1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה לגבי קרן פנסיה..

הנושא בפורום 'פורום Off Topic' פורסם ע"י alechko, ‏10/3/14.

1. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    חברים בבקשה מי שמבין אשמח לתשובה :)

אני עבדתי לא ממזמן .. התפטרתי , קיבלתי פיצויים גם ואני מעוניין למשוך את הקרן פנסיה בנוסף

עכשיו בעיקרון בכללי אני יודע שיש 35 אחוז קנס ממס הכנסה על משיכה מוקדמת לפני גיל 67 . אבל

ראיתי שיש סעיפים כמו אם לא עבדת 6 חודשים ולא הפרשת כספים לפנסיה יש אפשרות למשוך בלי הקנס של מס הכנסה...

מישהו יודע? שמע ? יכול לכוון? תודה :)

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    איזה קטע בדיוק היה לי אותו קטע לא מזמן

לפי מה שאמרו לי אתה צריך להיות מחוסר עבודה במשך שנה, וזה הולך לפי תחילת השנה הלועזית, ככה שגם אם לא עבדת בשנה האחרונה, מתחילים לספור רק מה 01.01,
    אחרת הבני זונות שותים לך 30% (שוב, ככה אמרו לי).
    או שאתה צריך להוכיח נראה לי 70% נכות.

הכי טוב זה שתלך ותדבר איתם.

בני זוונות, פושעים חוקיים.

3. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    אוקי :d שיהיה להם לתרופות...
    אני חייב את הכסף חח

4. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    טוב, אני הייתי בסרט הזה בדיוק לפני כשנתיים. משכתי כספים שמצאתי דרך האתר הזה של איתור קרנות פנסיה, שלא ידעתי שיש לי בכלל.

ברשות המיסים מבקשים בעיקרון רישום של ביטוח לאומי לפיו היית מובטל 6 חודשים. אני משכתי 2 חסכונות שמצאתי: באחד הגדול יותר לא שילמתי מס בכלל, כי הייתי מובטל לפני. אחר כך משכתי אחד קטן יותר בתקופה שכבר עבדתי, אבל הלכתי למס הכנסה, דיברתי שם עם אחד האחראים, ועשינו חישוב כמה אני ירוויח למשך כל השנה שנותרה וכמה מס הייתי משלם אם הכספים מהקרן הם כאילו חלק מההכנסה השנתית, וכך יצא שקיבלתי הנחה של 15% ויצא ששילמתי 20% מס במקום 35% - שזה גם בסדר.

אבל תכין את עצמך שהבעיה היא לא עם מס הכנסה, אלא עם החברות ביטוח. הם יתישו אותך בעשרות מסמכים ואישורים שאתה צריך להביא. כל פעם שחסר לך מסמך או משהו - עוד כמה שבועות...
    אני ניגשתי לזה כפרוייקט, ובמשך שבועיים אספתי את כל המסמכים הדרושים (תיק מלא), שלחתי להם בפקס עשרות מסמכים - ממקומות העבודה, ביטוח לאומי, מס הכנסה - מה לא. שהיה להם את כל המסמכים (גם לי זה לקח איתם זמן) לקח להם פחות מחודש וקיבלתי את הכסף לחשבון הבנק שלי.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!