1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

צריך עזרה מהירה האם מדובר בהרמי ??

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י giligen, ‏29/7/16.

1. giligen

giligen קנאביסט

לייקים:
    25
    שלום ,
    מדובר בצמח בן 4 שבועות זן נקבי אוטומטי גדל אינדור. נראה לי כי יש לצמח סימני מיניות זכריים ונקביים. אשמח אם תחוו דעתכם בנושא על פי התמונות המצורפות והמלצות איך לפעול בהמשך ...
    שבת שלום !

קבצים מצורפים:

• 2.jpg
      2.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 349
      צפיות:
      44
    • 3.jpg
      3.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 363.1
      צפיות:
      40
    • 4.jpg
      4.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 488.7
      צפיות:
      39
  2. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    כן אחי זה ביציים קטנות שם, להרמי יש חסרונות אבל גם יש יתרונות במטוחד אם אתה אוהב את הגנים של הזן

אתה יכול להוריד לו את הביציים עכשיו או לבודד אותו מהצמחים האחרים, בכל מקרה אל תעקור חארם

3. DrGreenTumb

DrGreenTumb קנאביסט

לייקים:
    107
    שלא תידע עוד צער...

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    התמונה הראשונה נראה כמו אברי מין זכריים.

5. giligen

giligen קנאביסט

לייקים:
    25
    תודה למגיבים...
    אז מה אומרים? אם הוא גדל עם עוד נקבה באותו אוהל..לעקור אותו? לעשות לו ברית מילה??

6. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    שוב , אתה יכול להוריד את הביציים ולעקוב אחרי התפתחות ביציים נוספות

אתה גם יכול "לעשות מהלימונים לימונדה" ולנצל את ההזדמנות כדי לאגור לך אבקני זכר ללא חרומוזום Y מה שיבטיח לך זרעים של נקבה ב 100%

שיהיה ברור , הזרעים שיצאו באותו הצמח ההרמי יצאו הרמי , הזרעים של הצמח השכן יצאו נקביים

זה פוגע מעט באיכות הפרח מבחינת THC ולכן אנשים אוהבים לגדל קנביס בתולה אבל אם אתה חושב לתווך הרחוק אתה יכול להשיג אלפי זרעים איכותיים וזה לגמרי שווה את זה הפגיעה לא כזאת משמעותית

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אין כרומוזומי מין בקנאביס.
    וכל הגנטיקה של הזרעים שהצגת שגויה. הו יכול לקבל את כל האופציות. זכרים, נקבות וכל מה שבאמצע.

אני הייתי זורק את הצמחים האלה לפח.

8. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115

ואוו אז אין לך מושג מהחיים שלך, באופן אירוני אתה קורא לעצמך אגרונום...

עשיתי חיפוש קצר בגוגל כי זה משהו באמת בסיסי שכל מגדל מקצועי יודע הינה תוצאה מספר 3 כולל הוראות שימוש במי כסף שנועדו ליצור הרמי במכוון וזאת על מנת להשיג אבקנים ללא כרומוזום Y

http://www.growweedeasy.com/how-to-make-feminized-marijuana-seeds

פשוט תחפש בגוגל :make your own feminized seeds

ותמצא אין ספור מקורות

לגבי הטענה שאין כרומוזום בקנאביס , שוב אין לי כוח לחפש איפה קראתי את זה אבל נשמע לי מאוד הגיוני שלכל אורגניזם המחולק לזכר ונקבה יש כרומוזום

בכל אופן , הרמי זה הבסיס של כל תעשיית הקנאביס ביצירת זרעים מהונדסים (feminiezed) אז גם אם לא דייקתי בנוגע לגנטיקה זה עדיין משאיר אותך עם הצעה דיי טובה יותר מלזרוק את הצמחים לפח

אגב, אם לא שמת לב הצמח השני בסדר גמור אז למה שהוא יזרוק גם אותו?

9. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    טוב גירית לי את הסקרנות אז נכנסתי לויקיפדיה

100% מהתגובה שלי הייתה אמת

מי האגרונום עכשיו ?!? :p

חחח סתם אחי הכל טוב ,

שבת שלום

קבצים מצורפים:

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מעניין. לפני כמה שנים עלתי את אותה שאלה (כרומוזומי מין) באחד מהפרוייקטים רחבי ההיקף במסגרת עבודתי בפרוייקט טיפוח במשרד החקלאות. מנהלת הפרוייקט שלחה אותי לעשות סקירת ספרות (כלומר מאמרים אקדמאים, לא שיט בפורומים כמו שאתה מכוון אותי אליו). בכל אופן, מסתבר שיש רק כמה מינים בודדים של צמחים בעולם בעלי כרומוזומי מין (מתוך 300 אלף מיני צמחים על הפלנטה בערך). קנאביס אינו אחד מהם. בקנאביס מדובר בסה"כ בגן אחד ולא כרומוזום.
    מה ההבדל אתה שואל? זה כאילו טעית בערך בסדר גודל של פי 500 אלף. כלומר גן אחד שניתן לסלק בסלקציה פשוטה יחסית.

