להימנע משימוש בחומרי הדברה.

  בעניין המחיר תדרוש העתירה לקבוע מנגנון סבסוד לכיסוי עלויות ההתייקרות הצפויה באמצעות הכנסת הקנאביס הרפואי לסל התרופות או הגדרת הקנאביס הרפואי כמוצר בפיקוח או הקצאה מפורשת של כספי מיסוי ייצוא קנאביס רפואי לסבסוד העלויות.

  עוד נדרש כאמור משרד הבריאות לחשוף את כלל הפרוטוקולים, ניירות העבודה, זהות המשתתפים וחוות הדעת השונות ששימשו לגיבוש שורת נהלי היחידה לקנאביס רפואי בבואה לתקנן את הרפורמה החדשה.

  לטענת העותרת הרפורמה כפי שהיא אמורה לפעול החל מ-1.4 מביאה לפגיעה ברצף הטיפולי של עשרות אלפי חולים ביניהם ילדים וקשישים וזאת בניגוד לחוק זכויות החולה ולחוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

  העתירה דורשת עוד להגדיר מחדש את הטווח המותר של רכיבי קנאביס רפואי (THC, CBD, CBN) כך שאלו יופיעו במדויק על כל אריזה בסטייה של מקסימום 1% ולא 8% כפי שמותר כיום – מה שעלול להביא לנטילת יתר או נטילת חסר של רכיבים פעילים.

  לסיכום מציינות עורכות הדין כי המתווה המתוכנן הינו לא פחות מאשר “סכנה לשלום הציבור” בין השאר מאחר והוא “מעמעם את זהותו הפרמקולוגית של מוצר הקנאביס הרפואי”. לדבריהן “הדבר מהווה ביטוי מהדהד לזילות כלפי החולים מצד היק”ר.”

  עורכות הדין נתנו למדינה חמישה ימי עבודה להשיב לטענות בטרם תוגש העתירה. במידה והמדינה לא תשיב, כצפוי, תוגש העתירה ביום 27 במרץ.

  הידיעה עתירה לבג”ץ צפויה לעצור את רפורמת הקנאביס הרפואי פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!