1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה דחופה על הנבטה - מתי להעביר זרע מתחת למנורה ?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י eli.cohen, ‏10/4/14.

1. eli.cohen

eli.cohen Banned

לייקים:
    0
    אני צריך לדעת אם אני מנביט את הזרעים ברגע זה, מתי אני מעביר אותו לצמיחה מתחת למנורה ?

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הוא נבט? רואים שורשון?

תעביר אותו לאדמה ותתחיל להאיר עליו.

3. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    אתה מעביר ברגע שלזרע יוצא שורש באורך של סנטימטר או 2.
    אם יש לך פרופוגטור זה יהיה מצויין, רק שים את הזרע בכלי לא שקוף בתוך הפרופוגטור ותחת נורה.
    באופן כללי השורשים שיוצאים לא אוהבים אור שתדע הם נשרפים מאור, גם אם אין פרופוגטור מומלץ לחות גבוהה :)

4. eli.cohen

eli.cohen Banned

לייקים:
    0
    שמתי את הזרעים בתוך הקוביה של צמר סלעים כמדומני, קוביה קטנה של כ-3 ס"מ על 3 ס"מ, לפני מספר שעות הנחתי את הזרעים בקוביות שלהם.
    שמתי אותם בחדר חשוך לגמריי כדי לדמות את המצב הטיבעי לפי מדריכים שקראתי בנושא....
    את הקוביות השקיתי במים רב עד שהגיע לתחתית ועצרתי.
    כיסיתי את כל הקוביות בנייר סופג.

אין לי דרך לדעת מתי הוא הוציא שורש ואם הוציא אז מה האורך שלו.....
    כל כמה זמן אני צריך לרסס את הקוביות האלה עם הכלי ריסוס מים ?

מה עליי לעשות? חשוב לי לדעת לעשות זאת בצורה הכי מושלמת שניתן...

יש לי אוהל קטן שנועד במיוחד לצמיחה עם עם מנורה של 400w עם ריפלקטור פתוח.... ויש לי את החומרי דישון וכו + מיקס של האדמה מוכן וכמובן את האגרטלים האיכותיים (לא העגולים אלא מזוגזגים כאלה)....
    אחרי האוהל צמיחה אז יש לי את האוהל פריחה....

5. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    כמו שאמרתי לך קח פרופוגטור ושים את הצמר סלעים בפנים עם אור מעל (לא צריך לכסות עם נייר סופג זו שיטה אחרת לגמרי) שזה יהיה צמוד. שאני אומר אור זה פלורסנט כן, לא המנורת 400 שלך...
    שמת יותר מדי מים תסחוט בעדינות את צמר הסלעים עד שיצא טיפה או שניים (הם לא צריכים להיות סחוטים במים אלא לחים מאד), אם אין לך פרופוגטור קח סתם קופסא חד פעמית בבית מפלסטיק עשה בה כמה חורים וזה שומר על הלחות מצויין עם הצמר סלעים בפני ומנורה צמודה מעל. אם יש לך קופסא עם סגירה שקופה מה טוב..

הוא יוציא לך עלים עד שבוע מעכשיו אם תשים בפרופוגטור ותשמור על חום של 27 מעלות בערך..ואז הוא זקוקו לנורה למרות שאתה יכל לשים גם עכשיו בשביל החום... 24 דלוק

6. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    רסס את הפרופוגטור פעם או פעמיים ביום הלחות שם די נשמר רוב הזמן...

7. eli.cohen

eli.cohen Banned

לייקים:
    0
    אתה בטוח שלא צריך לשמור על תנאי חשכה מוחלטת לצורך ההנבטה ? יש לי פרופוגטור איכותי..... (אפילו לא ידעתי שככה קוראים לו חחחחחח)
    אני אסחט את הצמר סלעים מחר כבר מתי שאקפוץ למקום, לא קריטי שזה יהיה ככה ליממה ?
    האם מנורת 70-100w רגילה סטנדרטית שקונים ב 3 שקל תהיה טובה ?
    תודה על הסיוע

8. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    אממ האור פשוט לא אמור להגיע לשורש, מיד שהוא יוצא הוא דווקא כן צריך אור... אז בצמר סלעים אני מאמין שהכנסת 2 3 ס"מ בפנים וזה מספיק חשוך לפי דעתי..
    לגבי הנורה אין לי מושג לגביי הרגילה, פלורסנט אור לבן פשוט עושה את העבודה... אולי עדיף איזה 30 40 וואט... סדר גודל של עד 30 שקלים..
    אני לא יודע כמה זה קריטי או לא, אבל אסור לחנוק את השורש שהוא יוצא.. אממ מחר אני כבר מאמין שהוא יתייבש ואולי לא תצטרך לסחוט בכלל..

