1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

שיא חדש: 67% מהסטודנטים בב"ש צורכים קנאביס קבוע

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏30/5/16.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,167
  לייקים:
  297
  אוניברסיטת בן גוריון ממצבת עצמה במקום הראשון בישראל באחוזי צריכת קנאביס. 67% מהסטודנטים בבירת הנגב עושים זאת לפחות פעם בחודש ו-37% נהנים על בסיס יומיומי. 90% צורכים אלכוהול, 30% צורכים ריטלין ו-7% צורכים פסיכדליה.

  אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון ערכה סקר אנונימי בקרב 322 סטודנטים בו נבדקו אחוזי ואופי צריכת הקנאביס, אלכוהול, ריטלין, LSD ,MDMA וקוקאין. גולת הכותרת היא אחוז הצריכה האדיר של קנאביס שהגיע ללמעלה מ-67% וכן תדירות השימוש הגבוהה בו, גם באופן יומיומי.

  נתונים אלו מציבים את האוניברסיטה במקום הראשון בישראל והרבה לפני הממוצע הארצי ומהתוצאות באוניברסיטת אריאל. עם זאת יש לזכור שטרם פורסמו נתונים על אוניברסיטאות תל אביב ותל חי שבהחלט יכולות לתת תחרות ראויה.

  [​IMG]
  67% מהסטודנטים בבאר שבע צורכים קנאביס לפחות אחת לחודש – ואף הרבה יותר


  מבחינת תדירות השימוש נמצא כי ישנם באוניברסיטה יותר צרכני קנאביס יומיומיים מכאלו אקראיים שנתקלים בו בסופי שבוע. 37% צורכים קנאביס על בסיסי יומיומי קבוע, בעוד 30% צורכים עושים זאת רק בסופי שבוע או פחות.

  למרות אחוזי השימוש הגבוהים בקנאביס, החומר הנפוץ ביותר בשימוש הוא כמובן אלכוהול, שעל צריכתו דיווחו 90% מהנשאלים. סם נוסף הנפוץ בקרב הסטודנטים הוא ריטלין, אותו נוטלים 30% מהסטודנטים.

  כמעט 7% מהסטודנטים צורכים LSD (כ-20%), קוקאין (30%) או MDMA (כ-50%) מפעם לפעם. 15% עושים זאת בין 2 ל-4 פעמים בחודש ו-85% הנותרים עושים זאת פעמיים בחודש לכל היותר.

  [​IMG]
  68% צרכו קנאביס השנה, לעומת 90% שצרכו אלכוהול


  עוד נמצא שחלק גדול מצרכני הקנאביס עדיין מעדיפים לא לספר למשפחתם על ההרגל (40%), זאת לעומת 19% בלבד שמסתירים מהוריהם שתיית אלכוהול. רק 47% מצרכני החומרים הפסיכדליים (LSD ו-MDMA) מסתירים זאת מסביבתם החברתית – מה שמראה על מתירנות בשיח ובשימוש בסמים בקרב הסטודנטים עצמם.

  הסקר הראה עוד כי 50% מהסטודנטים הצורכים קנאביס כלל לא רוכשים אותו בעצמם, אלא נהנים ממנו רק יחד עם חברים. מתוך הצרכנים שכן משיגים בעצמם את הקנאביס, 67% מקבלים אותו מחבר קרוב שקונה מאדם לא מוכר, ו-25% רוכשים אותו היישר מהדילר המקומי. 8% מהנשאלים ברי המזל מקבלים אותו במתנה דרך חבר או מכר בעל רישיון רפואי.

  [​IMG]
  עדיין בחשכה: 40% מצרכני הקנאביס מסתירים זאת ממשפחתם


  בסקר נבדק גם כיצד מתחלק השימוש בקנאביס בקרב החוגים השונים באוניברסיטה. התוצאות עונות על המצופה, כשהחוגים בתחום מדעי הרוח הם בעלי אחוז הצרכנים הגבוה ביותר – כמעט מחצית מכלל הצרכנים (44%). מדעי ההנדסה במקום השני עם 31%, ומדעי הטבע עם 17%. אחוזים בודדים בלבד נמצאו בפקולטות לניהול ומדעי הבריאות. אחוז צריכת הקנאביס אמנם נמצא בירידה מסויימת ככל שחולפות שנות הלימוד, אך שומר על נתון די קבוע.

  [​IMG]

  הסקר פורסם לראשונה באתר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון.

  ראו עוד:
  באיזו עיר נעצרים הכי הרבה על סמים?
  סטודנטים, בדקו את איכות הסמים שלכם


  הפוסט שיא חדש: 67% מהסטודנטים בב"ש צורכים קנאביס קבוע הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!