1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

שאלה על אמניטה מוסקריה ואל אס די

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתקדמים' פורסם ע"י פטריה צבעונית, ‏27/12/16.

 1. פטריה צבעונית

  פטריה צבעונית קנאביסט

  הצטרף:
  ‏26/11/16
  הודעות:
  112
  לייקים:
  34
  שאלה ראשונה היא בקשר לאל אס די : מהתנסותכם עם האסיד שבארץ הייתם ממליצים עליו בתור חומר מספיק טוב שיכול לגרום לחוויה מיסטית רבת עוצמה למרות שהוא(כמו שטוענים) נחשב לאסיד לא טהור וברמה ירודה? האם שווה לנסות, זאת השאלה...

  אם זה משנה יש לי חבר שהולך להתנסות באסיד ולא הולך לקנות את זה במסיבת טבע או משהו...אם יש קשר לאיכות או לא..

  שאלה שנייה היא בקשר לאמניטה מוסקריה שיש באתר פטריית הקסם. אני מתכוון לראשי הפטריה ולא לתמצית המחוזקת 10* של 1 גרם... האם יש פה מישהו עם ניסיון עם ראשי הפיטריה- איך הוא הכין אותה למשל? האם הפטריה באה אחרי שהוציאו לה את המרכיבים הרעילים והמירו את המרכיב הרעיל אבוטניק אסיד למוסקימול?

  אם יש פה מישהו שהתנסה תשובתו מבורכת, תודה.

  בקשר לאמניטה מוסקריה אני מבקש רק למי שהתנסה עם הפטריה שיגיב אחרת זה סתם ביזבוז זמן, בניגוד לדעות השליליות שראיתי שיש פה על האמניטה נראה שהיא יכולה לספק מאין טריפ מעניין *אם משתמשים בה נכון* כמו עודף מרץ,אופוריה, חיבור חזק לטבע(לאנרגיית החיים), הרגשה של בלתי נראות, קלות גוף וכוח פיזי רב בעת ההשפעה. אם כי לא בטוח בנוגע להשפעות רוחניות/פסיכולוגיות עמוקות בתום האפקט...

  תודה
   
  #1 פטריה צבעונית, ‏27/12/16
  נערך לאחרונה ב: ‏27/12/16
 2. kingstar

  kingstar קנאביסט

  הצטרף:
  ‏3/9/14
  הודעות:
  541
  לייקים:
  152
  באליסה בארץ הפלאות רואים את האמניטה מוסקריה ואומרים שלואיס קרול מאוד הושפע מההזיות שלה בעת כתיבת הספר אבל אישית בחיים לא התנסתי. מה שכן הפטרייה הזאת משפיעה על רצפטורים מוסקרינים (אצטילכולין) ולכן בהשפעה מעכבת במערכת הפרה סימפטטית הם עשויים לגרום למוות (מאמין שדיי נדיר מלקיחת הפטרייה אבל אין לי נתונים).

  קצת מידע:

  מוסקרינים – אלו רצפטורים איטיים (מטאבוטרופים). הרצפטורים הללו שהם נפתחים (תעלת היונים שלהם), היון שיכול להיכנס או לצאת זה יון האשלגן שסימנו +. אשלגן ייצא החוצה ויגדל הפער בין הפנים לבחוץ וייווצר IPSP. אלו נמצאים גם בפריפריה וגם במוח.

  בפריפריה: הם נמצאים בעיקר בשרירים החלקים לרוב מדובר בשרירים הלא רצוניים (שרירים פנימיים כגון: לב). הרצפטורים האלה הם מעכבים. מכיוון שאם יגיע אצטילכולין לרצפטורים הללו ייווצר IPSP. איפה אנחנו רואים את הרצפטורים המוסקרינים עובדים? במערכת הפרהסימפטית, כאשר היא מפרישה אצטילכולין שמגיע לרצפטורים המוסקרינים ואז הדופק, נשימה וקצב הלב יורדים.