9. eli.cohen

eli.cohen Banned

לייקים:
    0
    אני אארגן איזה פלורסנט ואחכה עד שהוא ייצא..... ואז אדליק את הפלורסנט
    שמתי את הזרעים דוקא בעומק לא גדול כל כך אלא של 1 סנטימטר ..... פחדתי שאם אשים את הזרעים בעומק 2-3 אז יהיה לו קשה לצאת....

אני פוחד שאם אדליק את הפלורסנט אחרי שהם יצאו אז השורשים יהיו חשופים לאור קצת , יש לך הצעה ?

10. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    הוא לא צריך אור, פשוט תשמור על החום איך שהוא יוצא תשים אור :)
    עדיף 26-28 מעלות הוא יוצא מהר חח חמים ונעים
    לא קריטי אם לא יהיה לו אור כמה שעות יחשוב שהוא יצא בחושך

11. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    לגבי השורשים אין מה לעשות בצמר סלעים במיוחד, אני לא חושב שפלורסנט ישרוף את השורשים... שאתה שם תחת הנורת לחץ אז חייב באדמה או עם מכסה במקרה של הידרו

12. SuperWeed

SuperWeed קנאביסט

לייקים:
    80
    מצטרף^^

תגיד, אחריי שהזרע נבט ויצא שורשון באורך של 1-2 ס''מ
    אני מעביר אותו לאדנית שאני מתכוון לגדל בה
    אז רציתי לשאול כמה שעות אור הזרע צריך בשלב זה? ומה אחוזי הלחות והטמפ' שצריך? בעצם זה השלב שניקרא צמיחה כאשר הזרע הועבר לאדנית?
    אתה ממליץ להעביר את הזרע עם השורשון ישר לאדמה לחה? או שלהשקות את הזרע שהוא באדמה?

13. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    מומלץ בשלב הנביטה להשאיר בפרופוגטור במשך שבוע ככה בתוך כלי קטן עם אדמה או צמר סלעים או ג'יפי כאלה... אחרי שהוא יוצא אני אישית הבאתי לו 24 שעות של פלורסנט אפשר גם 18\6.
    טמפרטורה 24-30 לחות גבוהה מומלץ לשאוף ל100 אחוז, מאז שאתה מעביר את הנבט (אחרי שהוא גדל טיפה 5-10 ס"מ) אז מגיע שלב הצמיחה.
    קודם תעביר ואז תשקה ממש קצת רק בשביל הלחות...

14. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    בשלב הצמיחה הלחות בין 50-70 שלא תיתבלבל...

15. SuperWeed

SuperWeed קנאביסט

לייקים:
    80
    שמע אני מנביט בצלחת חד פעמית כאשר הזרע על נייר סופג לח ומעליו עוד נייר סופג לח סוגר וזה בתוך שקית ניילון על מנת לשמור על הלחות (כמובן במקום חשוך וחמים)! < אחרי שיצא לי שורשון של 1-2ס''מ אני מתכוון להעביר לאדנית >
    וישר איך שאני יעביר אותו לאדנית אני מתחיל 20/4 (אוטומט) והשקייה
    זה בסדר?

16. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    איך שהנבטת זה מצויין, אם אתה רוצה להמשיך עם המצויינות זה להעביר את הס"מ 2 שיצא מהזרע לתוך כלי קטן בתוך פרופוגטור למשך עוד כמה ימים לתקופת ההסתגלות (כיף לו שם) עם האור שציינת רק בפלורסנט לבן דגש על לבן. זה בסדר גמור גם איך שציינת פשוט לשורשים שלך ייקח קצת יותר זמן להיתפס והוא יגדל אולי קצת יותר לאט...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!