1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

צמחים אוטומטיים שנכנסו לפריחה מהר מדיי, למה? ואיך לדשן

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י צאבי, ‏23/7/14.

1. adon shoko

adon shoko חבר חדש

לייקים:
    1
    למה מוקדם? איזה זן?

2. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    באוטומטים אין טעם ממש בעציץ מעל 10 ל'.
    הכל בסדר, הם ממשיכים לגדול גם בפריחה. ואני אישית חושב שזה בזבוז כסף להשתמש בדשן של ביוביז על אוטומטים.. קומפוסט ואדמת שתילים זה מעל ומעבר לאוטומט.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הרעיון באוטומטים שהם פורחים מוקדם.

אתה יכול לגדל רק בגידול חוץ?
    אתה רוצה צמח גדול?
    תגדל צמחים לא אוטומטים מתחילת האביב.

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    סביר להניח שאם הצמח היה מקבל יותר תאורה בשלבים המוקדמים הוא היה צומח מעט יותר מהר.

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    יש על זה דיון שלם באשכול "יומן הצלה". לסיכום, גידלתי את אותו זן אוטומטי, עם אותה אדמה ואותו דשן בחוץ ואינדור. הצמחים שבחוץ לא הגיעו ולו לרבע מהגדול של הצמחים באינדור. הקציר היה תוך פחות מחודשיים לעומת חודשיים וחצי בפנים. ההבדלים בתוצרת אסטרונומים: 8-10 גרם יבש מהצמחים שבחוץ, לעומת 55-65 גרם יבש מהצמחים שבאינדור תחת מנורת גידול.
    מהניסיון שלי, ואך ורק מהניסיון שלי, חבל על הזמן לגדל אוטומטים בחוץ.
    אציין רק שיש לי בחוץ זן לא אוטומטי שנשתל בפסח (אפריל) ונמצא עכשיו בהתחלת הפריחה, קיבל גודל יפה מאוד ופרחים מרובים.
    לסיכום, לדעתי האישית: אוטומטים - רק תחת מנורה. בחוץ - רק לא אוטומטים, אפריל-ספטמבר.

6. Hypothetic

Hypothetic חבר חדש

לייקים:
    0
    מה עומד מאחורי התיאוריה? איך אתה יכול להסביר את התופעה?

כי לי זה נשמע כאילו אתה אומר שאוטומט שמקבל יותר אור יגדל פחות. מה שנשמע לא סביר

7. avanon

avanon קנאביסט

לייקים:
    3
    נשמע לי כמו מקרה חד פעמי.
    אני ממליץ לנסות כמה פעמים כדי לאשש תאוריה כזו ולהמליץ עליה לחברים בפורום...
    אולי בחרת זן שמתאים יותר לאינדור(בארץ לפחות)?

8. or sehemesh

or sehemesh קנאביסט

לייקים:
    0
    המצב של הspeed ryder שלך בהחלט תקין.
    הוא צומח ממש נמוך, אחד הזנים הכי נמוכים!
    מה שכן בפריחה הצמח ממשיך לגדול אבל אל תצפה לעוד הרבה !
    לגבי אינדור או אאוט רוב מה שקראתי על אוטומטים שהם הכן מביאים יותר יבול באינדור אולי בגלל שממליצים להשתמש בשיטת ה6\18 וככה זמן האור גדול יותר מגידול חוץ. אבל זו רק השארה שלי

9. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    קודם כל זו לא תיאוריה, זה מניסיון אישי שלי עם שני זנים אוטומטים (ביג בנג ונורת'רן לייט בלו) שגידלתי בחורף אינדור, ובתחילת הקיץ בחוץ.

חוצמזה, אוטומט שגדל בחוץ לא יקבל יותר אור, אלא פחות אור. הסבר: יש לך 12-13 שעות שמש ביממה בקיץ. לרוב בגידול גרילה הצמח לא יקבל את מלוא שעות השמש בגלל אילוצים של הסתרת הצמח. לרוב הוא יקבל 6 או יותר שעות של שמש ישירה, שים לב - שמש ישירה. אבל גם אם נניח ויש לך בוננזה של מקום שאתה מצליח להביא לו 10-11 שעות שמש ביממה, זה עדיין פחות מ-16 שעות תאורת מנורה ביממה באינדור. קח בחשבון שלא כל הזמן השמש נותנת full power (בבוקר ואחה"צ) ותעשה את החישוב.

אני לא אומר שאי אפשר לגדל אוטומטים בחוץ. מן הסתם אפשר והרבה עושים זאת. רק קח בחשבון שיתכן - בזנים מסוימים שאני הכרתי לפחות - שתקבל בחוץ תפוקה קטנה משמעותית מהתפוקה שתקבל מאותו הזן ובאותה אדמה ואותו דשן תחת מנורה. אצלי זה הגיע ל-1/5 או 1/6 מהתוצרת של אותו זרע בדיוק תחת מנורה.

שוב, אני לא אגרונום ולא מומחה. יתכן שיש זנים אוטומטים שמותאמים מראש לגידול חוץ - איני יודע.

בכל מקרה, מהניסיון שלי אני ממליץ: זנים אוטומטים - תחת מנורה. בחוץ רק זנים לא אוטומטים שלוקחים את הזמן שלהם. שתילה באפריל-מאי קציר בספטמבר-אוקטובר.

אגב, רק עוד תובנה קטנה לסיום: האוטומטים שלי שגדלו בחוץ פרחו והיו מוכנים לקציר במהירות שיא - פחות מחודשיים, ולמרות שהביאו כאמור תוצרת נמוכה מאוד (8-12 גרם יבש לשיח לעומת 55 גרם לפחות תחת מנורה, הצמח פרח מהר מאוד ולא הגיע ולו לרבע הגודל של הצמחים תחת מנורה) ההשפעה שלהם בעישון היתה חזקה הרבה יותר מאלה שגידלתי תחת מנורה.

10. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    אני חושב שהיה לך ניסיון מר אחד וחבל שתטעה אנשים אחרים.
    לידיעת השאר, אוטומטים בהחלט נותנים 30 גרם פר שתיל אחרי חודשיים-חודשיים וחצי בגידול חוץ שזה מכובד.

גוזון, אור שמש ישיר נותן כ 100,000 lux (לומנס למטר רבוע) אתה צריך נורת HPS 600 וואט כדי להתחרות בזה. מה שאתה לא יכול להשיג זה את כל הספקטרום הרחב של אור השמש ופה אין תחרת (אלא אם אתה הולך על LED).
    ואף אחד לא אמר שכל המרבה הרי זה משובח :) יש מקרים שבהם 18/6 באור השמש הישראלית זה יותר מדי ואתה תשיג תוצאות טובות ויציביות יותר עם 14/10 לכל אורך הדרך.
    וזה לא עולה כסף.

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אם אתה רוצה להתחרות בשמש, אתה צריך לפחות 1400 וואט למ"ר.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!