1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

רופאת קנאביס הודחה – 250 ילדים אוטיסטים ללא טיפול

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏3/6/18.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,079
  לייקים:
  297
  אחרי שני רופאי קנאביס שספגו שימועים, שיחות נזיפה ואף הדחה מתפקידם, הצטרפה לרשימה רופאה נוספת. משרד הבריאות הודיע לד”ר עליזה רינג כי המלצות שלה לקנאביס רפואי לא יתקבלו עוד. כ-250 ילדים עם אוטיזם נותרו ללא מענה.

  עשרות משפחות של ילדים עם אוטיזם נזעקו אמש, לאחר שנודע להם דבר השימוע שנערך אתמול לד”ר עליזה רינג, רופאה שטיפלה בילדיהם בעזרת שמן קנאביס רפואי.

  בשימוע אליו זומנה ד”ר רינג הובהר לה על ידי מנהלי היק”ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) כי מעתה המלצות שלה לקנאביס רפואי לא יתקבלו, וכי חל עליה איסור להמשיך ולעסוק בתחום.

  בעקבות הפסקת פעילותה נותרו כאמור כ-250 ילדים אוטיסטים ללא הרופאה שדאגה להם להמלצות לטיפול בשמן הקנאביס הרפואי.

  הסיבה לזימונה לשימוע היא כתבה ששידר השבוע תאגיד השידור הציבורי ‘כאן’, בה הוצגה אם לילד עם אוטיזם שטופלה אצל ד”ר רינג.


  בכתבה טוענת האם כי קיבלה המלצה לקנאביס רפואי מד”ר רינג עבור בנה, מבלי שהרופאה פגשה אותו פיזית, אלא לאחר שהועברו אליה תיקו הרפואי של הילד לצד סרטון בו הוא נראה תחת התקף המאפיין ילדים עם אוטיזם.

  על סמך הסרטון, עדותה של האם ותיקו הרפואי של הילד, הסכימה הרופאה לשלוח המלצה לטיפול בקנאביס לאישור משרד הבריאות – זאת לכאורה בניגוד לנהלים.

  ד”ר רינג מסבירה כעת כי הסתפקה בסרטונים ובתיק הרפואי ועדות ההורים בלבד, כי בין השאר רצתה לסייע להורים בכך שתחסוך מהם את הסעת הילד לקליניקה ממרחקים ארוכים לקליניקה שלה ברמת גן – הליך מורכב במיוחד כשמדובר בילד אוטיסט.

  אך בכתבה נטען כי מהלך זה של ד”ר רינג שם בסכנת מוות את אחד מ-250 הילדים בהם היא מטפלת, זאת לטענתה של רופאה אחרת, פרופ’ טלי שגיא, נוירולוגית ילדים מתל אביב.

  למרות שהילד למעשה לא הספיק כלל לקבל טיפול בקנאביס, קבעה פרופ’ שגיא בפני האם, ולאחר מכן גם בכתבה, כי חל איסור מוחלט לטפל בילד הספציפי הזה בעזרת קנאביס, זאת בגלל קטטוניה (פגיעה תנועתית) ממנה הוא סובל.

  לטענת פרופ’ שגיא שימוש בקנאביס בקרב מי שסובל מקטטוניה עלול להוביל למוות, ועל כן אם היה משתמש בשמן קנאביס בהמלצתה של ד”ר רינג, היתה עלולה להיגרם פגיעה בחייו.

  בפנייה של מגזין קנאביס לפרופ’ שגיא השבוע בניסיון לאתר אזכור מקצועי למוות מקנאביס בקרב הסובלים מקטטוניה, הסבירה הרופאה רק כי “יש לי חולה שקנאביס גרם לו לקטטוניה”.

  מנגד פרופ’ שגיא סירבה להשיב לשאלה כיצד ניתן לדעת בודאות שהקטטוניה של החולה שלה נגרמה דווקא עקב שימוש בקנאביס או על בסיס מה נקבע שקנאביס עלול לגרום למוות לסובלים מקטטוניה.

  [​IMG]
  “קנאביס יכול להרוג”: פרופ’ טלי שגיא (צילום מסך: יוטיוב)


  בעקבות הכתבה ב’כאן’, שחשפה את נוהל ההמלצה על סמך עדות הורים, סרטון, ותיק רפואי בלבד – ומבלי לפגוש את הילד – סיימה כאמור ד”ר רינג את תפקידה כממליצה על קנאביס רפואי.

  “בין אם הנוהל פסול או לא, הבעיה המרכזית היא העובדה שכ-250 משפחות לילדים עם אוטיזם המטופלים בשמן קנאביס רפואי נותרו ללא מענה,” מסבירה אחת האמהות שבנה טופל אצל ד”ר רינג. “איפה יוכלו ההורים לחדש את הרישיונות של ילדיהם עכשיו? לא ברור”.

  הדחתה של הרופאה מצטרפת לשבוע עמוס בשימועים והדחות של רופאי קנאביס, כולל ד”ר גיל מורלי שהודח מתפקידו עקב “מתירנות יתר”, ד”ר ג’וני גרינפלד שננזף והוגבלה פעילותו, וד”ר נצר חירם שהפסיק פעילותו מסיבות אותן סירב לחשוף אך ייתכן שקשורות לנושא גם כן.

  מעמותת הקנאביס הרפואי נמסר כי “בימים האחרונים אנו מתבשרים שוב ושוב על הותרתם של מאות חולים, ביניהם ילדים רבים, בלא כל ליווי ומעקב רפואי – בעקבות הודעות של היק”ר לרופאיהם על הפסקת פעילותם בתחום. עמותת הקנאביס הרפואי רואה ביק”ר כאחראית בלעדית לכל נזק שיגרם לטיפול הרפואי ולרצף הטיפולי המוענק לחולים של רופאים אלו, ודורשת כי היק”ר יעניק לאלתר הארכה מנהלית גורפת של לכל הפחות חצי שנה לרישיונות הטיפול בקנאביס של כל אחד מהחולים שהיו בטיפול רופאים אלו, על מנת לאפשר להם למצוא רופא חלופי בזמן סביר.”

  ממשרד הבריאות לא נמסרה תגובה.

  הידיעה רופאת קנאביס הודחה – 250 ילדים אוטיסטים ללא טיפול פורסמה לראשונה באתר קנאביס - מגזין עם כיוון.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!