1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קנאביס , צבא , סיווג ביטחוני , פוליגרף - עזרה

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י רוגלך, ‏10/1/17.

1. רוגלך

רוגלך חבר חדש

לייקים:
    2
    אהלן חברה אני צריך את העזרה של מי שיש לו ידע בנושא

אני מעשן , עד לפני הגיוס הייתי מעשן ממש הרבה חודשיים אחרונים לפני הגיוס יצא לי כמעט כל יום כל יום
    הגיעה יום הגיוס שלי שבוע לפני בערך הפסקתי לעשן וביינתים אני חודשיים במערכת הזאת שנקראת צה"ל
    הייתי אמור להתגייס לתפקיד שהוא לא קרבי מפה לשם מצאתי את עצמי מגיע למיונים במודיעין
    אני אמור לעבור סיווג ביטחוני ברמה 1-4
    הבנתי ששואלים הרבה על סמים ואני לא יודע מה לעשות מכיוון שיש מצב ואעבור בדיקת פלויגרף
    ( אין לי עבר פלילי או כל דבר שיכול לגרום לחשד לבדיקה )
    אני יושב כבר יומיים שלמים על האינטרנט גוגל כל מקור מידע אני יכול להשתמש בו על מנת להבין איך זה עובד
    חלק אומרים לי שעל סמים קלים הם מעלימים עין העיקר האמינות
    כיביכול התהליך הוא כזה שאני מתוודה לא מסתיר כלום התשובה שלי יוצאת תואמת בפוליגרף
    והם בעצם מחתימים אותי על חוזה או מסמך כל שהו שאני מבטיח שאני אעשן בזמן השירות שלי
    ( ולא מערבים גורם משטרתי בין אם אתה עובר את הסיווג ובין אם לא )
    וחלק אומרים לי שפוסלים אותך מהסיווג
    אז השאלות שלי הן כאלה
    יש לכם מידע שיכול לעזור לי להבין את המצב יותר טוב ?
    אמרו לי בנוסף גם שלא כל אחד עובר פוליגרף חלק אומרים שזה אקראי חלק אומרים על פי התפקיד
    אם יש מישהו שיוכל לעזור לי כי אני ממש לא רוצה ליפול בסיווג אבל אני גם חושש להגיד להם את האמת

2. Outdoor

Outdoor קנאביסט

לייקים:
    73
    תשמע גם אם לא תעבור פוליגרף, אלה שעושים לך את הסיווג הביטחוני הם ממש לא ילדים.
    והם מזהים שקרים כמו שאתה מבדיל בין צבע שחור ללבן.

המצב הכי טוב שיכול להיות זה שכרגע כשאתה בצבא אתה לא מעשן.
    וכשישאלו אותך אם אתה משתמש בסמים, תגיד להם שכן היית מעשן קנאביס, ישאלו באיזו תדירות? תגיד להם רק את האמת, גם אם זה על בסיס יום-יומי כמו שאמרת, ואל תשכח לציין שאתה כבר לא מעשן מרגע שהתגייסת.

זה מה אני היתי עושה במקומך וזה הדבר הכי אידיאלי לעשות לדעתי.
    שוב, לדעתי, זה לא תורה מסיני, רק דעתי.

בהצלחה :)

מומין טרול אוהב/ת את זה.
  3. ronzo

ronzo קנאביסט

לייקים:
    53
    החוק בצבא השתנה לפני כמה שבועות, גם אם נתפסת מלוכלך , רק בפעם החמישית זה הליך פלילי. זה שיפור אדיר.
    זה אומר שהצבא מבין ( יותר טוב מהממשלה..) שאי אפשר להילחם בקנאביס.
    אני לא יודע מה קורה היום במודיעין, ללא ספק הפיקוח הוא יותר הדוק ופחות מתירני, אבל אני לא חושב שתוכל להסתיר במבדקים שלך את העובדה שעישנת. למעשה, מכיוון שעברתי את המבדקים האלו ( ממש פעם..) אני לא מציע לך לנסות לשקר, כי זה יקפיץ את המערכת ויחקרו אותך יותר. תוודא עם עצמך שאתה מבין שלא עשית פשע, בסך הכל עישנת כמה פעמים עם חברים, לא זוכר בדיוק כמה, באירועים. תחליק את זה כמה שניתן בראיון ואל תיכנס לפינות. אם קובעים לך פוליגרף, שלח הודעה בפרטי, אנסה לעזור לך. בכל מקרה, אל תשקר! אתה תיפסל ללא ספק. אם תגיד אמת, גם עם עישנת קצת ( ולא משנה שזה לא קצת), זה המצב, והם יעדיפו אמינות על עישון בעבר. כמובן שיתכנו בדיקות במהלך השירות, ואם תהיה מלוכלך יעיפו אותך מהיחידה. בקיצור, אם זה מה שאתה רוצה לעשות בצבא, לא תוכל לעשן. לא מציע לך לנסות גם וגם. בהצלחה, זה לא כל כך נורא להפסיק תקופה...

