1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

שימוש עצמי: קנס קל לגנן שגידל 7 שתילי קנאביס בבית

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏14/12/17.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,081
  לייקים:
  297
  מאסר על תנאי, קנס כספי קל ו-60 שעות לתועלת הציבור נגזרו על מושבניק, גנן במקצועו, שנתפס מגדל 7 שתילי קנאביס בביתו. במסגרת הסדר טיעון תוקן כתב האישום כך שנמחקה עבירת 'גידול סמים' ונותרו עבירות 'שימוש עצמי' בלבד.

  מאת: עו"ד אלעד עובדיה

  בשנים האחרונות עובר הדיון על השימוש בקנאביס התפתחויות ותמורות מרתקות. בעוד שבמדינות רבות מתחזקת המגמה להתיר את השימוש בצמח לצרכים רפואיים, החקיקה עצמה עדיין מבטאת במקרים רבים מדיניות קשוחה.

  בישראל העונש על החזקה ושימוש עצמי בקנאביס הוא עדיין חמור ועומד על מאסר של עד 3 שנים. הענישה על גידול קנאביס חמורה בהרבה ועומדת על עד 20 שנות מאסר.

  בפועל ניתן לזהות מגמה של מדיניות ענישה מחמירה פחות, בפרט כשמדובר בשימוש עצמי.

  גזר דין (PDF) שניתן באחרונה בבית משפט השלום בחדרה משקף מגמה זו:

  על פי כתב האישום המקורי נתפסו במרץ 2016 בביתו של נאשם תושב המושב 'גן השומרון' 7 שתילי קנאביס במשקל כולל של כ-400 גרם.

  עוד נמצא בביתו קנאביס בשקית בכיור המטבח ובמקומות שונים בבית וכן חשיש ובדלי חשיש. האיש הואשם בעבירת 'גידול וייצור סמים מסוכנים' וב'החזקת סמים שלא לצריכה עצמית'.

  הנאשם כפר בהאשמות אך בעקבות הסדר טיעון בין הצדדים תוקן כתב האישום כך שבוטלה ההאשמה בגידול סמים והוא הואשם בעבירות קלות יותר של החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית ובהחזקה ושימוש שלא לצריכה עצמית.

  בעקבות ההסדר הנאשם הודה בעובדות כתב האישום והורשע. במסגרת הטיעונים לעונש, המדינה, באמצעות עו״ד שגיב אמיר, ביקשה להשית עליו מאסר על תנאי, עבודות של 60 שעות לתועלת הציבור וקנס.

  המדינה בטיעוניה ביקשה לכבד את הסדר הטיעון וציינה שלא הייתה אינדיקציה לתכנון מוקדם מצד הנאשם, שמדובר בשבעה עציצים בלבד, שלא היה מידע מודיעיני לגבי הנאשם ושעברו הפלילי מלמד על שימוש בסמים לצריכה עצמית בלבד.

  [​IMG]
  עו"ד אלעד עובדיה, ייצג את הנאשם


  בא כוח הנאשם, עו״ד אלעד עובדיה, ביקש גם הוא לכבד את ההסדר והוסיף כי הוא התקבל לאור כשלים וחסרים ראייתיים בתיק. הנאשם טען להגנתו שהוא עוסק בגננות.

  לנוכח הודאת הנאשם הרשיע אותו השופט משה גינות בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום המתוקן. באשר לעונש, השופט כיבד את ההסדר בין הצדדים ואימץ אותו במלואו.

  בסיכומו של דבר גזר השופט על הנאשם מאסר על תנאי של 3 חודשים (ביחס לעבירה של שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית), מאסר על תנאי של חודש (ביחס לעבירת שימוש בסמים לצריכה עצמית), 60 שעות לתועלת הציבור וקנס של 1,000 שקל.

  פסק דין זה תואם את ההנחיות החדשות של התביעה המשטרתית, המקלות על מי שמגדל מספר מועט של צמחי קנאביס לשימוש עצמי כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס.

  הפוסט שימוש עצמי: קנס קל לגנן שגידל 7 שתילי קנאביס בבית הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!