1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלות כלליות בנושא גידול למתחילים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י IceBreaker, ‏4/5/18.

1. IceBreaker

IceBreaker חבר חדש

לייקים:
    16
    שלום רב,

גם אני נדבקתי במחלה והתחלתי לגדל עציץ מזרע שמצאתי בקססה.
    כמובן שהתחלתי להיעזר בפורום הנפלא הזה ולצרוך ידע, אך ככל שקוראים יותר, מתבלבלים יותר, המון דעות וסתירות בנוגע לכל דבר אפשרי.
    אז החלטתי לרשום מספר דברים שלא הכי מובנים לי ולהיוועץ במומחים פה, כל השאלות מתייחסות לגידול INDOOR (פנימי) על מצע אדמה.

הנבטה:
    * האם יש צורך לשפוך את החומר של השורשים (שמשתמשים בו בייחורים) על הזרע ועל מצע ההנבטה או שאין לזה תועלת כלל?
    * האם עדיף להנביט עם מגבת נייר או שהכי טוב לזרוק לתוך אדמה?
    * האם יש צורך להשקות את האדמה שלתוכה הוכנס הזרע כאשר היא מתייבשת או שלא לגעת עד שיוצא הפרח.
    * האם מרגע יציאת הפרח יש להכניסו מיד למשטר תאורה של 18-6 או שרצוי להשאירו באור של 24 שעות רצופות למספר שבועות?

צמיחה:
    * האם יש להשקות את הפרח שרק יצא עד שיוצא נגר או לתת ממש טיפה מים.
    * מתי ניתן או נדרש להתחיל לדשן את הפרח (מצע גידול אדמה עם פרליט והומוס מה שנמכר בהידרושופ).
    * מתי יש להעביר את הפרח לאדנית גדולה יותר? והאם עדיף להעביר פעם אחת לאדנית גדולה, או להעביר כל כמה זמן לאדניות קצת יותר גדולות, התואמות את מצב הפרח.
    * האם יש להעביר לאדנית אחרת לאחר השקיה, או לפני השקיה והאם יש להשקות מיד לאחר ההעברה בכמות מים נדיבה, או פחות (בהנחה שהעברת הפרח נעשה שהאדמה רטובה אז להציף אותו עוד בכמות נדיבה לא יגרום נזק?).

השקיה:
    אומנם ברוב המדריכים שקראתי רשום שיש להשקות רק מתי שהאדמה יבשה, אך גם מנגד רשום לשמור על מחזור ההשקיות, לאנשים שטענו שמשקים רק פעם או פעמיים בשבוע נאמר שזה מעט מדיי, אך מה קורה עם האדמה עדין לחה? אני משקה ולפעמים האדמה נשארת לחה גם ארבעה או חמישה ימים, האם לא משנה מה, לא להשקות, עד יבוש מלא (לדחוף אצבע חצי סנטים לאדמה ולבדוק) או שכן להשקות כל 3 ימים, גם אם האדמה עודנה מעט לחה?

* תאורה בצמח אוטומט - האם בצמח מסוג אוטומט משטר התאורה נשאר 18-6 ולמעשה לא עוברים ל 12-12 בכלל?

דישון:
    * נושא הדישון הוא הנושא שנמצא פה בפורום במחלוקת קבועה, האם להשתמש בדשן אורגני או מינרלי והאם ללכת על אחת החברות המוכרות כגון BIO BIZZ או להיעזר במשהו אחר?
    כאשר מחפשים בפורום סוג של דשן לפי שם החברה שלו (שוב BIO BIZZ לדוגמה), ישנן הרבה מחלוקות טוב לא טוב, בפועל אין המלצה ברורה ומגובה על ידי רוב פה על דשן מסוים או על צורת השימוש בו.
    * והאם כן להיצמד לטבלאות של חברות הדשנים או לא? הרבה מהתשובות פה הן להתחיל בפחות ולראות איך הצמח מגיב, אך בתור מגדל מתחיל אינני יודע איך הצמח אמור להגיב ומה התופעות.. במיוחד שנדרשים מספר ימים עד שרואים שינוי כלשהו...
    בנוסף לא פגשתי נושא פה שאומר "התחלתי ב 2 מ"ג והצמח נהיה אלרגי וכולו התקפל אז הפסקתי", אז שוב מה המשמעות של לראות איך הצמח מגיב והאם יתכן שהצמח לא יאהב 1-2 מ"ג של BIO BIZZ אבל כן יאהב את של GHE?
    * האם יש צורך וכדאי להשתמש בתוספים הנוספים בסדרות הדישון (HEAVEN, KAL_MAG) או שהכל זה גימיק?