  בנוסף הרצפטורים המוסקרינים נמצאים גם במוח.

  מה שאנחנו רואים מתוך הסיפור הזה, זה שהנוירוטרנסמיטר אצטילכולין עשוי להיקשר לרצפטורים שונים (ניקוטינים-EPSP-יונוטרופים/מוסקרינים-IPSP-מטאבוטרופים) ובהתאם לרצפטור שהוא נקשר יתבצע EPSP או IPSP.

  סמים שעובדים על אצטילכולין באופן ספציפי:

  בוטלינום – הרעל של הבוטלינום הוא חומר שנוצר מחיידקים שנמצאים בחומרי תשמורת (קופסאות שימורים). הרעל הזה הוא מאוד בעייתי כי החיידק שנמצא בחומרים משמרים מפריש את הרעל הזה, הרעל הזה הוא מאוד רעיל. אם היינו מצליחים לסנתז כפית טהורה של הרעל בוטלינום זה עשוי להספיק להרעלת כל בני האדם על כדור הארץ.

  השאלה מה עושה הבוטלינום? – ברגע שנחשפנו לרעל זה הוא נכנס אל תוך הגוף והוא מגיע אל כפתור הטרמינל שיש בו את האצטילכולין והוא הורס את אתרי העגינה שעליהם הווסיקולות עוגנות. ברגע שאתרים אלו נהרסו, יגיע פוטנציאל פעולה התוכן כביכול עשוי להישפך החוצה בשל הפוטנציאל אך בגלל שנהרסו אתרי העגינה לא מתבצע אקסוציטוזה (הפרשה מהווסיקולות לסינפסות). הרעל בוטלינום הוא אנטגוניסט.

  למה אנשים מתים מזה? – לא יופרש אצטילכולין למרווח הסינפטי והאדם יהיה משותק במצב כזה. אך בנוסף על המערכת של הנשימה והלב יש רצפטורים מוסקרינים (שרירים חלקים). שיש אצטילכולין הרצפטורים המוסקרינים אמורים להוריד את קצב הלב והנשימה. אך אם לא יופרש אצטילכולין לאזורים אלה לא יהיה מי שירגיע את המערכת הפרהסימפטית וכל המדדים יעלו באופן קיצוני שיגרמו למוות.

  כלומר, מה שהורג ברעל זה שהמערכות הפנימיות נכנסות ל OVER פעילות (יותר מידי פעילות) כי אין מי שידכא את המערכות האלה (האצטילכולין לא מופרש).

  הרבה אנשים משתמשים בבוטלינום בעיקר בניתוחי אסתטיקה. בוטוקס - זה בוטלינום במינונים מאוד מאוד נמוכים.

  עקיצת האלמנה השחורה (עכביש) – זו עכבישה שמייצרת חומר רעיל בתוך הגוף שלה לצורכי הגנה. החומר הרעיל שהיא מייצרת הוא חומר חזק, והעקיצה של האלמנה השחורה עשויה להוביל לתמותה של בעלי חיים גדולים וגם בני אדם (יותר אצל צעירים מאשר אצל בוגרים).

  מבחינת חומר הרעל של האלמנה השחורה, הוא עובד גם הוא על אצטילכולין. הוא מגיע לסינפסות וגורם שם לפעילות אקסוציטוזה מוגברת (גורם ליותר וואסיקולות לבצע אקסוציטוזה). ברגע שמופרש המון אצטילכולין למשל על מערכת הנשימה או הלב הם מורידים את פעילות הלב או הנשימה ואדם עשוי למות מכך.

  הרעל של האלמנה השחורה הוא אגוניסט כי הוא גורם להגברת הפעילות בתא הפוסט סינפטי.

