1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

"קופ"ח כללית פוגעת במטופליה ומבזה את הכנסת" – זנדברג

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏25/1/16.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,160
  לייקים:
  297
  קופת חולים 'כללית', המסרבת לקבל מטופלים המעוניינים בקנאביס רפואי, מואשמת כעת על ידי יו"ר ועדת הסמים של הכנסת בביזוי הכנסת ובפגיעה במטופליה. "קופת חולים כללית החליטה לצפצף על משרד הבריאות, לבזות את הכנסת ולפגוע בטיפול הרפואי למטופליה," קבעה היו"ר זנדברג הבוקר.

  הסאגה הבלתי נגמרת בין קופות החולים שאוסרות על רופאיהן להמליץ על טיפול בקנאביס, לבין משרד הבריאות שלא יודע איך להכריח אותן לחדול מנוהל בלתי תקין זה, הגיעה הבוקר (ב') לשיאה בכנסת, כשבדיון בועדת הסמים סיכמה היו"ר ח"כ תמר זנדברג כי קופת חולים 'כללית' מבזה את הכנסת.

  קופות החולים כולן מסרבות כבר חודשים ארוכים מלאשר לרופאיהן לספק המלצות לטיפול בקנאביס רפואי לחולים, זאת עקב עומס אדיר אתו הן נאלצות להתמודד גם ללא מאות ואלפי המעוניינים בטיפול בקנאביס. את הנוהל, המנוגד לתקנות ולהוראות מפורשות של משרד הבריאות, הן מסרבות לשנות, וזאת למרות הבטחה ברורה שנתנו נציגיהן בדיון קודם שנערך בועדת הסמים של הכנסת.

  לאחר אותו דיון בו הבטיחו שיורו לרופאים לחזור להמליץ על קנאביס רפואי, חשף נציג משרד הבריאות כי למרות ההבטחה הקופות לא עומדות בהוראות המפורשות של המשרד ומסרבות לקבל את אלו המעוניינים בטיפול בקנאביס, והדגיש את קופת חולים 'כללית' כאחת המתנגדות הבולטות. בתגובה פרסמו הקופות שמשרד הבריאות מאבד אלפי בקשות קנאביס רפואי שנשלחות אליו, אך סירבו לשנות את הנוהל.

  הבוקר כאמור התכנסה ועדת הסמים לדיון חוזר בנושא זה, אליו זומנו נציגי הקופות כולן, אך למרבה הפתעתם של חברי הועדה והיו"ר, קופת חולים 'כללית' נמנעה מלשלוח נציגיה לדיון.

  [​IMG]
  חברת הכנסת תמר זנדברג: "ביזוי הכנסת ופגיעה בחולים"


  "קופת חולים כללית החליטה לצפצף על משרד הבריאות, לבזות את הכנסת ולפגוע בטיפול הרפואי למטופליה," אומרת ח"כ זנדברג. "בניגוד להוראת משרד הבריאות, ובניגוד לטובת החולים, הקופה אסרה על רופאיה להמליץ על טיפול רפואי בקנאביס למטופלים הזקוקים לכך."

  "נציגי הקופה הגדילו לעשות ופשוט לא הגיעו לישיבה דחופה של ועדת הסמים של הכנסת שדנה בנושא היום," הוסיפה. "משרד הבריאת הוא הרגולטור של קופות החולים ואסור לו להשלים עם העובדה שהקופה מתחמקת מאחריותה למטופלים ומחליטה על דעת עצמה שלא לספק להם טיפול."

  זנדברג סיכמה: "מעבר למטופלי הקנביס הרפואי, מדובר בתקדים מסוכן: מה הטיפול הרפואי שיבקשו הקופות להתנער ממנו מחר? כנראה שיש כמה שעוד לא הפנימו שטיפול רפואי בקנאביס הוא טיפול רפואי לכל דבר. הוועדה שלי תעקוב מקרוב אחרי הפגיעה במטופלים והפרת החובה כלפיהם."

  הפוסט "קופ"ח כללית פוגעת במטופליה ומבזה את הכנסת" – זנדברג הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!