1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שיטת RTW כמות נקז

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Enpo.ip, ‏28/1/16.

1. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    אגרונום, אתה מתבלבל בין RTW run to waste

לבין NFT nutrient film technic

2. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    בשיטה כמו שאתה מתאר,
    איך בעצם יש מקום לשורשים להתארך? או שבגלל שתמיד יש להם אוכל זמין הם בכלל לא מתארכים?
    ו אוכל ככה בשפע 24/7, זה לא בזבוז עצום של מים ודשנים?

אבק כוכבים,
    לא ענית לי אם להפחית השקייה/שתיים או להשאיר ככה ושיהיה כמו שטיפה?
    עשיתי תמיסה אחרונה עם בלומבסטיק, וכבר הורדתי כמויות של דשנים A ו B
    ה EC על 1.7
    ועוד שלושה ימים אוריד עוד...

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני לא מתבלבל מכיוון שזה אותו דבר. הצמח נמצא במצע אינרטי והמים זורמים בכיוון מסויים. ההבדל היחיד הוא שיפוע.

Enpo.ip,
    לשורשים יש שפע של מקום מכיוון שמדובר בתעלה די גדולה.
    לא מדובר בבזבוז במערכות מסחריות מכיוון שהזרימה יחסית איטית וכמות המים לא גדולה כמו שאתה חושב.

4. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    התכוונתי באמת להפחית תדירות השקיות

כתבתי - כמו בהתחלה, אבל הפוך. אם כשהצמח גודל אתה מעלה את מספר ההשקיות ככל שהנגר קטן, אז כשהנגר גדל מיום ליום, תפחית את התדירות.

תוריד שתי השקיות ותתכוונן על הנגר.

אגרונום, RTW זה הרצה לג'ורה בעברית. מה שאומר שאחרי שהמים הושקו, הם הולכים לניקוז ומשם לביוב, ולא חוזרים עוד לצמחים. ממש כמו בגידול אדמה, רק תדירות השקיות שונה.

השיטה של גידול בצינורות פי.וי.סי נקראת NFT, והמים לא הולכים לג'ורה, אלא חוזרים למיכל ומשם נשאבים חזרה לצמחים 24\7, עד להחלפת מיכל כל כמה ימים.

השורשים יכולים להיות גם שקועים בתוך המים כל הזמן, אם המים קרים ומחומצנים היטב. ב-NFT המים מקבלים חמצן במיכל, וגם מתערבבים עם אוויר בזרימה שלהם בצינורות, כי הצינור רק חצי מלא במים וחצי אוויר. גם אם השורשים בתוך המים לגמרי, יש להם חמצן.

והשיטה שENPO מגדל היא השיטה שאותה גם אני מכיר בגידולי קוקוס, הוא לא המציא את הגלגל, זו שיטה ידועה ונפוצה מאוד.

vvasili, hydrotony ו-Enpo.ip אוהבים את זה.
  5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    וואלה?
    עבדתי פעם בחווה הידרופונית בתור אגרונום בשטח של כמה עשרות דונמים, הנגר הלך לפסולת.

אני אבהיר לך נקודה מסויימת, אני בעל מקצוע שזה בדיוק תחום המומחיות שלי. מערכותת הידרופוניות ומצעים מנותתקים.

6. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    איך זה משתלם בחווה של עשרות דונם,
    לגדל בצורה הידרופונית שהנקז הולך ולא ממוחזר?

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    למחזר נקז בכמויות כאלה זה ממש יקר!
    וכמות המים לא גדולה מהכמויות שמשתמשים בחקלאות קונבנציונאלית.

בנוסף, אם יש לך עוד כמה דונמים, אתה יכול להשתמש במים שבמאגר להשקות שטחים חקלאיים נוספים.

8. RANCOHEN855

RANCOHEN855 חבר חדש

לייקים:
    5
    שרשור מעניין מאוד , נכנסתם לדקויות מעניינות בתור מי שלא מכיר ונכנסתי לראות דוגמא של שיטת גידול NFT שהוזכרה, שאלתי את עצמי מה קורה כשהצמח עדיין קטן בשבועיים שלוש הראשונים שהשורשים עוד לא מגיעים
    לתחתית הצינור ונוגעים במים ? האם זה אומר שרק מגיל מסויים מכניסים אותם למערכת כזאת ואם כן איך מגדלים אותם עד אז ?

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בד"כ הצמחים נמצאים בסוג של חממה עד לשלב שיש להם מספיק שורשים כדי להגיע למים.
    ההנבטה לא נעשית בתוך המערכת. מעבירים אליה שתילים מוכנים.

RANCOHEN855 אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!