מה אמרת לגבי עצמך? שכל הידע שלך בגנטיקה מסתכם ב"נראה לי שכל המיניות העולם היא כמו של בני אדם. דהההה". לצערך צמחים הם לא בדיוק בני אדם. ככה שם הידע המוגסל שלך בגנטיקה של צמחים (בלשון המעטה) אתה לא באמת יכול לענות על השאלה הזאת.

אחי,
    מתי הפעם האחרונה שהפקת DNA מקנאביס ועשית לו בדיקה גנטית? אף פעם אתה אומר. אני עשיתי את זה, כמה מאות פעמים (לא חוכמה אני סופר פלטה שלמה שלמה ב PCR ככמה מאות)
    אולי זה בגלל שאתה לא יודע איך להריץ PCR. אה גם לא יודע מה זה? בעסה לך.

בוא תעשה לי ולך טובה, אל תבזבז לי את הזמן בדיבור על גנטיקה של צמחים אם אשכרה אף פעם לא עבדת בזה בתור מקצוע.

שואל את עצמך מאיפה אכרה להתחיל ללמוד על מיניות בצמחים?
    הנה מאמר מדעי שפורסם בנייצ'ר ב 2004 שמראה שכל מה שטענת נראה כמו קשקוש:
    http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0168952504001568

בכיף יא אח.

11. גרייס

גרייס קנאביסט על

לייקים:
    406
    לדעתי תשאיר אותו/ה אם יש לך רק עוד אחת.

12. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    חחח מישהו התעורר על צד שמאל הבוקר....

אני לא מתכוון להיכנס איתך לדיון האקדמי או להתנצחות שלך לגבי האם הפרדתי דנ"א בחיי או לא, אני כן יכול לומר לך בוודאות גמורה שהפצתי את הדנ"א שלי יותר ממך, אבל זה נכון אני מניח לכל מי שמתעסק עם קנאביס באמת ולא משחק בנדמה לי באיזה פורום

ההבדל ביני לבינך זה שלי יש גם ניסיון וגם נחישות ללמוד ולהשתפר
    נכנסתי לקישור ששלחת באיזה פורום נידח רק כדי לגלות שהוא בשום צורה לא מדבר שם על הצמח קנאביס ספציפית אלא הוא מדבר על צמחים בכללי ועל הבדלים במיניותן

אני לעומת זאת שלחתי לך צילום מסך מאתר ויקיפדיה שמדבר ספציפית על מיניות של קנאביס ומדבר על כרומוזומים

אני מבין את ההשפלה , אני מבין את הצורך לעשות איזה מפגן Name dropping של מונחים מדעיים כדי להציל את כבודך האבוד

אבל זה לא בושה להודות בטעות

תגיד את זה, פשוט תגיד את זה... טעיתתתתתתתת

שוב בלי להיכנס למונחים המדעיים, מקור הויכוח הוא האם שימוש באבקניים של ההרמי יבטיח זרעים נקביים , תנסה להעמיד אותי על טעותי בנקודה הזאת

הינה הציטוט מויקיפדיה:
    Sex determination
    Cannabis has been described as having one of the most complicated mechanisms of sex determination among the dioecious plants.[115] Many models have been proposed to explain sex determination in Cannabis.

Based on studies of sex reversal in hemp, it was first reported by K. Hirata in 1924 that an XY sex-determination system is present.[113] At the time, the XY system was the only known system of sex determination. The X:A system was first described in Drosophila spp in 1925.[116] Soon thereafter, Schaffner disputed Hirata's interpretation,[117] and published results from his own studies of sex reversal in hemp, concluding that an X:A system was in use and that furthermore sex was strongly influenced by environmental conditions.[114]

Since then, many different types of sex determination systems have been discovered, particularly in plants.[108] Dioecy is relatively uncommon in the plant kingdom, and a very low percentage of dioecious plant species have been determined to use the XY system. In most cases where the XY system is found it is believed to have evolved recently and independently.[118]

Since the 1920s, a number of sex determination models have been proposed for Cannabis. Ainsworth describes sex determination in the genus as using "an X/autosome dosage type".[108]

והינה הקישור לדף כולו :

https://en.wikipedia.org/wiki/Cannabis#Sex_determination

מקווה שאנגלית שלך יותר טובה מהאגרונומיה :)

13. giligen

giligen קנאביסט

לייקים:
    25
    למה לזרוק גם את הצמח השני ??

14. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אני מניח שהוא לא הבין שהצמח השני לא פיתח גם ביציים , על הצמח השני אין באמת ויכוח

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!