1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

רשימת חומרי הדברה מותרים בגידול קנאביס רפואי

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏3/10/18.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,313
  לייקים:
  299
  פרשת חומרי ההדברה בקנאביס הרפואי תגיע בשבוע הבא לדיון ראשון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, כשנתיים לאחר שנחשפה לראשונה כאן במגזין קנאביס.

  כזכור בבדיקות מעבדה שנערכו על ידי מטופלי קנאביס רפואי נמצא כי חברות הקנאביס הרפואי השתמשו בחומרי הדברה שחלקם אסורים לשימוש בחקלאות בכלל ואחרים שנמצאו בכמויות החורגות מן המותר.

  בעקבות החשיפה התאגדו מטופלים והגישו תביעה ייצוגית על סך 133 מיליון ש”ח נגד משרד הבריאות ונגד חברות הקנאביס הרפואי.

  לקראת הדיון פירסם משרד הבריאות בחודש שעבר הנחיה מפורשת ראשונה המתירה שימוש בחומרי הדברה בעת גידול קנאביס רפואי, זאת לאחר עבודת מטה שמצאה שזהו הפתרון הרע במיעוטו בהתחשב באלטרנטיבות כפי שהוצגו.

  בפרסום נכתב כי “עמדת גורמי המקצוע במשרד הבריאות הינה כי על אף היעדרם של תכשירי הדברה המותווים לשימוש בגידול קנאביס רפואי, חיוני כי ייעשה שימוש בחומרי הדברה בגידולים אלה, זאת, בין היתר, על מנת לספק לצרכנים קנאביס רפואי הנקי מזיהומים בקטריאליים ומגורמי סיכון אחרים”.

  כעת מפרסם לראשונה משרד הבריאות, יחד עם השירות להגנת הצומח, טבלה המפרטת בדיוק אילו חומרי הדברה מותרים ואילו אסורים לשימוש בגידול קנאביס – הן בשלב הצמיחה והן בשלב הפריחה.

  מן המוצג בטבלה ניתן להבחין כי אף אחד מהחומרים ששרידים שלהם נמצאו בבדיקות המעבדה שהובילו לעתירה לא מופיע ברשימה החדשה – כלומר משרד הבריאות מאשר למעשה כי השימוש בהם היה אסור ומזיק.

  כפי שניתן לראות בטבלה מסומנים בצבע ירוק כל החומרים המותרים לשימוש ללא הגבלה במסגרת הדברה ביולוגית משולבת (IPM), בצהוב חומרים המותרים לשימוש מוגבל בהדברה הביולוגית המשולבת לאחר התייעצות עם מדריך השדה, ובאדום חומרים אסורים לשימוש במסגרת הדברה ביולוגית משולבת.  הידיעה רשימת חומרי הדברה מותרים בגידול קנאביס רפואי פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   
 2. "קיף"

  "קיף" חבר חדש

  הצטרף:
  ‏21/8/18
  הודעות:
  41
  לייקים:
  4
  מישרד הבריאות עד עכשיו רק משחק בחולי הקנאביס הרשימה הזו כבר נימצאת אצל כל החברות על השולחן יותר משנה והחברות מודות בזה שהם משתמשות בריסוס אקולוגי אז מה עכשיו ניזכרו שיהיה להם מה להגיד במישפט עשינו משהו שיננו בזמן הזה
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!