1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

תאורה בחלל הגידול

הנושא בפורום 'עיצוב חדרי גידול ואביזרים' פורסם ע"י סרח, ‏10/2/17.

1. סרח

סרח חבר חדש

לייקים:
    6
    אני מעוניין לראות אם הבנתי נכון את התאוריה העומדת מאחורי תאורה נכונה בחלל הגידול, אז אשמח אם תאמתו או תתקנו אותי אם אני טועה. וגם בכללי אם יש לכם מה להוסיף בשביל ידע אישי זה גם נחמד!

1. את התאורה בחלל הגידול אנחנו מחשבים לפי לוקס (lux).
    2. לוקס שווה ללומן חלקי שטח (lm/m^2).
    3. התאורה בכדור הארץ נעה בין 30,000-100,000 לוקס.
    4. בשביל גדילה ופריחה טובה אנחנו שואפים להגיע ל 70,000-85,000 לוקס בחלל הגידול.
    5. בשביל לחשב את הלוקס בחלל הגידול, אני לוקח את סך כל נתוני הלומן של המנורות בחלל ומחלק בשטח החלל.
    6. ערך הלוקס שקיבלתי רלוונטי עד 30 ס"מ מהמנורה, ב 60 ס"מ זה כבר רבע מערך הלוקס.

שאלות:
    1. האם באמת ככה אנחנו מחשבים את הספק התאורה בחלל הגידול?
    2. אם כן אז תיאורטית 2 מנורות cfl אשר יתנו לי 7000 לומן בחלל גידול של 30*30 ס"מ, אמורים לתת לי יותר הספק אור מאשר נל"ג 600W בחלל גידול של 1.2*1.2 מטר, ועל כן הcfl במקרה הזה ייתן תוצאות יותר טובות? (בהנחה ואני משתמש בטמפרטורת אור הנכונה (k), ומזניח את שאר הפרמטרים, בגלל זה כתוב תיאורטית).

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני לא אתייחס לכל אחד מהסעיפים אני פשוט אגע בנושא באופן כללי.
    הצמח ניזון מקרינה מסוימת שאנו קוראים לה PAR -
    Photosynthetically active radiation

לוקס זה יכול להיות כמות האור. מה גם שהמון חיישנים של לוקס יגידו X ואחרים יגידו Y.
    PAR לעומת זאת, מאוד מדויק. אם אתה רוצה לבדוק הספק מנורה מסוים/ספטקטרום ואפקטיביות לפי מרחק אתה תדרש לקנות מד PAR מקצועי.

בכל אופן - לא מתייחסים ללומנים, לוקס ושאר הירקות.
    גרף הספקטרום שכל חברת תאורה מציגה לגבי המנורה שלה מבוצע ע"י מד PAR ועליך להסתכל רק עליו בכל הקשור להזנת הצמח.

אתה יכול להרחיב את הידע בנושא באינטרנט.
    אם יהיו עוד שאלות תרגיש חופשי לשאול.

3. סרח

סרח חבר חדש

לייקים:
    6
    אחלה ממש תודה, אני אחפש על זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!