באופן כללי אם אנשים חושבים שכל הסדרות הללו מיותר, האם ניתן לקבל המלצה לדשן מומלץ ומקובל על הרוב (שם, מקום לקנייה) והוראות שימוש בו (בגידול ביתי), אני מבין שבחוץ אפשר לפזר על הקרקע ולהמתין שייספג אך מה קורה בפנים?
    אם מישהו דיבר פה בפורום על דשן פשוט ממשתלה רגילה וציין את שמו, הוא לא ציין את אופן השימוש, כמויות לליטר, כל כמה זמן וכו.... לכן הנושא הזה מבלבל מאוד.

בנוסף נושא השטיפה של הצמח במים רגילים פעם בכמה השקיות, האם זה נדרש? פעם בכמה השקיות? האם לתת כמות מים רגילה עד נגר של 15-20 אחוז או יותר בגלל שזה סוג של שטיפה?

טמפרטורה ולחות
    * אני קורא ורואה טווחים של טמפרטורה, בין X ל Y (בכמה מקומות מוזכרים טווחים שונים לגמרי אחד מהשני) אך לא רואה צורות התמודדות, האם להוסיף עוד ועוד ונטות למיניהן על מנת שהטמפרטורה תרד או אם קר מדי האם להוסיף עוד מקור חום שתעלה?, האם זה באמת נורא שהטמפרטורה תהיה 30 מעלות או 19 מעלות או שזה נושא מינורי, קצת קשה לרדוף כל היום אחרי המעלות באוהל ובאמת לטפח אותו כאילו היה תינוק ולכן אני שואל האם סטיות קטנות כגון: +30 בקיץ, 18- בחורף זה משהו שיהרוג את הצמח או שזה נסבל?
    הרי גם בטבע ובגידולי חוץ החום בשמש עולה, בלילה יורד (לפעמים השינויים הללו קיצוניים עד -+15 מעלות בין יום ללילה) ואף אחד לא רץ עם ונטה לקרר את הצמח.
    והאם יש זנים שמומלצים יותר לאקלים שלנו? (למרות שהצמח גדל באוהל ומקבל אמצעי עזר לקירור וחימום) האקלים בבית תמיד יהיו דומים למה שיש בחוץ. ושיש שרב ונורא חם בחוץ אז חם גם בבית ושאין אנשים בבית ויש 40 מעלות בחוץ אז גם בפנים יהיה דומה לזה והמזגן לא תמיד יעבוד, כנ"ל בחורף.

* הנושא השני הוא לחות, האם זה נורא וחשוב מאוד להקפיד על זה ולהדליק מכשירי עדים ולכבות כמה פעמים ביום כל יום או שהלחות הארץ ישראלית היא גם נסבלת וגם הצמח יכול לסבול אותה?

אשמח לקבל תשובות ולשפוך אור על הנושאים למגדלים מתחילים כמוני אשר גם הולכים לאיבוד בכל ההודעות והסתירות בפורום

תודה רבה !

