1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

צריך המלצות לקראת מעבר לגידול חוץ (גינה פרטית)

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י שלום, ‏13/5/16.

1. שלום

שלום חבר חדש

לייקים:
    9
    שלום לכולם :)

Amnesia נקבה לא אוטומטית נכנסה לאדמה לפני 19 ימים, יצאה מהאדמה לפני 12 ימים
    גדלה לה בנתיים בתוך ארון קטן ביחד עם עוד 2 חברות תחת CFL בעציץ קטן
    טמפרטורת מקסימום 30, מינימום 20
    לחות קבועה באיזור ה43 רוב הזמן

מקבלת שילוב של ביו ביז 2מל/ליטר ביו הבן 2מל/ליטר
    היום נתתי לה מים בלבד כי הבנתי שהכמויות האלה גבוהות מידי (למרות שזאת ההמלצה לפי הטבלה הרשמית של ביוביז)
    מההשקיה הבאה אני אתן 1מל/ליטר של ביו ביז ו2מל/ליטר מהביו הבן
    פעם ביום יומיים היא יוצאת לשמש ל3 שעות (רק אם יש שמש והרוחות לא חזקות)

היא הקטנה ביותר והיחידה שתצא החוצה לגינה.
    המטרה היא להעביר אותה לגידול חוץ מלא, שתביא יבול רב, ואיכותי במיוחד!

תמונות מהיום:

עכשיו לשאלות.

1. מתי הייתם מעבירים אותה החוצה סופית? גיל/גובהה? אני חשבתי לעשות את זה כשיסתיימו 30 ימים מהיציאה מהאדמה.
    2. גודל עציץ רצוי? חשבתי על עציץ בד בנפח 50 ליטר

3. האם ניתן לבטל/לצמצם את הצורך בדשנים באמצעות השקייה על ידי אדמה איכותית ורק להשקות עם מים כל התקופה? אולי דשנים שיושבים בתוך האדמה מראש?
    הבנתי ששילוב של הומוס וקומפוסט באדמה יכולים לעזור עם זה אבל כנראה שלא לבטל לגמרי את הצורך בדשנים.
    בלי קשר אני רוצה שהכל יהיה כמה שיותר אורגני :)

4. יש טעם להיכנס מראש לפאניקה בגלל ממזיקים? כרגע אני פשוט אומר לעצי אם נגלה סימנים בעיתיים אז נטפל בהתאם אבל אולי אני חי בסרט
    5. יש טעם לצפות לאיכות ממש טובה ולכמות מכובדת? (יותר מ300 יבש)

זה גידול ראשון שלי והציפיות גבוהות, זה זרעים שחבר הביא לי מאמסטרדם, אין לי את העטיפה המקורית שלהם אבל הוא אמר שזאת אמנזיה.

2. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    1. לדעתי אתה יכול להעביר אותה לבחוץ כבר עכשיו והיא כנראה תשרוד, אבל עדיף שתמתין
    אולי עוד שבוע-שבועיים אם יש לך אופציה (קח בחשבון שלהסתובב עם צמח בינוני ממקום
    למקום יכול להיות בעייתי במדינה הזו).

2. עציץ בנפח 50 ליטר יעשה את העבודה מעולה.

3. אתה יכול לשלב קומפוסט והומוס ולשכוח לגמרי מדישון ידני - מקסימום פעם-פעמיים
    תגיע ותדשן אקסטרה.

4. בחוץ יש בעלי חיים וחרקים שפחות נפוצים מין הסתם בגידול פנים. כאן יש לך שני
    פוסטים רלונטיים על העניין:

http://canna.bi/19aM4FT

http://canna.bi/1c42dN9

5. תמיד בגידול ראשון הייתי מנמיך ציפיות, הרבה פעמים עושים טעויות שמהן
    לומדים לפעם הבאה ולכן היבול הצפוי עשוי להיות לא כל-כך גבוה.

אבל מבחינה תאורטית, כן, בהחלט סביר שהצמח יוציא 300 גרם בחוץ.

שלום ו-אתנול אוהבים את זה.
  3. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    הציפיות שלך ברות השגה אבל כמו שכתבו למעלה בגידול ראשון יש מלא תקלות שעלולות לקרות.
    עציץ כמה שיותר גדול יותר טוב, 50 ליטר זה מעולה. אדמה שליש פרלייט שליש הומוש ושליש אדמה רגילה. צריך להוסיף בהדרגה דשן אחרי חודשיים שלושה אבל להתחלה זה מספיק בהחלט.
    הבעיה העיקרית בגידול בעציץ גדול לדעתי, ובעיקר כי זו הטעות הכי נפוצה לדעתי אצל מגדלים טריים, זה להשקות יותר מדי. חשוב לתת לאדמה להתייבש כדי שהצמח ישלח שורשים יותר ויותר רחוק לחפש מים וכך ייתפשט בכל העציץ. זה חשוב בעיקר בהשקיות הראשונות בעציץ הגדול כי לוקח איזה שבוע לפעמים עד שמתייבש ונראה לך שבוער להשקות עוד קצת. לכן כדאי לדעתי לגבי העברת העציץ לחכות שהצמח ייתבסס קצת בעציץ הנוכי מבחינת שורשים - תראה את זה כשתתחיל תנופת גדילה פתאום. אז זה יהיה זמן טוב לדעתי להעביר עציץ.
    לגבי ההוצאה החוצה ממה שאני יודע מומלץ בהדרגה, מבחינת כמות החשיפה ומשך החשיפה לקרינת שמש בחוץ. במיוחד אם הצמח גדל תחת פלורסנטים

שלום אוהב/ת את זה.
  4. שלום

שלום חבר חדש

לייקים:
    9
    תודה רבה לכם :)

לפי מה שאני מבין מכם עכשיו הכי נכון ובטוח זה להעביר לעציץ הגדול ברגע שהעציץ הקטן מפוצץ בשורשים

בקשר להומוס קומפוסט

לפי מה שאני מבין הומוס מגיע בצורת מוצק וקומפוסט הוא מיצוי נוזלי של ההומוס ועוד כל מיני דברים טובים.
    פשוט להכין קומפוסט נוזלי ולהשקות איתו את האדמה לפני השתילה? הבנתי ש30% מהמצע אמור להיות הקומפוסט אבל זה קצת מוזר כי זה נוזל. או שאני מבולבל לגמרי חח
    גם כל המדריכים על הקומפוסט מדברים על דישון עלוותי ומסבירים שצריך למהול את הקומפוסט בעוד מים.
    או שבכלל צריך לשים גם את הקומפוסט (המיצוי) וגם את הצורה המוצקת של ההומס בתוך האדמה?
    לא כלכך הבנתי וחרשתי על כל המדריכים.

ובקשר לדישון.
    עם איזה דשנים אני צריך להיות מוכן מראש בהתחשב במצע הנ״ל? ובאיזה שלבים אני אצטרך להשתמש בהם? המטרה כמה שפחות דשן באמצעות השקייה, להשקות מים רק מהצינור של הגינה ורק אורגני :)

תודה רבה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!