1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

רפורמת הקנאביס הרפואי מגיעה: עשרות חברות חדשות צפויות להיפתח

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏15/6/16.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,313
  לייקים:
  299
  פרסום ראשון: רפורמת הקנאביס הרפואי תאושר בשבוע הבא בישיבת הממשלה. אם לא תיתקל בעתירות היא צפויה להגדיל את מספר החברות העוסקות בתחום, כמו גם את מספר הרופאים המטפלים ואת אופן החלוקה בבתי מרקחת. חברות חדשות צפויות להגיש כעת בקשה לרישיונות גידול וייצור.

  ענף הקנאביס הרפואי עומד לפני צומת דרכים משמעותית ביותר: בתחילת השבוע הבא צפויה הממשלה לאשר את הרפורמה שעתידה להסדיר את אופן הייצור, האריזה ומכירת הקנאביס לחולים בישראל באופן סופי, זאת לאחר שהנסיון הכושל לתת את הענף לחברת שרא"ל קרס.

  עשרות חברות יצטרפו לענף


  כפי שחשפנו כבר, במסגרת הרפורמה ישונה לחלוטין אופן ייצור ואספקת הקנאביס. במקום חברות המגדלות, אורזות ומשווקות את המוצרים בעצמן כפי שקורה היום, תחולק שרשרת הייצור ל-5 חוליות שונות. כל חוליה תעסוק בתחום אחר (פיתוח גנטי, משתלות, חוות גידול, מפעלי ייצור ואריזה, שינוע ומכירה).

  בטיוטת הצעת המחליטים פורסמו התנאים הנדרשים לקבלת רישיונות גידול, ייצור והפצה. אישור ההצעה בממשלה בשבוע הבא צפוי בהתאם להביא לגל של בקשות חדשות מצד חקלאים וקבוצות משקיעים שיגישו מועמדותם להצטרפות לענף בו ישנן היום רק 9 חברות.

  לצד העלייה במספר היצרנים והמגדלים הבטיח משרד הבריאות גם לעבור למודל חלוקה דרך בתי מרקחת בכל רחבי הארץ. עם זאת לא בטוח שהקנאביס יגיע לבתי המרקחת בקרוב שכן ישנם כמה תנאים שמוכרחים להיפתר קודם להסדרה שכזו.

  מה עם החולים?


  יש לזכור שאמנם נקבע במסמך הצעת המחליטים כי לא תהיה הגבלה על מספר רשיונות הגידול והייצור מלבד עמידה בתווי תקן מוסכמים ותנאים נוספים, אך במידה ולא יגדל מספר המטופלים מ-25,000 כיום, לא תהיה כדאות כלכלית לפתיחתן של חברות נוספות – מה שיאפשר למשרד הבריאות להשאיר את המצב על כנו ולדחות את כל הבקשות.

  הסדרה באופן "הפוך" שכזה, כאשר קודם מגדילים את מספר היצרנים ללא הגדלת מספר המטופלים, עלולה להוביל חברות חדשות שיצטרפו בלהט לענף לפשיטת רגל עקב מחסור בצרכנים.

  הגדלה של מספר המטופלים בקנאביס תלויה כמובן גם בהרחבת מספר הרופאים המטפלים המאושרים לאספקת רישיונות קנאביס לחולים, אך למרות פרסום "הספר הירוק" וההודעה על קורסי ההדרכה שאמורים להיפתח ולהכשיר כ-100 רופאים לכך, טרם חלה התקדמות בנושא זה.

  מחירי הקנאביס יזנקו?


  בעיות נוספות עימן ייאלצו להתמודד החולים – ובהתאם גם המערכת – הן הפסקה עתידית של חלוקת תפרחת ומעבר למוצרים מתועשים וכן פסילת חלק מהזנים הנמצאים בשימוש כיום, בעיקר אלו בעלי אחוזי THC גבוהים במיוחד.

  אך הבעיה העיקרית אולי היא שאלת המחיר שישלמו עבור התרופה. כיום המחיר עומד על 370 ש"ח בחודש ובמידה ותתרחב שרשרת הייצור צפוי לעלות גם המחיר לצרכן – עד אפילו 2,000 ש"ח לחודש על פי הערכות מומחים.

  בנוסף תעלה בדיון בממשלה שאלת ייצוא הקנאביס הרפואי לחו"ל. כזכור שר הבריאות ליצמן כבר הצהיר כי לא ייאשר ייצוא קנאביס רפואי עד שלא תסתיים הטמעת הרפורמה בישראל ואף קבע כי מדובר ב"מעשה לא מוסרי", אך בשבועות האחרונים כבר דווח כי אוסטרליה, קנדה ומדינות נוספות בכל העולם אישרו ייצוא שכזה – מה שסוגר את חלון ההזדמנות הכלכלית של ישראל ועשוי להוביל את משרדי הממשלה להקדים את אישור הייצוא.

  יש לציין כי למרות הגשת פניות מהציבור וממומחים למשרד הבריאות בדרישה לתקן חלק מהסעיפים בהצעת המחליטים, ולמרות שבג"ץ הורה למדינה לחשוף את ההחלטה, טרם עדכן משרד הבריאות את הפונים בתשובות וטרם חשף את הפרטים הסופיים בפומבי.


  הפוסט רפורמת הקנאביס הרפואי מגיעה: עשרות חברות חדשות צפויות להיפתח הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   
 2. אגרונום

  אגרונום אחד שיודע

  הצטרף:
  ‏10/9/13
  הודעות:
  11,853
  לייקים:
  1,363

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!