1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

פסק הלכה תקדימי: מותר לעשן קנאביס רפואי בשבת

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏29/6/17.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,091
  לייקים:
  297
  הרב אברהם רזניקוב, רב המרכז הרפואי איכילוב בתל אביב, מודיע במאמר חדש כי למרות שעישון אסור באופן כללי בשבת, הוא כן מותר כאשר מדובר בשימוש בקנאביס רפואי. “אם ע”י פעולת החילול הזה יתחזקו אבריו… אין למנוע דבר זה מאתו כיון שהוא חולה שיש בו סכנה,” הוא מסביר.

  מעתה יכולים גם שומרי שבת ומסורת לעשן קנאביס בשבת, זאת כאשר מדובר בשימוש בקנאביס רפואי למטרות בריאותיות – כך קובע הרב של המרכז הרפואי ‘איכילוב’ בתל אביב, אברהם רזניקוב, במאמר חדש שמפורסם בימים אלו בשנתון ‘תחומין‘ בהוצאת מכון צומת (‘תוותי מדע ותורה’).

  [​IMG]
  הרב אברהם רזניקוב: “מותר לעשן קנאביס רפואי בשבת”


  על אף ההיתר לעשן קנאביס רפואי בשבת, מדגיש הרב רזניקוב כי מדובר כאמור אך ורק כאשר מדובר בשימוש רפואי. בהתייחסו לפסקי הלכה קודמים הנוגעים לאיסור השימוש בסמים קובע רזניקוב כי אלו התייחסו לשימוש על רקע חברתי ולא מטעמים רפואיים.

  יחד עם זאת רזניקוב כותב עוד כי עדיף אם ניתן להשתמש בקנאביס בבליעה, בקפסולות או בתוך מזון וללא צורך לעשן, למשל בעוגיות, שמן או חמאה. על פי הדיוח של ערוץ 7 הרב רזניקוב כותב עוד כי “מותרת גם לקיחת החומר באמצעות מכשיר אידוי המזרים אוויר חם מעל הקנאביס וכי ניתן לכוון מכשיר זה מבעוד יום באמצעות שעון שבת” – זאת למרות שמדובר רק במכשירים ספציפיים שעלותם אלפי שקלים.

  בשורה התחתונה מתיר למעשה הרב רזניקוב עישון של קנאביס רפואי בשבת כאמור, בהיעדר אפשרות אחרת, זאת בהסתמך על ביאור ההלכה שכתב כי “בדבר שיש חשש שע”י מניעת דבר זה יחלש ויכבד חוליו מחללין עליו השבת… ולפי דברי המאירי… משמע שאם ע”י פעולת החילול הזה יתחזקו אבריו ג”כ אין למנוע דבר זה מאתו כיון שהוא חולה שיש בו סכנה.”

  לענין תרומות ומעשרות – כותב הרב רזניקוב כי צמחי מרפא לאכילה פטורים מתרומות ומעשרות. וכן לענין שביעית – צמחי הקנאביס אינם מאכל אדם ואין בהם הפסד אוכלים מצד קדושת שביעית.

  ראו גם:
  האם הרמב”ם היה תומך בלגליזציה?
  האם מותר לעשן קנאביס על פי התורה?
  הרב הריח ופסק: קנאביס רפואי כשר לפסח

  הפוסט פסק הלכה תקדימי: מותר לעשן קנאביס רפואי בשבת הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!