1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שתיל שנכרת ראשו

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י deleted, ‏21/6/14.

1. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    אהלן אהלן,

אז הסיטואציה היא שתיל אוטומטי בן שבועיים (גידול חוץ) שיצאו לו 3-4 עלים, ומשום מה נכרת לו הראש כך שכל מה שנותר זה 2 סמ של גבעול מעל האדמה.
    האם הוא יכול להתאושש מדבר כזה ולהצמיח עלים חדשים?

ולשאלה אחרת, בגידול חוץ משיקולי דיסקרטיות אני רוצה להעביר שתילים שצמחו 3 חודשים ביותר מ 12 שעות אור ליום למקום מוצל שיש בו אולי 3-4 שעות של שמש ישירה ובשאר עקיפה (שיחים שמקיפים את המיקום בלי חיפוי מעל השתילים עצמם).
    האם ניתן לבצע כזו העברה בשלב שרואים מיניות או בתחילת שלב הפריחה בלי לאבד את הצמיחה שהשיג (כלומר שלא יתחילו ליפול עלים)?

תודה רבה

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אם הגבעול ירוק הוא עוד יכול להשתקם.
    למרות שיש לך בעיה שהצמח אוטומטי ואולי יגיע קטן מאוד לפריחה...

לא הבנתי את השאלה השניה.
    אתה מעוניין להחזיר את הצמח לשלב צמיחה?

3. BigM

BigM חבר חדש

לייקים:
    0
    בקשר לגבעול קרה לי.
    לגבעול שלי היו רק 2 עלים עצמאיים (משוננים),
    דאגתי לו לכמות נדיבה של Bio Bizz Root Juice, והוא שרד, כבר גידל עוד 2 עלים ובדרך עוד 2

4. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    לגבי השאלה השנייה,
    יש לי אופציה למיקום דיסקרטי יותר מהנוכחי. השאלה היא אם אפשר להעביר לשם למרות שהוא הרבה יותר מוצל מבלי לאבד מהעלים שצמחו עד כה.

5. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    נראה לי לא העברתי את עצמי כמו שצריך אז אני אשאל בקיצור: אם אתה מעביר צמח בן 3 חודשים שהתפתח יפה תחת שמש מלאה כל היום לאזור שמוצל פריפרית 360 מעלות כך שיש שמש ישירה רק באמצע היום - האם זה יפגע בצמח? האם יפלו לו עלים? יאבד את הפוטנציאל שלו?

תודה

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הנקודה הדיסקרטית עדיפה.
    למרו שלא בדיוק הבנתי כמה שעות של שמש ישירה הצמח מקבל.

7. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    גם אני לא בטוח, עוד לא יצא לי לבקר כמה פעמים ביום. אבל אני חושב שעם קצת גינון אני יכול לסחוט עוד כמה שעות. להערכתי יש בטח בין 12:00 ל 17:00 או משהו בסגנון.
    אפשר לקבל הסבר מפורט יותר למה הדיסקרטית עדיפה ולא יגרם נזק לצמחים? אני קצת חושש, נשמע לי לא הגיוני שצמח שגדל עם שמש ישירה בין 8:00 ל 19:00 והצמיח הרבה עלים והוציא ענפים יוכל לעבור למקום מוצל בלי להשיל עלים ולא רק להפסיק לגדול אלא להדרדר.
    יש לציין שגידול ראשון.. אז כן, חרד. במיוחד אחרי השקעה של 3 חודשים.

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    דבר ראשון, צמח לא משיל עלים כאשר מעבירים אותו לתאורה חלקית (צל).
    אני לא יודע מאיפה הבאת את הרעיון הזה.

נתחיל בעובדה שבשמש מלאה הצמח לא משתמש בכל האור.
    כאשר נעביר את הצמח לתאורה חלקית בחוץ, הוא יגדיל במעט את כמות הכלורופיל בכל עלה, כך שיקלוט יותר אור (אם הוא צריך).
    חושך, חדר סגור וצל הינם סביבות שונות. בכל סביבה שכזו הצמח יתנהג מעט שונה. אך לא ימות או ישיר עלים.

9. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    זה מניסיון אישי כשהעברתי עציצים של פירות משמש לצל חלקי.
    תודה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!