1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

קנאביס מוביל לירידה במוטיבציה? מחקר בדק

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏9/1/18.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,328
  לייקים:
  299
  דמות צרכן הקנאביס ה'סטלן' מקושרת על פי הסטיגמה עם בעיות של חוסר מוטיבציה, אך מחקר אמריקאי חדש שבחן את רמות המוטיבציה של בני נוער מתבגרים לא מצא כל קשר בין השניים.

  אחד הטיעונים הנפוצים נגד השימוש בקנאביס הוא 'תסמונת חוסר המוטיבציה', המשפיעה בעיקר אצל צעירים ומתבגרים ועלולה לפגוע בעתידם המקצועי.

  אך על פי תוצאות מחקר חדש שיפורסם בגליון החדש של הירחון המדעי לשימוש בחומרים (the journal Substance Use & Misuse), גם שימוש מזדמן וגם שימוש קבוע של בני נוער במריחואנה לא הוביל לירידה במוטיבציה.

  החוקרים, בהובלתה של ד"ר מהאוניברסיטה הבינלאומית בפלורידה, ארה"ב, בדקו את הקשר בין שימוש בקנאביס למוטיבציה בקרב 79 מתבגרים בני ובנות 14 עד 18 שהשתתפו במחקר.

  "מחקרים קודמים הציגו ממצאים משתנים, שברובם הסתמכו על דוגמאות של מבוגרים," אמרו. "מחקר זה בחן את הקשר בין שימוש בקנאביס למספר השפעות על המוטיבציה בקרב מתבגרים".

  המשתתפים במחקר חולקו לשתי קבוצות: אלו הצורכים קנאביס באופן קבוע ובמשך זמן רב מצד אחד – ואלו הצורכים קנאביס רק מדי פעם כשימוש מזדמן.

  כדי למדוד את רמת המוטיבציה השתמשו החוקרים בשני כלי מחקר: 'דירוג הערכת האפאתיות של מארין' (the Apathy Evaluation Scale) ו'מודל רב ממדי של מוטיבציה' ( the Motivation and Engagement Scale).

  "הערכנו שצרכני קנאביס קבועים ידווחו על מוטיבציה נמוכה יותר מאשר צרכנים קלים ושצריכה קבועה של קנאביס תהיה מקושרת לירידה במוטיבציה.

  עורכי המחקר ציינו כי "תוך בקרה על מקרי ביניים, לא נצפו הבדלים משמעותיים במדד המוטיבציה בקרב משתמשים רגילים ומשתמשים קלים. כמו כן, לא נצפה קשר בין מוטיבציה לבין משתמשים קבועים".

  "ממצאי המחקר לא תומכים בקשר בין ירידה במוטיבציה ושימוש בקנאביס בקרב מתבגרים," סיכמו החוקרים.

  הפוסט קנאביס מוביל לירידה במוטיבציה? מחקר בדק הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!