1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה בנוגע להצעת החוק החדשה

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י י.מ., ‏27/2/16.

1. י.מ.

י.מ. חבר חדש

לייקים:
    6
    האם לדעתכם הצעת החוק החדשה (שאמורה לעלות לועדת השרים בחודש הקרוב) היא טובה ומספיקה לצריכה עצמית?

2. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    זאת התחלה. בואו נקווה שתעבור ומצבינו יהיה פי כמה וכמה יותר טוב

3. SUPERB

SUPERB חבר חדש

לייקים:
    0
    ובכן, 5 גם זה לא הרבה, אבל החידוש המרכזי של ההצעה הוא הפסקת ההפללה, כלומר מתן קנס בלבד על שימוש עצמי במקום הליך פלילי משפיל ומיותר.
    באופן כללי, זו הצעה די מוזרה, היא מלאה בסתירות והכמויות שמוזכרות בה לא קשורות למציאות...כי בעציץ אחד אפשר בקלות לגדל יותר מ5 גרם והחזקה של 15 זרעים היא מיותרת אם מותר לגדל רק שתיל אחד.
    אבל! זו התחלה לא רעה, יש לה פוטנציאל לשנות את הגישה של הרשויות ואולי אחרי תקופה כלשהי תבוא הצעה יותר טובה בעקבותיה.

4. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    זה צעד ענק בדרך הנכונה אבל יש עוד דרך.

5. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    אין בה שום סתירות. יהיה מותר לך להחזיק בביתך כמה שתרצה, אבל להסתובב בחוץ יהיה מותר עד 5 גרם, מעל הכמות הזו- כלומר מ5 גרם עד 15 גרם- יהיה הליך משפטי על שימוש עצמי, מעל ל15 גרם זה יהיה שימוש והפצה מסחרי.
    השינוי יחול על מעשנים נורמטיבים.

vvasili אוהב/ת את זה.
  6. י.מ.

י.מ. חבר חדש

לייקים:
    6
    אההההההההההה! הבנתי עכשיו, בבית מותר להחזיק כמה שרוצים? לא עד 5 גרם?

7. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    כן, ניתן יהיה להחזיק כמה שתרצה אבל אל תצפה להחזיק 2 קילו של קנאביס. בכל אופן, קצת הגיון. לא הייתי מנסה להחזיק יותר מ100 גרם או כל כמות שיצאה מהצמח. בכל אופן לך תוכיח שניתן לגדל יותר מ120 גרם לצמח..

8. י.מ.

י.מ. חבר חדש

לייקים:
    6
    נמרוד אני חושב שאתה טועה ומטעה, כמות ההחזקה היא הכמות הכוללת כולל זאת שאתה מחזיק בבית

9. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    י.מ, אני לא טועה, מזמין אותך לקרוא פה את הצעת החוק כולל ההסבר המצורף לחוק. ליתר דיוק פיסקה מס' 5.
    אם אתה מתעצל:

Hizky434 אוהב/ת את זה.
  10. י.מ.

י.מ. חבר חדש

לייקים:
    6
    אה, אז יהיה קנס על החזקה של יותר מ 5 גרם, לא רישום פלילי... השאלה שלי היא על כמה עומדת הכמות למסחר?

11. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    כמו שמוגדר כיום בחוק. מעל 15 גרם יחשב שימוש למסחר.

12. י.מ.

י.מ. חבר חדש

לייקים:
    6
    טוב התבלבלתי לגמרי, אני מבין שאפשר להחזיק עד 15 גרם במקסימום גם בבית לפי מה ששלחת

nimrodg אוהב/ת את זה.
  13. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    אם לא הצלחתי לכתוב מספיק בברור עד עכשיו, אז אני פשוט ימליץ לך להיכנס לכתבה הזו: לינק

14. SUPERB

SUPERB חבר חדש

לייקים:
    0
    טוב הדיון הזה בלבל גם אותי, אז הלכתי לקרוא את הצעת החוק וגם את הסעיפים הרלוונטיים בפקודת הסמים, זה לא לגמרי עזר, עדיין לא בטוח שהבנתי הכל...
    למיטב הבנתי:
    • השימוש בשטח ציבורי אסור, אבל לא פלילי (קנס של 1,500ש"ח)
    • החזקה של עד 5 גרם / 15 זרעים / שתיל אחד, לא תיחשב לעבירה כלל
    • החזקה של 5 עד 15 גרם (בבית או בחוץ) תיחשב לעבירה, אבל לא פלילית (קנס של 2,000 ש"ח)
    • מעל 15 גרם זה נחשב לכמות לצורך סחר, שיישאר פלילי כמובן.
    זה מה שאני מבין, החוק לא לגמרי ברור:/

15. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    חייב לציין שגם אני לא הבנתי את זה, והציטוט שהבאת נמרוד לא מתייחס לכמויות אלא למהות והלך החוק. ממה שאני מבין הנקודה העיקרית בהצעת החוק הזו, אם תעבור, שבת'כלס המהות שלה זה שהמדינה תפסיק להתעסק במה כל אחד עושה תחת גג ביתו הפרטי בנושא קנאביס, כל עוד הוא אדם מבוגר, מגדל ומעשן לעצמו ולא מוכר וסוחר, ושומר על חיים נורמטיביים. לא נראה לי שכל עוד כל אלו התקיימו המדינה או המשטרה יתחילו להתעסק בלחפש דווקא מבין אלו שגידלו צמח אחד שניים לשימוש עצמי ויצא להם טוב וקיבלו יבול גדול או קטן.

vvasili אוהב/ת את זה.
  16. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    פירשת נכון, זה הלך החוק. סביר להניח שזה יתן מוטיבציה לחלק מהשוטרים להיתפס לקטנות. אבל אם יעשו צעדים של התאמת המצב הנוכחי למצב שיצטרכו לשקול את הסם בעת המפגש עם השוטר ולא בתחנה.
    במדינה מתוקנת זה היה קורה, פה לא מאמין שזה באמת יפתור את היחס כלפי צרכנים. די פסימי בעניין.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!