1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

קנס 2,000 ש"ח לצעיר שהחזיק 1.3 ק"ג שתילי קנאביס

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏9/1/18.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,178
  לייקים:
  297
  עונש קל יחסית נגזר על בן 27 שנתפס בביתו עם שתילי קנאביס בלתי חוקיים במשקל 1.3 קילוגרם. השופט התחשב בכך שמשקל הצמחים אינו מייצג את משקל החומר הפעיל ושחררו עם מאסר על תנאי וקנס כספי בלבד.

  מאת: עו"ד רן תגר

  אמנם לגליזציה של קנאביס אינה נראית באופק עדיין, אך ניכר שינוי באופן שבו החברה – ובתוכה השופטים – מתייחסים לנושא, במיוחד כשמדובר בהחזקה שלא לצרכי סחר.

  בית משפט השלום בנתניה גזר עונש קל יחסית על צעיר בן 27 שהודה והורשע בעבירת החזקת סמים שלא לצריכה עצמית – מעין "עבירת בת" של עבירת הסחר.

  ההרשעה הגיעה לאחר שבחודש אוקטובר 2016 הנאשם קטף שתילי קנאביס במשקל של כ-1.3 קילוגרם ואחסן אותם בביתו. יום למחרת נתפסה הסחורה בבית.

  מאחר והנאשם הודה בעבירה, השאלה שנותרה היא איזה עונש יוטל עליו.

  המדינה טענה כי מתחם העונש הראוי בעבירות מסוג זה נע בין 6 ל-18 חודשי מאסר, כאשר ניתן במקרה של הנאשם לפסוק עונש ברף הנמוך של המתחם.

  לצורך העניין הביאה המדינה לדוגמא מקרה בו הוטלו 6 חודשי עבודות שירות על אדם שהורשע בהחזקת סמים בחצי מהכמות של המקרה הנוכחי.

  מנגד, הנאשם וסנגורו ביקשו להתחשב בכך שהודה בהזדמנות הראשונה וחסך מזמנו של בית המשפט. כמו כן נטען כי הנאשם לקח אחריות והביע חרטה, הבין את הפסול במעשיו והחל בהליך שיקומי.

  עוד נטען כי שירות המבחן התרשם שחלה מגמה חיובית ושינוי ביחס של הנאשם לסמים, והתנהגותו אינה מעידה על דפוסים עברייניים. הודגש גם שמדובר בהחזקה לשימוש עצמי בלבד, ולא לסחר והפצה.

  "אמנם צודקת עקרונית התובעת בכך שכאשר מדובר בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית, קיים פוטנציאל של העברתם לידי האחרים, אולם יחד עם זאת במקרה זה אין כל ראיה שאכן הנאשם התכוון לעשות כן ובפועל, ובכל מקרה לא היתה לו הזדמנות של ממש לעשות כן שכן נתפס זמן קצר מאוד אחרי שלקח את השתילים של הסם לרשותו", כתב השופט עמית פרייז.

  השופט הסביר עוד שאין להפריז במשמעותה של כמות הקנאביס שנתפסה, שכן מדובר במשקל ברוטו של כל הצמח שנתפס, שהוא גבוה משמעותית מהחומר הפעיל.

  השופט פרייז אף הבהיר כי הדוגמא שהביאה המדינה אינה רלוונטית – שם דובר בכמות הסם – כלומר כמות החומר הפעיל – ולא בכל החומר הצמחי.

  השופט ציין גם כי לאחרונה נדונו מקרים של החזקת סמים שלא לצריכה עצמית בכמויות גבוהות של חומר פעיל – והסתיימו ללא מאסר בפועל.

  [​IMG]
  כתב: עו"ד רן תגר (לא ייצג בתיק)


  בתוך כך השופט אף הזכיר שהנאשם לא הפיק תועלת ממעשיו שכן הוא נתפס בסמוך מאד לאחר קטיפת השתילים.

  לזכותו של הנאשם השופט אף זקף את הודאתו ואת העובדה שאין לו עבר פלילי. בנוסף השופט ציין כי הנאשם השתלב בטיפול ובימים אלה נמצא נקי מסמים בבדיקות שנערכו לו.

  בסיכומו של דבר גזר השופט על הנאשם מאסר על תנאי של 6 חודשים, וקנס בסך 2,000 שקל. כמו כן ניתן צו מבחן למשך שנה. השופט הבהיר אם במהלך תקופת המבחן הנאשם יפר אותו, ניתן יהיה לפתוח את המשפט מחדש ולהחמיר בעונש.

  השופט עמית פרייז רשם בחודשים האחרונים כבר מספר פסקי דין מקלים יחסית בתחום הגידול הביתי. בספטמבר 2017 שיחרר עם עונש עבודות שירות בלבד צעיר שגידל 38 צמחי קנאביס בביתו. כעבור חודש באוקטובר 2017 שיחרר צעירה שגידלה 4 צמחי קנאביס בביתה עם עונש קנס כספי בלבד.

  הפוסט קנס 2,000 ש"ח לצעיר שהחזיק 1.3 ק"ג שתילי קנאביס הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!