#1 IceBreaker, ‏4/5/18
    נערך לאחרונה ב: ‏4/5/18
  2. Mr pumpkin

Mr pumpkin חבר חדש

לייקים:
    3
    לגבי הנבטה: אם אתה מדבר עם אבקת הנבטה.. אתה לא יכול להשתמש בזה על זרע. אתה אמור לקחת איחורים מנקבה אותם לטבול האבקה ולאדמה. אבל אתה מדבר על זרע שמצאת בקססה.
    קח כוס חד פעמית(שתיה חמה) תעשה חורים בתחתית שהמים יוכלו להתנקז חשוב מאוד! שים אדמה תשקה מעט שהאדמה תהיה לחה ושים על צלחת מתחת למנורת שולחן שעובדת כל הזמן.
    להנבטה עצמה אתה עושה באדמה חור בעומק 1 ס''מ לא יותר ושם את הזרע עם החלק השפיצי כלפי מטה(החלק העגול התחתון כלפי מעלה) ומכסה באדמה לא מהודקת בכלל! בעדינות לפזר מעל בור אדמה.
    אתה שם את הצלחת במקום לח ודואג שהאדמה תהיה לח משקה ממש קצת רק שיבש עדיף מרסס מים.
    אתה מעביר אותם לאוהל ל18/6 רק אחרי שבועיים שלוש(לא מדע מדוייק לפעמים יותר לפעמים פחות) אחרי שהם גדלו כ7-10 ס''מ, אתה בעדינות מעביר לעדנית קטנה(מחוררת בצורה טוב בתחתית) שיפתח מערכת שורשים ראשונה ורק אחרי שהשורשים התפתחו כמו שצריך(ניתן לראות אותם יוצאים מהתחתית אתה מעביר לעגנית הגידול הרצויה.
    אין צורך להעביר כל פעם לעגנית גדולה יותר זה רק יכניס את הצמח לסטרס.
    *או שאתה גם יכול להנביט ישר בעדנית קטנה עד שיצאו שורשים ואז ישר להעביר לעדנית גדולה שאתה תמשיך בכל תקופת הגידול.

השקיה תמיד בנדיבות, בנדיבות אומר שאתה משקה עד שיש נגר כ25% מכמות המים, במילים פשוטות תשקה עד שאתה רואה שמתחיל לצאת מים מחורי הניקוז בעדנית. חשוב להשקות את הכל האדמה כמה שיותר שווה גם לפיתוח שורשים בכל העדנית וגם סירקולציה טובה של אויר בתוך האדמה.
    תשקה כל יומיים שלוש אתה יכול לראות שהאדמה יבשה למעלה(ניתן לדחוף אצבע בעדינות עדיף לא ליד הגזע) וגם העדנית תהיה קלה יותר(להרים בעדינות).
    לגבי משטר תאורה, אוטומטי לא מתייחס למה שאתה נותן, הוא בנוי לגדול ולפרוח באופן אוטומטי.
    יכול לעזור אבל לא לשלוט.
    במידה ולא אוטומטי 18/6 גדילה כחודשיים
    12/12 פריחה כחודשיים
    טמפרטורה זה נושא שיש עליו הרבה ויכוח אבל אם תשמור על טמפרטורה בין 26-30 מעלות ביום(18) ובלילה(6) 10 מעלות פחות אתה בסדר גמור(לי עובד מעולה).
    לחות בגדילה תשמור על איזור ה60-70(שואף ל70)אחוזי לחות ובפריחה 20-40(שואף ל20).
    לגבי דישון זה באמת נושא רחב, יש בפורום מדריכים מעולים!(לא רק לדשן) תתמקד במשהו ותמשיך איתו עד הסוף! אל תערבב סיגנונות שונים זה רק יבלבל את הצמח ואותך.
    אני אישית משתמש בסידרת דישון של age old אבל במחזור הבא אני עובר לאקוגן יותר פשוט יותר זול וממומחים פה בפורום שבחנו את הנושא לעומק בניסוי(שגם אותו אתה יכול לקרוא פה בפורום) הגיעו למסקנה שהזול לא פחות טוב מהיקר.

פחות או יותר זה הכל.. שוב יש פה מדריכים מאוד מאוד טובים וברורים אני בעצמי מתחיל(גידול ראשון מתקרב לסיום) נראים מעולה באופן מפתיע! רוב הידע שלי הוא פה מהפורום. אז תעבור שוב על מדריכים בסיסיים אבל יש לך פה הרבה מידע מתומצת.

בהצלחה!

#2 Mr pumpkin, ‏11/5/18
    נערך לאחרונה ב: ‏11/5/18
    IceBreaker אוהב/ת את זה.
  3. IceBreaker

IceBreaker חבר חדש

לייקים:
    16
    תודה רבה אחי עזרת לי מאוד!!

Mr pumpkin אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!