4. Nimi

Nimi חבר חדש

לייקים:
    0
    היי,
    כותב בתור מודיעיניק לשעבר ביחידה מסווגת ומישהו שקצת מבין איך החיל עובד:

קודם כל כדאי שתבין לאן אתה הולך. בדיקות פוליגרף הן דבר יקר מאוד והצבא ממש לא שמח לבחון כל אחד. למעשה, הרוב המוחלט של בדיקות הפוליגרף מתרחשות כשאתה כבר בתוך המערכת הצבאית, ועובר לשלבים מתקדמים יותר בשירות (למשל תפקידים פיקודיים, תפקידי שו"ס, בעיקר בקפיצת המדרגה מדרגת סגן לדרגת סרן). הבדיקות שמתבצעות לחיילים הן נדירות מאוד, ובתפקידים ספציפיים מאוד. למעשה, היחידה הכי גדולה (בוודאות) ושזה גם סבבה לדבר עליה באינטרנט שעושה בדיקות מאוד מעמיקות לכל חייל חדש ביחידה היא היחידה האדמיניסטרטיבית בלשכה של ראש אמ"ן. מלבד זאת, יש ממש מעט יחידות שעושות בדיקות פוליגרף לחיילים. (עוד הערה: כל מה שאני כותב מתייחס ליחידות החיל בלבד, גופים חוץ צבאיים הם עולם אחר לגמרי)
    דבר שני שאתה צריך לבדוק - מי הגוף שמתחקר אותך בסיווג. בניגוד למה שזה שמעליי אמר, רוב האנשים שעושים את התחקורים הם כן ילדים, או לפחות חיילים בני 18 שמידת האכפתיות שלהם מכמות הגראס בדם שלך שואפת לאפס. אבל שוב, לעתים הסיווג מתבצע על ידי יחידה חוץ צבאית, ואז זה קצת יותר מסובך.
    אם מעולם לא תפסו אותך על אחזקה, אם אין לך אף תיק במשטרה או שום הוכחה שאתה מעשן, מה שאני ממליץ לך לעשות, אחרי שביררת לאן אתה מתמיין (אפילו באופן כללי) ומי עושה לך את התחקור, זה "לתאם עם עצמך" גרסאות: אחת שאתה אומר שעישנת ואחת שלא. חשוב מאוד שתדבוק בגרסה שלך לאורך כל התחקור. אם אתה בוחר להכחיש, תעשה את זה אמין: אל תגיע עם ראסטות וכפכפים ותנסה להיראות תיכוניסט רגיל, ותתעקש על הגרסה שלך כל הזמן. אם ישאלו אותך אם היית פעם בסיטואציה שמעשנים ליידך תגיד לא, אם שואלים אם הציעו לך פעם תגיד לא, וכו' וכו'. בעקרון אני חושב שאם זה לא תפקיד מאוד מיוחד, אף אחד לא יתעניין או יעשה לך כלום. אם לא עברת שום מיון לפני השירות ועכשיו אומרים לך שאתה הולך למודיעין, כנראה שאתה לא הולך לתפקיד מאוד מיוחד.

אם יש לך שאלות נוספות שאתה לא מרגיש בנוח לכתוב פה אתה יכול לשלוח לי הודעה פרטית.

5. DoubleStandarts

DoubleStandarts חבר חדש

לייקים:
    0
    גם אני רוצה להגיע ליחידה מסווגת במודיעין... עישנתי בעבר הלא רחוק מדי המון קנאביס, וכל אחד אומר לי משהו הפוך.
    חלק אומרים בשום פנים לא לספר כלום, חלק אומרים בשום פנים לא לשקר בכלום, וחלק אומרים לספר רק חלקית.
    מישהו יכול להגיד בוודאות מה עדיף לעשות?

6. doralon

doralon חבר חדש

לייקים:
    3
    לא לשקר, לתאם גרסאות עם עצמך זאת עצה למישהו שעבר כמה פעמים פוליגרף והדופק שלו לא ירוץ כשהוא משקר במעמד מלחיץ גם ככב.
    אין מצב אבל ממש אין סיכוי שלא ידעו שאתה משקר אם תשקר ואז בטוח תעוף.
    תענה אמת אל תספק יותר פרטים מששאלו ותקווה לטוב, לא יהיה אכפת יופי יהיה אכפת בעיה שלך שעשנת לפני השירות בהצלחה

7. המבקר

המבקר חבר חדש

לייקים:
    4
    גם אני שירתתי במודיעין ועישנתי קנאביס. מה שאני יכול להמליץ לך זה פשוט לומר את כל האמת בסיווג הבטחוני.

למה? בגלל שהסיווג לא בא לתפוס אותך ולהאשים אותך בעבירות אלא לראות האם אתה אמין מספיק כדי שתהיה במודיעין. מה שאתה צריך לעשות זה פשוט לומר שעישנת קנאביס בעבר. הם ישאלו אותך האם אתה מתכוון להשתמש בשירות תומר שאתה כבר לא משתמש ושאתה לא הולך להשתמש בשירות.

לגבי פוליגרף, לא בכל מקום שולחים לפוליגרף. בכל התפקידים באמן מאיימים על סיכוי להשלח שפועל כמעט כל התקנים שיש הולכים ליחידות סייבר מבצעיות. אם אתה הולך לתפקיד אחר רוב הסיכויים שלא יצא לך להשלח לפוליגרף. אני מציע לך להפסיק לעשן לזמן מה. עד שתראה האם יש אנשים בסביבה שלך שנשלחים לפוליגרף. במידה ואין פשוט תעשן בדיסקרטיות אם אנשים שאתה סומך עליהם במאה אחוז.

לסיכום פשוט תעשה הפסקה תתגייס ותראה מה קורה. לגבי הסיווג הם לא מחפשים להאשים אותך בעבירות אלא לראות אמינות והגינות.

שיהיה בהצלחה!

8. דשא סינטטי

דשא סינטטי חבר חדש

לייקים:
    0
    היי חבר, השאלה הכי חשובה היא כמה אתה רוצה להיות בתפקיד המודיעין הזה? האם אתה מעוניין לשקר ולהסתכן בשבילו? ולחתום על סיווג? אם לא, תענה רק אמת וכנראה תודח מהתפקיד
    אם כן, תשקר. תאמין לשקרים שלך. פוליגרף כנראה שלא יהיה, הצבא לא עושה פוליגרף לכל חייל במודיעין. אפשר גם לעשן במהלך הצבא, פשוט אל תיתפס.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!