1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

שופט זיכה נאשם בגידול קנאביס – כדי שיוכל להביא ילד לעולם

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏23/6/16.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,314
  לייקים:
  299
  תושב אילת שהורשע בגידול 3 צמחי קנאביס בלתי חוקיים בביתו, זוכה על ידי בית המשפט מכיוון שהוא נמצא בהליך פונדקאות – האסור על מי שמחזיק ברישום פלילי. "שלילת האפשרות להביא לעולם חיים נוספים היא חסרת תקנה," קבע השופט נחרצות.

  תושב אילת בן 40 שגידל בדירתו 3 צמחי קנאביס במשקל כולל של 382 גרם, נתפס על ידי שוטרי העיר והואשם בעבירות של גידול והחזקה של 'סמים מסוכנים'.

  למרות הודאתו המלאה של הנאשם, שסייעה להרשיעו בעבירה של גידול קנאביס, בפסק דין תקדימי החליט שופט בית משפט השלום באילת לזכות את הנאשם ולגזור עליו עונש של 150 שעות עבודה למען הקהילה.

  עדיפות עליונה להמשך השושלת


  בתחילת המשפט טענה ההגנה כי יש לבטל את הרשעתו של הנאשם מאחר והינו אדם נורמטיבי שאינו מהווה סכנה לחברה, וכן טענה שגידול הקנאביס נבע מצרכים רפואיים שלא נענו על ידי משרד הבריאות.

  [​IMG]
  עו"ד ליאור פרי: "כדאי לשר גלעד ארדן ללמוד מהשופט החכם"


  כראייה לכך הוצגו בפני השופט 2 בקשות שונות שהגיש הנאשם להנפקת רישיון לשימוש בקנאביס, שנפסלו שתיהן על ידי היחידה לקנאביס רפואי.

  בנוסף ל-2 טיעונים אלו, הטיעון העיקרי שהדגישה ההגנה בטובת ביטול ההרשעה היא העובדה שהנאשם נמצא כעת בהליך פונדקאות, המהווה עבורו את הדרך היחידה להביא ילד לעולם.

  על פי החוק במדינת ישראל, אדם שהורשע בעבירה פלילית עלול להיפסל מהליך של אימוץ או פונדקאות, ולכן הרשעה במשפטו של הנאשם משמעותה שהוא כנראה יאלץ לוותר על צאצאים נוספים.

  השופט גל שלמה טייב קבע כי במקרה שכזה העדיפות העליונה תינתן לזכותו של הנאשם להמשך השושלת, וכי הרשעה שתפגע בזכות זו אינה הרשעה שמביאה עמה צדק.

  "הותרת ההרשעה על כנה יש בה פוטנציאל לנזק חמור ובלתי הפיך," ציין השופט בגזר הדין. "שלילת האפשרות להביא לעולם חיים נוספים היא חסרת תקנה."

  [​IMG]
  השופט קבע: הזכות להמשך השושלת גובר על חומרת העבירה


  "פסק דין זה הוא אבן דרך בתולדות המאבק למען הימנעות המפללת צרכני הקנאביס," מסר עו"ד ליאור פרי, סנגורו של הנאשם. "כדאי לשר גלעד ארדן ללמוד מהשופט החכם, ולהבין את המציאות בה מגדלי צמחים הם אינם עבריינים."

  למרות ביטול ההרשעה, חוייב הנאשם לשלם "פיצוי כספי לטובת המלחמה בסמים" על סך של 4,000 ש"ח, שיועבר ב-4 תשלומים לגוף שיבחר שירות המבחן, ככל הנראה הרשות למלחמה בסמים או גוף דומה מטעם המדינה.

  יש לציין שבחודשים האחרונים מדווח שוב ושוב על שופטים שמזכים מגדלי קנאביס, משלל סיבות וטיעונים. בהחלט ניתן לומר שישנה רוח חיובית יחסית שנושבת מבית המשפט בכל הנוגע לעבירות מסוג זה.

  ראו עוד:
  4 משפטי קסם להתמודדות עם שוטרים
  זוכה מנהיגה תחת השפעה – בגלל טעות במעבדה


  הפוסט שופט זיכה נאשם בגידול קנאביס – כדי שיוכל להביא ילד לעולם הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!