  עוד דוגמה על אצטילכולין: יש מדינות בעולם ששוקדות על פיתוח נשק יום הדין. יש לא מעט מדינות שמפתחות לוחמה כימית וביולוגית. אחד החומרים שמשמשים ללוחמה כימית והוא מאוד שכיח זה - גז עצבים - הגזים הללו הם גזי עצבים שעשויים להמית בתוך כמה דקות בני אדם.

  מה יש בתוך הגז העצבי שיכול להיות בעייתי? – בסינפסה יש אצטילכולין אסטרז שאמור לפרק את האצטילכולין ולהפסיק את הפעילות של האצטילכולין. מה שעושים גזי העצבים שאנחנו מכירים, הם מגיעים בנשימה לתוך המוח ומה שהם עושים זה הריסה של האצטילכולין אסטרז וכעת אין מי שיפרק את האצטילכולין. כעת האצטילכולין משפיע יותר על התא הפוסט סינפטי. לכן גז עצבים הוא אגוניסט לאצטילכולין.

  ישנם חומרים שמצילים מגז עצבים, אחד מהחומרים הללו הוא אטרופין – זהו סם שיודע להיות אנטגוניסט ישיר לרצפטורים מוסקרינים. למה חשוב לחסום את הרצפטורים המוסקרינים? – כי הבעיה של התמותה הוא ירידה בקצב הלב ולחץ הדם בגלל שיש הרבה אצטילכולין בין הלב לבין המערכת הסימפטית. מה שעושים חוסמים את הרצפטורים על הלב ומערכת הנשימה ואף על פי שיש הרבה אצטילכולין הוא לא יכול לגרום לתמותה. קוטלי חרקים אלו גזי עצבים לחקרים. כיצד הם עובדים? – בדיוק באותו אופן כמו שהם עובדים על בני אדם.

  קוררה – זהו סם שהתגלה דיי מזמן בדרום אמריקה. בדרום אמריקה יש צפרדעים מאוד יפים בצבע כתום וכחול. על הצפרדעים הללו יש חומרי רעל. חומרי הרעל האלו נועדו להגן על הצפרדעים מפני טורפים. על הצפרדע ישנו החומר הרעיל שנקרא קוררה. האינדיאנים מכירים את הרעל הזה ובעבר הם היו לוקחים את החצים שלהם טובלים אותו במקל והיו צדים ככה בעלי חיים. הרעל קוררה הוא אנטגוניסט לרצפטורים ניקוטינים. הרעל גורם לשיתוק שרירים אך הוא לא משתק את העצבים הקשורים לכאב.
   
 3. ganjaboll

  ganjaboll קנאביסט

  הצטרף:
  ‏8/8/13
  הודעות:
  889
  לייקים:
  68
  גם בשימוש "נכון" זה מסוג הדברים שכשאתה תחת ההשפעה שלו אתה לא יודע להבדיל בין דמיון למציאות בכלל, והדמיונות דיי פסיכים.
  מבחינתי זה נמצא יחד עם דטורה ברשימת הדברים שאני לא עושה.
  סתם כי ממש בקלות אתה יכול לצאת מזה פסיכי.
   
 4. פטריה צבעונית

  פטריה צבעונית קנאביסט

  הצטרף:
  ‏26/11/16
  הודעות:
  112
  לייקים:
  34
  הפטריה גם מופיעה בסופר מריו ובכלל בכל תמונה או קישוט כמעט הפטריה הזאת נמצאת, תעשו סיבוב בבית שלכם אם היא במקרה נמצאת שם.. בשלי היא נמצאת חחח.. פטרייה יפהפיה !

  האמת שאני יותר חושד בתמצית של ה-1 גרם *10 שמוכרים שם ושעם זאת צריך יותר להיזהר מאשר ראשי הפטריה אבל כמו עם חומר צריך ידע ולהיות זהיר בגלל זה אני שואל פה למידע..

  בכל אופן הנה מישהו בזמן טריפ של אמניטה בסביבה מושלמת בטבע, האמת נראית אחלה חוויה.  ועוד סירטון :

   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!