1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה בנוגע לתאורה וגידול

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י alechko, ‏20/11/13.

1. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אחי התנאים בחוץ לא מתאימים כבר לגידול.

תסדר לו חלל קטן, מומלץ לצפות אותו במיילר (חומר שמחזיר אור), זה לא יקר - חפש בחנויות היידרו.
    תסדר לו איזה מאוורר קטן.
    תוודא שלא נכנס אור (בכלל!!!) לחלל הגידול כי אחרת הגידול שלך יתחרבן.
    ותקנה לך טיימר לאור.
    זה המינימום של המינימום, אם אתה רוצה תוצאות ממש טובות אתה תצטרך עוד דברים, אבל גידול ראשון, נסיון וזה, - זה יספיק.

אור כמו שאמרתי לך - אם זה צמח אחד אתה צריך לפחות 75w (כשמדובר בcfl), תכלס, אני הייתי שם אפילו 150w, לא, אני הייתי שם מנורת לד, אבל אם הייתי הולך על cfl הייתי שם משהו כמו 150w רק ליתר ביטחון.
    ד"א כמות כזאת של cfl יכול מאד להיות שבסופו של דבר תצא לך אותו מחיר כמו לקנות מנורת לד אחת שתעשה בשבילך את כל העבודה, במקום לקנות מלא מנורות cfl. אבל איך שאתה רוצה.

בכל מקרה - לגבי המשטר של האור -
    יש כאלה שבשבועות הראשונים נותנים 24 שעות אור, אבל זה לא חכם בכלל
    לא רק שאתה סתם מנפח את החשבון חשמל שלך,
    גם יש תהליכים חשובים שהצמח עובר בזמן שהוא ישן, כמו שאתה צריך לישון, ובמיוחד תינוק, ככה גם הצמח.
    מה שקורה בעיקר בזמן הזה זה התפתחות של השורשים.

שים לו את הטיימר על 18-6 או 16-8,

2. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4

המנורה הזו תעשה את העבודה?

#22 alechko, ‏22/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏24/11/13
  3. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    לא ממליץ על לד מebay, אם כבר לד אז אחרי מחקר מעמיק על דגם ספציפי ים של זיופים מסתובבים בשוק.

בנתיים בכל מקרה אתה צריך cfl לשבועיים הקרובים, 20 -80 וואט יספיק אור לבן

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    משה על סמך מה בדיוק אתה לא ממליץ על לד מאי ביי ?
    קנית שמה כל כך הרבה לדים שאתה יודע שיש מלא זיופים ?
    סתם שתדע - אי ביי זה אחד האתרים הכי אמינים שיש היום בעולם הקניות באינטרנט (לא סליחה, זה האתר הכי אמין) ואם קורה שאתה מקבל לא את מה שביקשת או אפילו כל דבר הכי קטן אתה ישר יוצר איתם קשר ומקבל החזר כספי בלי שאלות.

אלכס - המנורה הזאת תעשה את העבודה, אבל -
    1 - המחירים בארץ מאד מאד מאד יקרים, פי 2 ויותר מהמחירים בחו"ל.
    2 - שים לב שרשום שמה שהמנורה משתמשת ב-90 צ'יפים של לד (90לדים בקיצור) כפול 1 וואט כל אחד. עכשיו הלדים של האחד וואט נחשבים הרבה יותר חלשים מלדים של 3 וואט, ולא רק בגלל שהם פי 3 בעוצמה, אלא ללדים של ה3 וואט יש כמה דברים שללדים של ה-1 וואט אין כמו זה שבתכלס הם חזקים יותר מפי 3, יש להם יותר לומן פר וואט ועוד כמה דברים שאני לא זוכר, בכל מקרה הלדים של ה-3וואט נחשבים יותר טובים.

אז אם אתה שואל אותי -
    אני לא רואה שום סיבה הגיונית להוציא 850 שקל על מנורה כזאת,
    כשיש לך באיביי מנורות יותר טובות, וגם יותר חזקות בחצי מחיר, ואפילו פחות.

5. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    טוב צריך להיות ממש תמים כדי לחשוב שebay עשוי ממקשה אחת של מוכרים טובים.

לך תתלונן אחרי חודשיים פריחה על מנורה שקנית ועובדת פחות טוב ממה שציפית , יצחקו עלייך.

שוב , החלטה של כל אחד לעצמו , גם אני הייתי עקשן כמוך ולא הקשבתי לאף אחד, התעקשתי להתגלח על הזקן של עצמי וגילחתי לעצמי 7000 שקל שיושבים על הרצפה של החדר גידול כבר חצי שנה

המסקנה שלי מאותה חוויה מפקחת היא שסוס מנצח לא מחליפים, מי שרוצה להיכנס להרפתקאות בשביל לחסוך לעצמו 100-200 וואט צריכת חשמל שמסתכמים ב58 שקלים לחודשיים!!
    שיבוסם לו, אבל אני כאן כדי להזהיר אותו שזה הימור של ממש במיוחד כשלא ממש עושים סקר שוק מעמיק והולכים על הזול ביותר.

6. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    אני קניתי בסוף את המנורה הזו ב600 שקל ממישהו ביד2 מקווה שלא אצטער על זה כי החלל גידול שלי מאוד קטן גם
    מטר לגובה ולרוחב 70 ס"מ בערך
    בתוך המרחב יש כ55*70 ס"מ מקום ...
    קניתי מד לחות/מעלות
    אדמה ודשן

השאלה עכשיו היא באיזה מרחק למקם את המנורה מהצמח , ולגבי אירוור המקום...(זה בתוך ארון) יספיק אם אני אוסיף איזה מאוורר קטן? ומתי להוסיף את האיוורור ? כבר מההתחלה או בשבל אחר כלשהוא ?

#26 alechko, ‏22/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏24/11/13
  7. מוריס

מוריס קנאביסט

לייקים:
    1
  8. מוריס

מוריס קנאביסט

לייקים:
    1
  9. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    סבבה , בקטנה :)

אפשר לדעת מה המרחק צריך להיות בין המנורת led 90w לצמח ?
    הוספתי מאוורר כרגע שתהיה סירוקולציה כלשהיא עם האוויר , הלחות כרגע לפי המד כ50 אחוז בערך בממוצע , והטמפרטורה נע בין 25-28 ..שוקל אולי להוסיף עוד מאוורר?
    כמה מים אגב להתחיל להשקות בשלבים של הצמיחה ? אני משקה בערך 90 מ"ל כל צמח כשהאדמה קצת יבשה פעם ביומיים בערך למה הבנתי שחשוב לשמור על מחזור גם של אדמה יבשה\לחה (יש שלושה , אבל בעיקרון אני אגדל 2...)
    שיפורים יעילים התקבלו בברכה
    photo (4).jpg

#29 alechko, ‏22/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏23/11/13
  10. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!